دکتر بهزاد در دیدار با اعضای دپارتمان دانشگاه ابن سینای گرجستان

همکاری با دانشگاه علمی و تخصصی ابن سینای گرجستان یک اتفاق جدید و مهم در شرکت می باشد.

مدیرعامل کشت و صنعت مغان در دیدار با اعضای دپارتمان دانشگاه ابن سینای گرجستان ضمن تاکید بر گسترش ارتباط با مراکز علمی اظهار داشت: همکاری با دانشگاه علمی و تخصصی ابن سینای گرجستان یک اتفاق جدید و مهم در شرکت می باشد.

به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان دکتر صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت گفت: بدنبال نشست اولیه ای که با اعضای دپارتمان دانشگاه ابن سینای گرجستان داشتیم، دیدگاه اعضای دپارتمان مذکور را قابل تحسین و همراهی تشخیص دادیم و از این منظر به همراهی و همکاری با مرکز علمی مزبور اعتقاد داریم.

وی افزود: این مجموعه عظیم ملی دارای ظرفیت های بزرگ اقتصادی- تولیدی بوده و دارای مدیران مجرب زیادی است که در زمینه اجرایی فعالیت دارند و از سوی دیگر اساتید دانشگاه در خصوص مسائل علمی، صاحب ایده هستند و از طریق همراهی این دو طیف می توانیم در زمینه ارتقای ارزش افزوده، حضور در بازار جهانی، ارزآوری و بهره وری همکاری های زیادی را به منصه ظهور و بروز برسانیم.

احمد شهریار، معاون کشاورزی و دامپروری شرکت ضمن تاکید بر این نکته که همکاری ها بر سه محور تحقیقات، آموزش و پژوهش می باشد، تصریح نمود: مشکل اصلی کشور بحران آب بوده و این نهاده کشاورزی بعلت نوسان بارندگی رو به کاهش است و از سوی دیگر بدلیل افزایش دما تبخیر آب بیشتر از پیش می گردد و درخواست ما از طرفین تفاهمنامه، ارائه تحلیل و روش حل آن است تا به ازای آب مصرفی مقدار ماده خشک مورد نیاز مشخص شود.

وی نیروی انسانی را سرمایه اصلی این بنگاه اقتصادی توصیف نموده و تاکید کرد: داده ها و اطلاعات از سرمایه های قابل توجه در شرکت بوده و انتظار این است که با بهره گیری از هوش مصنوعی و هوش تجاری در جهت کاهش تلفات و افزایش راندمان تولید اقدامات ارزنده ای صورت گیرد.

دکتر حسن خانی، رئیس مرکز شمالغرب کالج ابن سینای گرجستان با اشاره به تغییرات اقلیمی در منطقه خاطر نشان شد: به منظور مدیریت بحران آب، با همکاری دانشگاه محقق اردبیلی سمیناری در مرکز استان اردبیل طراحی شده است که با همفکری اساتید، طرح های لازم در این خصوص ارائه می شود تا بهره وری آب در کشاورزی ارتقا یابد.

وی از سایر مباحث در دست انجام سخن به میان آورده و گفت: برگزاری دوره های آموزشی برای کارشناسان و مدیران و همچنین تهیه طرح های مختلف در بحث هوش مصنوعی انجام شده است و از این طریق می توان در ارتقای تولید، افزایش راندمان و بهره وری به ایفای نقش پرداخت.

در این دیدار مقرر گردید، با تشکیل کارگروه های تخصصی روند همکاری های سه جانبه با دانشگاه ابن سینای گرجستان، دانشگاه محقق اردبیلی و شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان مورد بحث و بررسی واقع شود.
دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |