شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : احیای مجدد انبارهای اختصاصی گمرک شرکت‌ کشت و صنعت مغان جهت ترخیص و صادرات کالا

‍ ⭕️ احیای مجدد انبارهای اختصاصی گمرک شرکت‌ کشت و صنعت مغان جهت ترخیص و صادرات کالا

⏪ با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک کشور توافقات لازم برای احیای مجدد انبارهای اختصاصی گمرک شرکت کشت و صنعت مغان با هدف ترخیص کالا انجام گرفت.

✅ به گزارش امور روابط عمومی و بین‌الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، ابوالفضل اکبرپور، معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان داشت، با تاکید بر اهمیت این شرکت در رونق اقتصادی منطقه، تصریح کرد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان یکی از بنگاه‌های اقتصادی کشور است و نقش زیادی در تولید محصولات استراتژیک کشور داشته و به عنوان نگین کشاورزی ایران زمین محسوب می‌شود و در همین راستا، باید ترخیص کالا و همچنین صادرات محصولات باغی و لبنی این شرکت تسهیل گردد.

✅ وی از نقش و جایگاه ارزنده گمرک کشور در عرصه تجارت و بین الملل سخن باز کرده و خاطرنشان شد: گمرک ایران نهایت همکاری را در خصوص مسائل فی مابین شرکت و گمرک منطقه، اقدامات لازم را انجام خواهد داد. بر همین اساس درصدد احیای انبارهای اختصاصی این مجتمع عظیم ملی و از سرگیری دوباره فعالیت آن هستیم.

✅ در این جلسه که جمعی از مسئولین استانی و کشوری هم حضور داشتند، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان نیز با اشاره به ظرفیت‌های زراعی، دامی، باغی و صنعتی این بنگاه اقتصادی اظهار داشت: ارتباطات و مراودات اقتصادی شرکت با داخل و خارج از کشور، نقش بالایی در فعالیت‌های بنگاهداری این مجتمع عظیم ملی دارد و بر همین اساس توسعه بازرگانی به عنوان آخرین حلقه اتصال به بازار و کسب درآمد مورد توجه مدیریت جدید می‌باشد.

✅ صمد بهزاد ضمن درخواست تسهیل ترخیص کالاهای مورد نیاز شرکت افزود: جهت ترخیص کالاهای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان  انبارهای اختصاصی مطابق با استانداردهای گمرک کشور حصار کشی شده با دارا بودن سیستم مانیتورینگ و مجهز به فیبر نوری جهت اتصال به سیستم گمرک ایران می باشد که با از سرگیری مجدد فعالیت آن، زمینه صادرات نیز فراهم می شود.

✅ وی خاطرنشان شد: با توجه به اهمیت این بنگاه اقتصادی به عنوان پدافند غیرعامل در ایجاد اشتغال مولد در نقطه صفر مرزی و تامین بخشی از امنیت غذایی کشور، ضروری است ترخیص کالاهای مورد نیاز از قبیل نهاده های دامی و قطعات دستگاه‌های مکانیزاسیون شرکت و همچنین صادرات محصولات تولیدی این بنگاه اقتصادی از قبیل شیر خشک و میوه، بدون معطلی انجام گیرد تا ضمن مرتفع شدن بعضی از نیازهای کشور، ارزش افزوده فوق‌العاده ای نیز عاید شرکت گردد.

✅ لازم بذکر است، در این دیدار توافقات لازم در مورد احیای مجدد انبارهای اختصاصی گمرک شرکت، تسهیل در ترخیص کالاهای مورد نیاز و همچنین تسهیل در صادرات محصولات تولیدی اولیه و ثانویه شرکت صورت گرفت.

✅ شایان ذکر است، در این دیدار دکتر اعتمادیان، مدیرکل اطلاعات امور بین الملل گمرک ایران، عمران احمدی، ناظر حوزه نظارت گمرکات استان اردبیل و مظفر ایمانی، مدیر گمرک بیله سوار نیز حضور داشت.

✍️امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |