تاکید عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی ایران، بر مجهز شدن کشت و صنعت ها به تکنولوژی روز دنیا

محمدرضا شیرزادی، در جلسه شورای راهبردی شرکت شهرک های کشاورزی که با حضور اعضای هیئت مدیره، مدیران و مشاورین شرکت شهرک های کشاورزی، شرکت سهامی کشت و صنعت سفیدرود و شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس در محل سالن جلسات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان برگزار شد، بر مجهز شدن کشت و صنعت ها به تکنولوژی های روز دنیا تاکید کرد.

به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان محمدرضا شیرزادی، عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی با تاکید بر مجهز شدن کشت و صنعت ها به تکنولوژی روز دنیا اظهار داشت: کشت و صنعت ها بعنوان یکی از مظاهر فاخر نظام های بهره برداری باید به سمت تکنولوژی مدرن، هوشمندسازی کشاورزی، محصولات جدید و واریته ها حرکت کنند تا در زنجیره ارزش، افزایش تولید در واحد سطح، تامین امنیت غذایی و تنظیم بازار نقش ایفا کنند.

وی لازمه کارهای دانش بنیان را شناسایی وضعیت و تعریف نمودن پروژه بهبود، تامین منابع و اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه بر اساس موقعیت ارزیابی کرده و افزود: داشتن تفکر انتقادی، راضی نبودن به وضعیت موجود در مرحله نوآوری و تحول و همچنین بهبود مستمر در کشت و صنعت ها ضرورت دارد و علاوه بر آن باید در تزاید سرمایه اجتماعی گام برداشته و از حداقل امکانات حداکثر بهره برداری را بکنند.

عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی تقویت کشت و صنعت ها را، تقویت نمود کشاورزی حاکمیتی عنوان نموده و بیان کرد: اجرای برنامه هایی مثل پایلوت کردن برنامه جامع کشت، الگوی مصرف، الگوی بهینه آب، مهارت آموزی، ایجاد صنایع تبدیلی حاشیه مزرعه، راه اندازی تشکل های مناسب حمل و نقل و حمایت از تولیدکنندگان برای حرکت به سمت صادرات ضروری است.

شیرزادی با اشاره به اهمیت برند در فروش محصولات خاطر نشان کرد: برند اطمینان خاطر در مشتری و مردم جامعه ایجاد می کند و با توجه به سوابق کشت و صنعت ها، برند آنان مطرح تر از بقیه برندها می باشد و می تواند، بعنوان یک سرمایه ملی و بین المللی با فروش محصولات شان بازارهای جهانی را در دست بگیرند.

صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان هم با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با شرکت ازمیر ارمغان ترکیه تصریح کرد: این بنگاه اقتصادی بعد از نیم قرن فعالیت از طریق تفاهم نامه با یک شرکت ترک برای تولید بذور محصولات زراعی و گلخانه ای صاحب برند بین المللی گردید و علاوه بر تامین نیاز کشور به بذور، بواسطه شرکت مذکور، دسترسی به بازارهای اروپا، هندوستان، آسیای شرقی و قفقاز فراهم می شود.

وی اظهار داشت: علاوه بر تولید، تکثیر و صادرات بذور پنبه، بادام زمینی و ذرت با میزان عملکرد بالا زمینه صادرات شیرخشک و محصولات گلخانه ای، صیفی، سبزی و نشا حاصل می شود.

عضو هیئت مدیره شرکت بیان کرد: یک هزار و ۵۰۰ هکتار تریتیکاله علوفه پائیزه، ۲۵ هکتار نخود بذری، ۲۰ هکتار ماشک گلخانه ای بذری و ۱۲۰ هکتار تریتیکاله بذری در سالجاری کشت شده که رقم درآمد پیش بینی شده از این بابت بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان می باشد.

نایبعلی رحیمی، رئیس هیئت مدیره شرکت نیز با اذعان به اقدامات انجام گرفته در زمینه کشت صنوبر، گفت: چنانچه در هر هکتار ۳ هزار اصله نهال بکاریم و هر اصله بعد از بازه زمانی سه- چهار سال ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم وزن داشته باشد، در هر هکتار از بابت فروش آن ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان درآمد عاید شرکت خواهد شد که این میزان در ۲۰۰ هکتار بالغ به ۶۴۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

رئیس هیئت مدیره شرکت اضافه کرد: از سال آتی با خرید و فرآوری زیتون های شرکت پارس و سایر شرکت ها علاوه بر افزایش طول دوره بهره برداری کارخانه پروسس میوه، ارزش افزوده بالایی کسب می شود.

لازم بذکر است، در جلسه شورای راهبردی شرکت شهرک های کشاورزی حمید صولت، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس؛ فریدون سهیلی، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود؛ فرخ ایران فر، عضو هیئت مدیره شرکت سفیدرود و همچنین بابک کبیری، معاون برنامه ریزی، امور اقتصادی و سرمایه گذاری و برخی مدیران میانی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به بیان مسائل حوزه کاری پرداختند.

امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |