دکتر صمد بهزاد در استودیوی برنامه انقلاب بایرامی: امسال اقدامات شاخص زیادی برای اولین بار در کشت و صنعت مغان رقم خورده است

دکتر صمد بهزاد در استودیوی برنامه انقلاب بایرامی:
امسال اقدامات شاخص زیادی برای اولین بار در کشت و صنعت مغان رقم خورده است

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان ضمن حضور در استودیوی برنامه انقلاب بایرامی صدا و سیمای مرکز سبلان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در این مجتمع عظیم ملی اظهار داشت: امسال اقدامات شاخص زیادی برای اولین بار در کشت و صنعت مغان رقم خورده است.

به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان دکتر صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت گفت: این بنگاه اقتصادی برای اولین بار در بحث تولید بذور با برند اگروتیپ مغانه وارد شده که این امر سبب گردیده است، این شرکت صاحب برند بین المللی با رویکرد صادرات محور شود.

وی از بهره گیری از فناوری های علمی در مجتمع دامپروری شرکت سخن به میان آورده و تصریح نمود: برای اولین بار با استفاده از آخرین یافته های علمی، انتقال جنین منجمد نژاد جرزی در دام با کمک یکی از مراکز علمی اتفاق افتاده است که پدیده جدیدی در این بنگاه اقتصادی- تولیدی می باشد.

مدیرعامل کشت و صنعت مغان با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت های خالی شرکت تاکید کرد: اراضی زیادی در شرکت وجود دارد که تاکنون بلااستفاده باقی مانده است و به منظور بهره گیری از این ظرفیت ها برای اولین بار زراعت چوب در حوزه شمالغرب کشور به مساحت ۲ هزار هکتار در برنامه کاری قرار دارد که این موضوع نقش شایانی در اشتغالزایی دارد.

دکتر بهزاد در پایان خاطر نشان شد: با توجه به اینکه درآمدهای محصولات لبنی سهل الوصول و مستمر می باشد، میزان تولید شیر حاصل از دامپروری با افزایش جهشی، بالای ۲۳۰ تن در روز رقم خورده است.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |