آیت الله فروغی در مراسم ایام فاطمیه در کشت و صنعت مغان:
تمسک به اهل بیت یکی از مسیرهای دستیابی به تربیت نفس است

آیت الله دکتر محمدعلی فروغی، امام جمعه موقت اردبیل در مراسمی که به مناسبت ایام فاطمیه در اداره مرکزی شرکت کشت و صنعت مغان با حضور صمد بهزاد، مدیرعامل؛ صفرعلی نظریان، عضو هیئت مدیره؛ جمعی از مدیران امورات مختلف و کارمندان اداره مرکزی شرکت برگزار شد، حضور یافته و به ایراد سخن پرداخت.

به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان این استاد حوزه علمیه قم، ضمن تبیین مراحل سیر الی الله اظهار داشت: شخصی که به معرفت نفس، دست یابد جاذبه های شهوانی فرصت غلبه بر او را نخواهد داشت. ما برای تزکیه نفس، باید مراحل تربیت را سیر کرده و به حقیقت انسان به معنای واقعی کلمه دست پیدا کنیم.

امام جمعه موقت اردبیل علم را یکی از ابزارهای رشد بشر توصیف نموده و افزود: با وجود اینکه علم و دانش، نور است ولی کسانی که حقیقت دین را تشخیص نداده اند، قادر نخواهند بود، خوشه های مناسبی از دانشگاه بچینند.

آیت الله دکتر فروغی یکی از مسیرهای دستیابی به تربیت نفس را تمسک به اهل بیت عصمت و طهارت دانسته و خاطر نشان شد: انسان برای غنی شدن باید با کسانی که از طریق غلبه بر هواهای نفسانی، غنی مطلق شده اند همدم باشد و از فضائل آنان بهره مند شود.

امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |