مدیرعامل شرکت مغان از تولید و کشت ۵ هزار متر مربع صیفی جات در این شرکت خبر داد

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مغان گفت: با توجه به نیاز تولید بذور صیفی جات در کشور، امسال شرکت مغان به مساحت ۵ هزار مترمربع از زمین های خود را کشت بذر صیفی جات با نظارت کارشناسان طرف ترک و همکاری کارشناسان شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اختصاص می دهد که با رعایت مسائل قرنطینه و بهداشتی کشت خواهد شد.

به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان دکتر صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت خاطرنشان کرد: دانش فنی توسط طرف مقابل به کارشناسان بزرگترین بنگاه اقتصادی استان اردبیل منتقل می شود و بدین ترتیب کارشناسان این مجتمع عظیم اقتصادی علاوه بر صاحب لاین شدن به فناوری تولید آن مجهز می گردد.

عضو هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مغان در خصوص جزئیات اجرایی شدن تفاهمنامه مذکور اظهار داشت: این تفاهمنامه بزودی وارد فاز اجرایی می شود.

دکتر صمد بهزاد همچنین به مذاکرات انجام گرفته با شرکت ازمیر ارمغان ترکیه در جریان بازدید از نمایشگاه کشاورزی آنتالیا اشاره کرد و گفت: به منظور تعیین سیاست های اجرایی، تیم های تخصصی و فنی طرفین قرارداد، نوع ارقام بذور و محصولات را هم در زمینه زراعی و هم در زمینه کشت محصولات صیفی و گلخانه ای انتخاب نمایند، تا لاین مورد نظر پس از طی پروسه به شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تخصیص یابد.

مدیرعامل شرکت ازمیر ارمغان ترکیه نیز در ادامه گفت: بزودی کمیته فنی طرفین قرارداد، نتیجه بررسی را در خصوص میزان سطح زیر کشت ذرت و بادام زمینی به مدیریت شرکت ها اعلام خواهند کرد.

آرش زرین کوب افزود: همزمان مدیریت شرکت ها در مورد مقدار و چگونگی بازاریابی و فروش محصولات در داخل و کشورهای همسایه تصمیم گیری خواهند کرد.

وی بازار صیفی جات ایران را خوب توصیف نموده و توضیح داد: ارقام متفاوت و برتر برای تولید و فروش صیفی و سبزی، وارد کشور و شرکت شده و پس از تولید، علاوه بر عرضه در داخل به سایر کشورها نیز صادر می شود.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |