آغاز پروژه بزرگ زراعت چوب در سطح ۲ هزار هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت مغان

به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان پروژه بزرگ زراعت چوب در سطح ۲ هزار هکتار از اراضی این بنگاه اقتصادی با حضور دکتر نوبخت، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور آغاز شد.

دکتر عباسعلی نوبخت در آیین غرس نمادین نهال در مجتمع باغات میوه شرکت اظهار داشت: زراعت چوب از جنبه های مختلف اشتغالزایی، رفع نیاز پیرامون واردات چوب، درآمدزایی، سرسبزی منطقه، تولید اکسیژن و مسائل امنیت زیستی حائز اهمیت بوده و در فاز اول در سطح ۲ هزار هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اجرایی می گردد که بعنوان یک جنگل بان از مدیریت این بنگاه اقتصادی به جهت ایجاد این فضا تقدیر و تشکر می نمایم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: زراعت چوب یک محصول جدید در این مجتمع عظیم ملی بوده و کاشت درخت می تواند بعنوان یک چتر مهربانی اتحاد را در بین اقوام مختلف کشور ایجاد کند که امیدوارم این فرهنگ و فرهنگ سازی به واسطه مجموعه کشت و صنعت مغان در بین آحاد مردم ترک زبان پارساباد، استان اردبیل و سایر استان ها رونق پیدا کند.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور بیان کرد: اجرای این پروژه بر اساس دستور ریاست محترم جمهوری، پیگیری های وزیر جهاد کشاورزی و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید و کشت یک میلیارد درخت انجام گرفته و چنانچه هر ایرانی ۳ درخت در سال بکارد، این امر بزرگ تحقق پیدا خواهد کرد.

صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان هم گفت: با توجه به اینکه یکی از اولویت های مدیریت شرکت استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های مجموعه به منظور توانمندسازی این بنگاه اقتصادی است، زراعت چوب مورد توجه قرار گرفته و در دستور کار می باشد.

عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: به منظور اجرای زراعت چوب در فاز اول حدود ۴۰۰ هکتار در تپه ماهورها، بین مزارع و جاده ها درخت صنوبر کشت خواهد شد که یک اتفاق بزرگ و میمون بوده و برای اولین بار در دشت مغان و شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان انجام می شود.

وی هدف از اجرای این پروژه را استفاده از ظرفیت های خالی و بلااستفاده شرکت توصیف نموده و خاطر نشان ساخت: بدنبال کشت درخت صنوبر زراعت چوب نیز بعنوان یک فعالیت جدید به فعالیت های قبلی شرکت افزوده می شود. اراضی بسیاری تا بحال مورد توجه قرار نگرفته و ما اراضی مذکور را به این کشت اختصاص داده ایم و امیدواریم علاوه بر درآمدزایی ایجاد اشتغال برای ۳ نفر در هر هکتار بصورت مستقیم و ۱۰ هزار نفر بصورت غیرمستقیم را شاهد باشیم.

لازم بذکر است، در این دیدار عباس جهانگیرزاده، نماینده شهرستان های پارساباد، بیله سوار و اصلاندوز؛ نایبعلی رحیمی، رئیس هیئت مدیره؛ صفرعلی نظریان و منصور عالی پور، اعضای هیئت مدیره و مسلم وطنخواه، مدیر مجتمع باغات میوه شرکت نیز حضور داشت.

امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |