آغاز همکاری های کشت و صنعت مغان در حوزه های مختلف با اتاق بازرگانی ایران

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان در جلسه ای که با رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران داشت، ضمن تاکید بر استفاده از تمامی پتانسیل ها برای فعالسازی شرکت در حوزه ظرفیت های خالی افزود: به منظور ایجاد رونق اقتصادی و بهره مندی از آخرین یافته های علمی بویژه در بخش صادرات، رایزنی های زیادی با نهادها، موسسات، مراکز علمی، وزارتخانه ها و سازمان توسعه تجارت انجام گرفته که در فصل جدید فعالیت ها همکاری های بزرگترین بنگاه اقتصادی استان اردبیل در حوزه های مختلف با اتاق بازرگانی ایران آغاز می شود.
ه گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت، اتاق بازرگانی ایران را بعنوان پارلمان خصوصی دارای ظرفیت های زیادی در بخش اقتصادی توصیف نموده و خاطر نشان شد: تامین نیازهای شرکت، تسهیل گری در دسترسی به بازارهای بین المللی و آموزش نیروی انسانی فعال در مجموعه از حیث توانمندسازی و انتقال دانش فنی و آخرین یافته های علمی جهت بهره وری هر چه بیشتر این مجتمع عظیم اقتصادی می تواند، از موارد همکاری با اتاق بازرگانی ایران باشد و مدیریت کشت و صنعت مغان از همکاری در زمینه های فوق الذکر استقبال می کند.
عضو هیئت مدیره شرکت بیان کرد: علاوه بر تامین نیازها بخصوص نهاده های مورد نیاز کشاورزی، دامپروری و تجهیزات صنایع تبدیلی، با توجه به ارتباطات خوبی که اتاق بازرگانی با مراکز تصمیم گیری دارد، این اتاق می تواند با انتقال بخشی از مشکلات و محدودیت هایی که فعالیت های این بنگاه اقتصادی را تحت الشعاع قرار می دهد، تسهیل گر رفع موانع پیش روی شرکت باشد.
محبوب فروزنده، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت با تاکید بر لزوم استفاده از توانایی های اتاق بازرگانی ایران گفت: اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران دسترسی به سران قوا داشته و این امر، پتانسیل خوبی را برای تعامل و همکاری دوطرفه و چندجانبه فراهم می کند و شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بعنوان قطب کشاورزی در تامین بخشی از امنیت غذایی کشور آماده همکاری های لازم با اتاق مزبور می باشد.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت با اشاره به ظرفیت های این بنگاه اقتصادی در زمینه های مختلف تولیدی اعم از زراعی، دامی، باغی و صنعتی اظهار داشت: به منظور چابک سازی فعالیت های کشت و صنعت مغان ارتباطات مثمر ثمر با نهادها و مراکز مختلف علمی، اقتصادی و بازرگانی برقرار شده است که اتاق بازرگانی ایران می تواند در خصوص تامین نهاده ها از داخل و خارج کشور و همچنین صادرات محصولات تولیدی در بازارهای خارجی علاوه بر کسب درآمد در زمینه سوددهی و ایجاد ارزش افزوده در این مجتمع عظیم ملی ایفای نقش نماید.

صفرعلی نظریان، عضو هیئت مدیره شرکت از اهمیت امنیت بازار سخن گفته و تصریح نمود: در کنار فعالیت های تولیدی در شرکت که برای تامین امنیت غذایی نظام جمهوری اسلامی انجام می گیرد، لازم است تمهیدات لازم از سوی متولیان امر در خصوص ثبات بازاریابی محصولات تولید شده صورت بگیرد.

وی افزود: عرضه محصولات در بازار هدف، اعم از داخل و خارج کشور از اهمیت بالایی برخوردار بوده و اتاق بازرگانی می تواند نقش مهمی را در این خصوص ایفا نماید.

علی رضوان زاده، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران با اذعان به تاکید و توجه تیم اقتصادی و بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی بخصوص قائم مقام وزارت جهاد کشاورزی و نگاه مقام معظم رهبری در بحث درون زا بودن اقتصاد کشور بیان کرد: کمک به افزایش توان تولید و تامین امنیت غذایی کشور از طریق واحدهای تولیدی داخلی و کاهش وابستگی به واردات محصولات کشاورزی از جمله گوشت قرمز و سایر محصولات، مهم بوده و امیدواریم با همفکری، موضوعات و دغدغه ها را از طریق کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران و دیگر دستگاه های طرف مشورت با این اتاق، مطرح کرده و به نتایج مطلوب برسانیم.

وی با اشاره به زیرساخت های شرکت در زمینه پرواربندی دام ها افزود: با اتخاذ تمهیدات مناسب روی موضوع واردات دام زنده، پرواربندی و تولید دام سبک امید است، شاهد عملیاتی شدن این پروژه در زمینه تامین بخش بزرگی از نیاز مملکت به گوشت قرمز از طریق شرکت کشت و صنعت مغان باشیم.

رضوان زاده از دغدغه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی در توزیع نهاده ها سخن به میان آورده و خاطر نشان شد: اولویت وزارتخانه در توزیع نهاده ها با تولیدکننده هایی است که در زنجیره تولید دارای حلقه های کامل هستند. اخیراً کشتی های حامل نهاده های دامی در بنادر جنوب، پهلو گرفته اند که کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران سعی می کند، با انتقال مشکل کشت و صنعت مغان به مراجع تصمیم گیر، مشکلات این بنگاه اقتصادی را در زمینه نهاده های دامی مرتفع کند.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |