آغاز اصلاح آخور دام ها و استارت تغذیه خوراک کاه تخمیری در مجتمع دامپروری شرکت

ئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت مغان ضمن بازدید از سایت ۸ هزار راسی مجتمع دامپروری شرکت با تاکید بر اهمیت تامین نهاده های دامی اظهار داشت: پروژه تغذیه خوراک کاه تخمیری که عملیات اجرایی آن از ۳-۴ ماه پیش با همکاری دانشگاه تبریز آغاز شده بود، اخیراً مورد مصرف دام ها قرار گرفت.

به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان دکتر نایبعلی رحیمی، رئیس هیئت مدیره شرکت با اشاره به آزمایشی بودن اجرای این پروژه خاطر نشان شد: کاه تخمیری دارای ترکیباتی با بیس و فرمول کاه بوده و وقتی با کاه، میکس و ترکیب می شود، ماده مورد نیاز دام در آن تولید می گردد. استفاده محصول مذکور توسط دام ها بصورت نرمال بوده و واکنش منفی در فرآیند مصرف مشاهده نشده است.

وی افزود: به تدریج با افزایش درصدها، نتایج یادداشت می شود و در صورت مشاهده نتایج مثبت در این خصوص، تامین تغذیه مورد نظر در سایر سایت ها نیز انجام می شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: با توجه به اینکه شرایط تامین نهاده های دامی در کشور با مشکل مواجه شده است، اقتضا می کند که به سمت استفاده از نهاده های با هزینه کمتر و تامین با سهولت بهتر حرکت شود.

دکتر رحیمی در بازدید از پروژه اصلاح آخور دام ها اذعان داشت: شرایط آخورها از نظر نوع سازه به شکلی است که خوراک دام ها هدر رفته و اصراف می شد. اخیراً طرحی پیش بینی شده که تقریباً از پِرت شدن ۹۹ درصد نهاده ها جلوگیری می کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به نیروی انسانی در سال آتی اظهار داشت: اقدامات رفاهی و معیشتی تاثیر بسزایی در انگیزش نیروی انسانی داشته و در سال جدید، افزایش و توسعه می یابد.

رئیس هیئت مدیره شرکت با اشاره به واریزی های اخیر در این بنگاه اقتصادی خاطر نشان شد: در دهه اول ماه مبارک رمضان و در آستانه سال نو شمسی در جهت تکریم همکاران و تامین رفاهیات آنان، مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به منظور ارتقای سطح معیشتی پرسنل شرکت، تصویب و جهت اجرا ابلاغ گردید.

دکتر رحیمی افزود: تصویب این مصوبات با توجه به اهمیت موضوع، در آخرین روزهای سال یعنی ۲۴ اسفند انجام شده و هیئت مدیره با تشکیل جلسه اضطراری در این خصوص تصمیم گیری نمود تا حداقل بخشی از زحمات کارکنان زحمتکش شرکت جبران گردد.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |