شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : مدیرعامل کشت و صنعت مغان از افزایش ۱۸ درصدی کشت کلزا خبر داد

#صدا_سیما

⭕️ مدیرعامل کشت و صنعت مغان از افزایش ۱۸ درصدی کشت کلزا خبر داد

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به نقل از صدا و سیمای مرکز اردبیل گیاه کلزا یکی از محصولات استراتژیک با قابلیت سادگی کشت و سازگار به کم آبی است که در سال ۱۳۹۷ این محصول با ۵۱ درصد افزایش سطح زیر کشت به نزدیک ۶ هزار هکتار رسید اما در سال بعد از آن، کشاورزان به کشت هندوانه، سیر و بادام زمینی روی آوردند که سطح زیر کشت در سال ۱۴۰۱ با محدود شدن به شرکتین کشت و صنعت و دامپروری مغان و پارس به ۱۷۰۰ هکتار رسید.

✅ در سال زراعی جاری دانه های روغنی از جمله کلزا در شرکت کشت و صنعت مغان در اولویت کشت های پائیزه قرار گرفته و امسال کشت آن زودتر از موعد قبلی از ۲۶ شهریور شروع شده است. ارقام کشت شده در منطقه مغان نپتون، هایولا و آر. جی. اس بوده و برای پرباری این محصول جهت جلوگیری از هدررفت آب در این بنگاه اقتصادی بیشتر اراضی به روش بارانی آبیاری می گردد.

✅ صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت طی مصاحبه ای اختصاصی با صدا و سیمای مرکز اردبیل اظهار داشت: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور، این شرکت مساحت ۱۸۰۰ هکتار را به کشت کلزا اختصاص داده و پیش بینی ما تولید ۵ هزار و ۴۰۰ تن می باشد. نسبت به سال قبل ۱۸ درصد افزایش کشت داریم و قطعا در برنامه ها و سنوات بعدی نیز این افزایش را خواهیم داشت تا اینکه بتوانیم، این محصول استراتژیک را در شرکت با رشد قابل ملاحظه ای مشاهده کنیم.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت و صنعت و دامپروری مغان
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |