شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : صمد بهزاد در همایش مدیران عامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد ادوار شرکت: همراهی در انتقال تجربه و دانش ذیقیمت مدیران ادوار می تواند کمک حال مدیریت کشت و صنعت مغان باشد

صمد بهزاد در همایش مدیران عامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد ادوار شرکت:
⭕️ همراهی در انتقال تجربه و دانش ذیقیمت مدیران ادوار می تواند کمک حال مدیریت کشت و صنعت مغان باشد

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت در همایش مدیران عامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد ادوار شرکت ضمن خیر مقدم گویی به میهمانان و تقدیر و تشکر از آنان اظهار داشت: تشریف فرمایی مدیران و چهره های خدمتگزار و تاثیرگذار ادوار که پیش از این تلاش های بسیاری را برای پویایی آن به منصه ظهور و بروز رسانده اند، اتفاق میمون و مبارکی بوده و امیدوارم در انتقال تجربه و دانش ذیقیمت شان مدیریت این بنگاه اقتصادی را همراهی نمایند.

✅ وی افزود: اینجانب به همراه سایر اعضای هیئت مدیره، فعالیت مان را با رویکرد جدید در این مجموعه آغاز کرده ایم و خروجی رویکرد مذکور این بوده است که از توانمندی، تجارب و دانش عزیزانی که در طول مدت ها در شرکت صاحب تجربه بوده و می توانند در توسعه آن کمک حال ما باشند، مورد توجه قرار بگیرد. هر کدام از میهمانان عزیز می توانند در حوزه های مختلف نقشی را در ماموریت سازمانی شرکت ایفا کنند.

✅ بهزاد بیان کرد: بحث های استفاده از ظرفیت کاری و توسعه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از موضوعاتی است که در دستور کار مدیریت بوده و مذاکراتی در این خصوص در سطح وزارتخانه شروع شده است. جهت فعالسازی ظرفیت ها مذاکراتی با معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ایجاد زنجیره تولید نهال مغانه با هدف صادرات انجام و جلساتی برگزار گردیده است و معاون محترم امور باغبانی وزارتخانه نیز قول حمایت های لازم را داده اند تا بتوانیم کارهای اجرایی پروژه را عملی کنیم و حتی اشاره کردند، چنانچه نهالی در بازار خارج به فروش نرفته باشد، بعنوان یک کالای یارانه دار برای تامین نهال کشور مد نظر قرار گرفته خواهد شد.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: با توجه به اینکه از نظر متولیان و تولیدکنندگان اقتصاد کشاورزی زراعت چوب یکی از سودده ترین فعالیت ها می باشد و با امعان نظر به اینکه بخش بزرگی از زمین های شرکت مورد استفاده قرار نگرفته و بلااستفاده است، صحبت ها و مذاکراتی با وزیر محترم جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها در راستای دستور مقام معظم رهبری برای کاشت یک میلیارد نهال انجام گرفته و ما هم از ظرفیت سازمان مزبور استفاده کرده و موافقت آن را اخذ نموده ایم که مقرر گردیده است، تیم اجرایی عازم شرکت شود. مطالعات اجرایی پروژه در دستور کار بوده و در حال انجام می باشد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: نشست هایی با سازمان گواهی بذر و نهال کشور در خصوص تولید و تکثیر بذر انجام شده و خوشبختانه با یک شرکت ترکیه ای وارد مذاکره شده ایم تا این امر با برند مغانه در این بنگاه اقتصادی عملیاتی گردد. تفاهمنامه آن آماده بوده و بزودی قرارداد نهایی آن منعقد می گردد که بدنبال آن ۵ رقم از بذور در شرکت تولید خواهد شد. این موضوع، اتفاق مبارکی بوده و سود سرشاری را عاید این مجتمع عظیم ملی خواهد کرد.

✅ وی توجه به واحدهای ضررده را از اولویت های شرکت توصیف نموده و ادامه داد: در صورت های مالی سال ۱۴۰۱ مبلغ ۸۵ میلیارد تومان ضرر برای کارخانه قند مغان ثبت شده و این رقم برای امسال مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان پیش بینی می گردد. با توجه به اینکه در طول چند سال گذشته این واحد صنعتی از واحدهای ضررده بوده است، جلسات مختلفی با اعضای هیئت مدیره برای چاره اندیشی و مهار زیان برگزار کرده و به این نتیجه رسیدیم که چنانچه سرمایه گذاری وجود داشته باشد، بحث زنجیره تولید شکر یعنی تولید چغندر قند و فعالیت کارخانه را تقویت نموده و حتی فعالیت آن را از ۲ ماه به حدود ۶ ماه برسانیم. در این راستا با شرکت توانمندی وارد مذاکره شده ایم و بازدیدهایی نیز از سوی طرف مقابل انجام شده و پیش نویس قرارداد تنظیم گردیده است و قرارداد نهایی با رعایت مسائل حقوقی و فنی برای مدیریت این واحد ضررده بزودی منعقد می شود…

✅ صمد بهزاد اذعان داشت: در مجتمع باغات میوه برای چندین سال پیاپی شاهد ضرر و زیان بوده و گزارش های مالی شرکت نیز این امر را نشان می دهد. برای مدیریت موضوع مذاکرات اولیه انجام شده و در دست پیگیری است که انشاالله منتج به نتیجه مثبت خواهد شد.

✅ مدیرعامل شرکت اضافه نمود: بحران آب یکی از مسائل و چالش های گریبانگیر بخش کشاورزی بوده و برای مدیریت این مسئله مذاکراتی با معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی انجام گرفته است. پیش از این شرکت های لهستانی قراردادی در سطح وزارتخانه منعقد نموده اند تا از طریق فاینانس در دو منطقه از کشور سیستم فناوری نوین و بهینه سازی مصرف آب را انجام دهند. جهت بهره بردن از این ظرفیت صحبت ها و مذاکراتی در سطح وزارتخانه در حال انجام است و امیدواریم منتج به نتیجه مطلوب شود.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت خاطر نشان ساخت: تنوع بخشی به کشت محصولات جدید و کم آب بر و مد نظر قرار دادن ۶۰ درصد اراضی برای کشت پائیزه برای مدیریت بحران آب از نکاتی است که در حوزه زراعت مورد توجه قرار گرفته است.

✅ وی کامل ترین زنجیره تولید شیر کشور را در شرکت مغان ارزیابی نموده و افزود: بخش اعظم علوفه مجتمع دامپروری از طریق زراعت تامین شده و به مصرف ۷ هزار راس دام دوشا می رسد و شیر استحصالی نیز در کارخانه لبنیات فرآوری و به محصولات لبنی تبدیل و در بازار هدف عرضه می گردد. برای حفظ، تقویت و مدیریت این زنجیره، توجه به تامین بخش اعظم علوفه از طریق مجتمع زراعت مد نظر بوده و اگر بتوانیم بخش عمده این مجتمع را متوجه تامین علوفه کنیم، حداقل بخش بزرگی از نیاز به تامین نهاده را می توانیم رفع نماییم تا این چالش بزرگ را در حوزه دامپروری مدیریت بکنیم.

✅ بهزاد تاکید کرد: سعی ما این است که در مدیریت جدید از هرگونه مسائل حاشیه ای پرهیز نماییم. متاسفانه پیش از این اتفاقاتی رخ داده و برخی ها تلاش می کردند، شرکت را متوجه سایر موارد کنند. ما این امر را حذف کرده و معتقدیم، هر چقدر فضا در شرکت به مسیر انحراف کشیده شود، به اتلاف انرژی ها منجر خواهد شد که ما با آن مقابله می کنیم.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: اتفاقی که در غزه بوقوع پیوسته، فاجعه ای انسانی است و ما نیز به نوبه خویش این امر را محکوم کرده و صدای اعتراض خود و این جمع را به گوش مجامع جهانی می رسانیم. جنایات اخیر را به مقام معظم رهبری و آسیب دیدگان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال خواستاریم هیچ وقت شاهد چنین مسائلی در سطح دنیا نباشیم.

✅ لازم بذکر است، در این همایش بابک کبیری، معاون برنامه ریزی، امور اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت از طریق پاورپوینت به ارائه گزارش عملکرد شرکت اقدام نمود و مهندس ملزوماتی به نمایندگی از مدیران عامل ادوار و مهندس امیری مقدم نیز به نمایندگی از مدیران ارشد ادوار سخنرانی کرده و ضمن بحث و بررسی مسائل به موشکافی مشکلات شرکت اقدام نمودند و راهکارهای پیشنهادی شان را جهت حل موارد بیان کردند.

✅ شایان ذکر است، در این گردهمایی که با حضور چهره ها و مدیران برجسته ادوار شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان برگزار گردید، مدیران عامل ادوار از جمله ختم ماب، خامنوی، ملزوماتی، صمد مغانی و حسینعلی پاکیزه؛ اعضای هیئت مدیره اسبق همچون محمدحسن سلیمانی، محمود علایی، محمدعلی وهابیان، نورالدین مولوی و مدیران ارشد از جمله سعید شجاعیان، جلیل اورنگی، بهمن قوجه بیگلو، کریم یزدان پسند، جواد ادیب، غلامرضا مظفری پور، حمید اعتضادی، افشین جفرودی، مرتضی مهردادفر، حسنعلی فراهانی، علیمحمد عاطفی راد، محمد قطبی، حسین محمدی، فرشاد کریمی زند، کامبیز ابراهیمی، جعفر عباداللهی، صفر زحمتکش، احمد برنجیان و امیری مقدم و سایر مدیران تاثیرگذار ادوار این بنگاه اقتصادی حضور داشتند.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |