‍احیای مجدد انبارهای اختصاصی گمرک شرکت‌ کشت و صنعت مغان جهت ترخیص و صادرات کالا

با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک کشور توافقات لازم برای احیای مجدد انبارهای اختصاصی گمرک شرکت کشت و صنعت مغان با هدف ترخیص کالا انجام گرفت.

به گزارش امور روابط عمومی و بین‌الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، ابوالفضل اکبرپور، معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان داشت، با تاکید بر اهمیت این شرکت در رونق اقتصادی منطقه، تصریح کرد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان یکی از بنگاه‌های اقتصادی کشور است و نقش زیادی در تولید محصولات استراتژیک کشور داشته و به عنوان نگین کشاورزی ایران زمین محسوب می‌شود و در همین راستا، باید ترخیص کالا و همچنین صادرات محصولات باغی و لبنی این شرکت تسهیل گردد.

وی از نقش و جایگاه ارزنده گمرک کشور در عرصه تجارت و بین الملل سخن باز کرده و خاطرنشان شد: گمرک ایران نهایت همکاری را در خصوص مسائل فی مابین شرکت و گمرک منطقه، اقدامات لازم را انجام خواهد داد. بر همین اساس درصدد احیای انبارهای اختصاصی این مجتمع عظیم ملی و از سرگیری دوباره فعالیت آن هستیم.

در این جلسه که جمعی از مسئولین استانی و کشوری هم حضور داشتند، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان نیز با اشاره به ظرفیت‌های زراعی، دامی، باغی و صنعتی این بنگاه اقتصادی اظهار داشت: ارتباطات و مراودات اقتصادی شرکت با داخل و خارج از کشور، نقش بالایی در فعالیت‌های بنگاهداری این مجتمع عظیم ملی دارد و بر همین اساس توسعه بازرگانی به عنوان آخرین حلقه اتصال به بازار و کسب درآمد مورد توجه مدیریت جدید می‌باشد.

صمد بهزاد ضمن درخواست تسهیل ترخیص کالاهای مورد نیاز شرکت افزود: جهت ترخیص کالاهای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان  انبارهای اختصاصی مطابق با استانداردهای گمرک کشور حصار کشی شده با دارا بودن سیستم مانیتورینگ و مجهز به فیبر نوری جهت اتصال به سیستم گمرک ایران می باشد که با از سرگیری مجدد فعالیت آن، زمینه صادرات نیز فراهم می شود.

وی خاطرنشان شد: با توجه به اهمیت این بنگاه اقتصادی به عنوان پدافند غیرعامل در ایجاد اشتغال مولد در نقطه صفر مرزی و تامین بخشی از امنیت غذایی کشور، ضروری است ترخیص کالاهای مورد نیاز از قبیل نهاده های دامی و قطعات دستگاه‌های مکانیزاسیون شرکت و همچنین صادرات محصولات تولیدی این بنگاه اقتصادی از قبیل شیر خشک و میوه، بدون معطلی انجام گیرد تا ضمن مرتفع شدن بعضی از نیازهای کشور، ارزش افزوده فوق‌العاده ای نیز عاید شرکت گردد.

لازم بذکر است، در این دیدار توافقات لازم در مورد احیای مجدد انبارهای اختصاصی گمرک شرکت، تسهیل در ترخیص کالاهای مورد نیاز و همچنین تسهیل در صادرات محصولات تولیدی اولیه و ثانویه شرکت صورت گرفت.

شایان ذکر است، در این دیدار دکتر اعتمادیان، مدیرکل اطلاعات امور بین الملل گمرک ایران، عمران احمدی، ناظر حوزه نظارت گمرکات استان اردبیل و مظفر ایمانی، مدیر گمرک بیله سوار نیز حضور داشت.

امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |