کشاورزی سنتی در دنیا منسوخ است

مدیرعامل کشت و صنعت مغان در اولین جلسه سال نو در مجتمع زراعت ضمن تاکید بر نوآوری در کشاورزی اظهار داشت: زراعت در دنیا از حالت سنتی خارج شده و ما نیز بایستی در جهت بهره وری هر چه بیشتر از فناوری های نوین و بروزتر استفاده بکنیم.

به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان دکتر صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت با اشاره به ظرفیت های موجود در این بنگاه اقتصادی خاطر نشان شد: مجتمع زراعت با دارا بودن ۱۷ هزار هکتار زمین مزروعی آبی و دیم و تیم مدیریتی و کارشناسی مجرب و توانمند می تواند اثرگذاری خوبی در پیشبرد هر چه بهتر برنامه های توسعه ای این بنگاه اقتصادی داشته باشد.

وی افزود: افزایش سطح رفاهی و معیشتی کارکنان تاثیر مستقیم و معناداری در انگیزش پرسنل داشته و این موضوع در سال جدید با جدیت پیگیری می شود.

نایبعلی رحیمی، رئیس هیئت مدیره شرکت گفت: فعالیت کشت و صنعت مغان در اقتصاد کشور موثر بوده و کشاورزی بعنوان یکی از اضلاع توسعه در اقتصاد از اهمیت وافری برخوردار است و مدیریت شرکت نیز نقش زیادی به زراعت قائل بوده و حل مسائل و مشکلات این مجتمع را در جهت تولید، افزایش راندمان و بهره وری وظیفه ذاتی خود می داند.

محبوب فروزنده، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت با تاکید بر بروزتر کردن کارخانه پروسس بذر تصریح نمود: با توجه به روند فعالیت شرکت در زمینه تولید بذر، لازم است واحد صنعتی مزبور ساماندهی و با دستگاه ها و ادوات نوین، بروزتر گردد.

وی اضافه کرد: جهت تامین نهاده های کشاورزی، سموم از تولیدکننده واقعی خریداری شده است که این امر موجب حذف واسطه ها و خرید با قیمت باصرفه تر می شود.

احمد شهریار، معاون کشاورزی و دامپروری اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی احتمال بروز آفات زراعی و شیوع آن در مزارع وجود دارد و تمهیدات لازم برای مقابله با آن اتخاذ شده است.

وی افزود: با توجه با تاثیر بلاواسطه تغییرات آب و هوایی در عملکرد محصولات زراعی ضروری است هواشناسی کشاورزی در این بنگاه اقتصادی راه اندازی شود تا زراعت بر اساس داده های هواشناسی انجام گیرد.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |