شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از ایده های نوین دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در زمینه مدیریت پسماند صنایع و کارخانجات تولیدی استقبال می کند


شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از ایده های نوین دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در زمینه مدیریت پسماند صنایع و کارخانجات تولیدی استقبال می کند. صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان در سومین کنفرانس ملی مدیریت سبز پسماند که در دانشگاه محقق اردبیلی مرکز استان برگزار شد، ضمن تاکید بر هم افزایی و همگرایی مراکز علمی و تولیدی در امر پسماند اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست دولت در بحث مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست در سال ۱۳۸۲ وظیفه تشکیلاتی و ذاتی ما پرداختن به بحث پسماند بوده و در این خصوص از ایده های دانشگاه ها در زمینه مدیریت پسماند در کشت و صنعت مغان استقبال و حمایت می کنیم. به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت با اشاره به برنامه کاری هیئت مدیره برای مدیریت پسماند گفت: علیرغم اینکه بخشی از پسماند زراعت برای تامین علوفه، مدیریت می شود ولی تابحال برای مدیریت تمامی پسماندهای زراعی اقدام نشده است و بر اساس مذاکراتی که با دانشگاه تبریز و برخی سازمان های ذیصلاح داشته ایم، مطالعاتی در این زمینه انجام و نتایج آن اجرایی خواهد شد.
وی افزود: در اثر هرس نمودن شاخه های درختان، سالانه بیش از ۲۰۰ تن ضایعات شاخ و برگ در مجتمع باغات میوه تولید می شود که تبدیل آن به کمپوست چوپ، علاوه بر عایدات مالی استفاده از آن کمپوست تولید محصولات ارگانیک را بدنبال خواهد داشت. بهزاد از اقدامات انجام گرفته برای مدیریت پسماند در شرکت سخن گفته و خاطر نشان شد: تبدیل کود حیوانی به کمپوست برای تامین کود مورد نیاز شرکت و بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد. نایبعلی رحیمی رئیس هیئت مدیره شرکت هم، پساب کارخانه قند مغان را معضلی برای محیط زیست منطقه ارزیابی نموده و بیان کرد: هر چند در طراحی اولیه کارخانه قند مغان اقداماتی برای مدیریت پسماند صورت گرفته اما بعلت بی توجهی هایی که شده است، پساب آن مدیریت نشده و هیئت مدیره جدید با نگرش و تصمیم جدیدی بر حل این معضل، مصمم است. رئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت مغان با بیان اینکه یک و نیم میلیون تن پسماند مجتمع دامپروری در شرکت دپو شده است، افزود: با ایده ها و طرح های اهالی دانش و فن می توان این طلای سیاه را به ارزشمندترین ظرفیت اقتصادی تبدیل کرده و در کل استان مورد استفاده قرار داد. لازم بذکر است، در حاشیه سومین کنفرانس ملی مدیریت سبز پسماند، شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در قالب نمایشگاهی محصولات تولیدی خویش را در معرض نمایش عموم قرار داد.

امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |