شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : ⭕️ تاکید عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی ایران، بر مجهز شدن کشت و صنعت ها به تکنولوژی روز دنیا

⭕️ تاکید عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی ایران، بر مجهز شدن کشت و صنعت ها به تکنولوژی روز دنیا

⏪ محمدرضا شیرزادی، در جلسه شورای راهبردی شرکت شهرک های کشاورزی که با حضور اعضای هیئت مدیره، مدیران و مشاورین شرکت شهرک های کشاورزی، شرکت سهامی کشت و صنعت سفیدرود و شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس در محل سالن جلسات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان برگزار شد، بر مجهز شدن کشت و صنعت ها به تکنولوژی های روز دنیا تاکید کرد.

✅ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان محمدرضا شیرزادی، عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی با تاکید بر مجهز شدن کشت و صنعت ها به تکنولوژی روز دنیا اظهار داشت: کشت و صنعت ها بعنوان یکی از مظاهر فاخر نظام های بهره برداری باید به سمت تکنولوژی مدرن، هوشمندسازی کشاورزی، محصولات جدید و واریته ها حرکت کنند تا در زنجیره ارزش، افزایش تولید در واحد سطح، تامین امنیت غذایی و تنظیم بازار نقش ایفا کنند.

✅ وی لازمه کارهای دانش بنیان را شناسایی وضعیت و تعریف نمودن پروژه بهبود، تامین منابع و اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه بر اساس موقعیت ارزیابی کرده و افزود: داشتن تفکر انتقادی، راضی نبودن به وضعیت موجود در مرحله نوآوری و تحول و همچنین بهبود مستمر در کشت و صنعت ها ضرورت دارد و علاوه بر آن باید در تزاید سرمایه اجتماعی گام برداشته و از حداقل امکانات حداکثر بهره برداری را بکنند.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی تقویت کشت و صنعت ها را، تقویت نمود کشاورزی حاکمیتی عنوان نموده و بیان کرد: اجرای برنامه هایی مثل پایلوت کردن برنامه جامع کشت، الگوی مصرف، الگوی بهینه آب، مهارت آموزی، ایجاد صنایع تبدیلی حاشیه مزرعه، راه اندازی تشکل های مناسب حمل و نقل و حمایت از تولیدکنندگان برای حرکت به سمت صادرات ضروری است.

✅ شیرزادی با اشاره به اهمیت برند در فروش محصولات خاطر نشان کرد: برند اطمینان خاطر در مشتری و مردم جامعه ایجاد می کند و با توجه به سوابق کشت و صنعت ها، برند آنان مطرح تر از بقیه برندها می باشد و می تواند، بعنوان یک سرمایه ملی و بین المللی با فروش محصولات شان بازارهای جهانی را در دست بگیرند.

✅ صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان هم با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با شرکت ازمیر ارمغان ترکیه تصریح کرد: این بنگاه اقتصادی بعد از نیم قرن فعالیت از طریق تفاهم نامه با یک شرکت ترک برای تولید بذور محصولات زراعی و گلخانه ای صاحب برند بین المللی گردید و علاوه بر تامین نیاز کشور به بذور، بواسطه شرکت مذکور، دسترسی به بازارهای اروپا، هندوستان، آسیای شرقی و قفقاز فراهم می شود.

✅ وی اظهار داشت: علاوه بر تولید، تکثیر و صادرات بذور پنبه، بادام زمینی و ذرت با میزان عملکرد بالا زمینه صادرات شیرخشک و محصولات گلخانه ای، صیفی، سبزی و نشا حاصل می شود.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت بیان کرد: یک هزار و ۵۰۰ هکتار تریتیکاله علوفه پائیزه، ۲۵ هکتار نخود بذری، ۲۰ هکتار ماشک گلخانه ای بذری و ۱۲۰ هکتار تریتیکاله بذری در سالجاری کشت شده که رقم درآمد پیش بینی شده از این بابت بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان می باشد.

✅ نایبعلی رحیمی، رئیس هیئت مدیره شرکت نیز با اذعان به اقدامات انجام گرفته در زمینه کشت صنوبر، گفت: چنانچه در هر هکتار ۳ هزار اصله نهال بکاریم و هر اصله بعد از بازه زمانی سه- چهار سال ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم وزن داشته باشد، در هر هکتار از بابت فروش آن ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان درآمد عاید شرکت خواهد شد که این میزان در ۲۰۰ هکتار بالغ به ۶۴۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

✅ رئیس هیئت مدیره شرکت اضافه کرد: از سال آتی با خرید و فرآوری زیتون های شرکت پارس و سایر شرکت ها علاوه بر افزایش طول دوره بهره برداری کارخانه پروسس میوه، ارزش افزوده بالایی کسب می شود.

✅ لازم بذکر است، در جلسه شورای راهبردی شرکت شهرک های کشاورزی حمید صولت، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس؛ فریدون سهیلی، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود؛ فرخ ایران فر، عضو هیئت مدیره شرکت سفیدرود و همچنین بابک کبیری، معاون برنامه ریزی، امور اقتصادی و سرمایه گذاری و برخی مدیران میانی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به بیان مسائل حوزه کاری پرداختند.

✍️امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |