‍ اندکی بعد از کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ هجری شمسی و ساقط نمودن دولت دکتر مصدق توسط شیطان بزرگ و دست نشانده های داخلی شان و بدنبال سفر ریچارد نیکسون، معاون رئیس جمهور آمریکا به تهران در ۱۶ آذر همان سال که حاکی از قهقهه های مستانه مستبدان می نمود، دانشجویان مبارز دانشگاه تهران با اعتراض به این سفر دست به اعتصاب عمومی زدند.

این اعتصاب با یورش گارد مسلح رژیم وابسته پهلوی مواجه و به شهادت ۳ تن از دانشجویان منجر شد و از آن روز همه ساله، سلسله برنامه هایی توسط این قشر فرهیخته و بالنده در دانشگاه های سراسر کشور به مناسبت سلاخی شدن فرزندان وطن زیر چکمه های خونین نیکسون و در اعتراض به هتک حرمت شأن و جایگاه دانشگاه و دانشجو به مورد اجرا درمی آید.

شهامت شهادت طلبی در کنار دانش اندوزی، دو عرصه بلند مجاهدت فی سبیل الله جهت مبارزه با زیاده خواهی های استکبار جهانی در مسیر پاسداشت تمامی ارزش های اصیل روشنفکرانه دینی و اعتقادی می باشد که آن روز خونین؛ مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا با خونبوسه های کیفناک از خویشتن به معرض نمایش گذاشتند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ایثار و ازخودگذشتگی شهدای ۱۶ آذر، فرا رسیدن این روز عزیز را به همه دانشجویان در جای- جای ایران اسلامی بخصوص افسران جنگ نرم فرهنگی در مراکز متعدد آموزش عالی منطقه و استان در مقاطع مختلف تبریک و تهنیت عرض می نمائیم.

مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |