اختراع فیلتر دواری تصفیه آب سنترپیوت در کشت و صنعت مغان

با همت ۵ نفر از کارکنان کشت و صنعت مغان فیلتر دواری تصفیه آب سنترپیوت برای اولین بار در دنیا در این شرکت، اختراع گردید.

به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان عنوان اختراع مذکور، فیلتر دوار خودشستشو به منظور کنترل ورود ناخالصی های آب یه داخل شبکه های آبیاری تحت فشار بوده و توسط کریم هلالی، مدیر مجتمع زراعت؛ میثم باقری، مسئول مکانیزاسیون بخش ۶، فرزاد ناصری، رئیس اداره ساخت و تولید؛ صابر راهی، رئیس اداره زراعی بخش ۶ و علیرضا خدادادی، معاون اداره زراعی بخش ۶ به ثبت رسیده است.

خودشستشو بودن، عدم نیاز به تمیز کردن دوره ای؛ فیلتراسیون شبانه روزی؛ پائین بودن هزینه راه اندازی، تعمیر و نگهداری فیلتر دوار در مقایسه با فیلترهای رایج؛ انجام عمل فیلتراسیون با کمترین هزینه و هدر رفت آب بدلیل نیاز نداشتن به پاکسازی دوره ای؛ افزایش کیفیت آبیاری و عملکرد با جلوگیری از انسداد نازل ها و کنترل ورود بذور علف های هرز معلق در آب به مزرعه از مزایای اختراع فوق الذکر می باشد.

لازم بذکر است، فیلتر دوار از یک شاسی فلزی و توری پلی اتیلن با قطر سوراخ ۱۲۰ میکرون تشکیل شده است. فیلتر مورد بحث، با شیب ۳۰ درجه در ورودی ایستگاه های پمپاژ قرار می گیرد و با استفاده از جریان آب و یا نیروی الکتریسیته و با استفاده از تایمری که روی آن نصب گردیده، بر حسب میزان ناخالصی آب چرخیده و براحتی مواد معلق را از آب جدا می کند و به بیرون می ریزد.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |