شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : صمد بهزاد در دیدار با مسئول قرارگاه فاطمه الزهرا (س) استان اردبیل: شناخت دقیق رئیس جمهور محترم از شرکت کشت و صنعت مغان ظرفیت بزرگی برای آن است

صمد بهزاد در دیدار با مسئول قرارگاه فاطمه الزهرا (س) استان اردبیل:
⭕️ شناخت دقیق رئیس جمهور محترم از شرکت کشت و صنعت مغان ظرفیت بزرگی برای آن است

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت در دیدار با علی حسن زاده، مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت فاطمه الزهرا (س) استان اردبیل اظهار داشت: این بنگاه اقتصادی شرکتی شناخته شده و برندی معروف بوده و ظرفیتی بزرگ برای رشد و توسعه منطقه می باشد. تنوع تولیدات آن بگونه است که پتانسیل های آن در حد یک دولت کوچک مطرح می گردد.

✅ وی افزود: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با دارا بودن ۱۷ هزار هکتار زمین زراعی محصولاتی از قبیل ذرت بذری، سیلویی، چغندر قند، چغندر علوفه ای، گندم، کلزا، بادام زمینی و گوجه فرنگی را تولید کرده و در بحث اثرگذاری بعنوان دانشگاه عملی کشاورزی به ایفای نقش می پردازد و زارعین منطقه از طریق فعالیت های انجام گرفته در آن با آخرین متد و الگوهای زراعت آشنا شده و الگوپذیری کرده اند.

✅ بهزاد بیان کرد: دارا بودن ۲۱ هزار راس دام سنگین در مجتمع دامپروری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان عدد بزرگی بوده و این مجتمع را بعنوان بزرگترین مجتمع دامپروری کشور مطرح نموده است. زنجیره موجود اصیل ترین و محوری ترین زنجیره بوده و ضمن تامین تغذیه دام ها از طریق مجتمع زراعت، شیر استحصالی مجتمع دامپروری نیز در کارخانه لبنیات شرکت فرآوری و به محصولات مختلف لبنی تبدیل و در بازار هدف عرضه می گردد.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: مجتمع باغات میوه در وقت و زمان خویش در بهترین نقطه از حیث مکان یابی احداث گردیده که در حال حاضر نیز با تولید انواع میوه در ارقام مختلف به فعالیت می پردازد. کارخانه قند مغان نیز با ظرفیت اسمی ۵ هزار تن در شبانه روز به فعالیت پرداخته و نیروی انسانی شاغل در قسمت ها و واحدهای مختلف شرکت به لحاظ کسب تجربیات عملی بعد از دوران بازنشستگی نیز تاثیرگذار هستند.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از نظر پتانسیل و ظرفیت در بهترین نقطه کشور از حیث حاصلخیزی خاک زراعی، مستقر گردیده و با توجه به دولتی بودن سیستم آن در مقاطعی به بخش خصوصی واگذار شده و با نقش آفرینی رئیس وقت قوه قضائیه به دولت بازگردانده شده است. رئیس جمهور محترم شناخت دقیق و بالایی به این بنگاه اقتصادی داشته و این امر ظرفیت بزرگی برای آن است.

✅ وی ادامه داد: به لحاظ ایراداتی که در واگذاری شرکت مطرح بود، این بنگاه اقتصادی پس گرفته شده و به بدنه دولت بازگردانده شد. حساسیت مردم نسبت به سرنوشت شرکت ظرفیت بزرگی برای آن است و چنانچه مشکلی برای آن بوجود آید، مشکلات امنیتی را در منطقه با خود به همراه خواهد داشت.

✅ صمد بهزاد اذعان داشت: قرارگیری شرکت در لیست شمول واگذاری های اصل ۴۴ و ممنوعیت تخصیص اعتبارات و سرمایه گذاری های دولتی، تسهیلات بانکی، عرضه اوراق بهادار و مشارکت های دولتی و خصوصی مشکلات بسیاری را برای این مجتمع عظیم ملی بوجود آورده است.

✅ مدیرعامل شرکت تاکید نمود: بر اساس بند موسوم به ۸۵۱۵ در صورت اجرای سیستم های نوین آبیاری ۸۵ درصد تسهیلات اعطایی بصورت بلاعوض بوده و ۱۵ درصد مابقی در اقساط بلند مدت و با نرخ سود نازل تر بازپرداخت می گردد که بدلیل محدودیت های اصل ۴۴ شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از این ردیف محروم می باشد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت خاطر نشان ساخت: تامین سرمایه در گردش در هر مجموعه اقتصادی از اهمیت چشمگیری برخوردار بوده و پرداخت ماهانه مبلغ بیش از ۶۳ میلیارد تومان بعنوان حقوق و دستمزد رقم بزرگی است و تامین این عدد و رقم کار در خور توجهی می باشد…

✅ وی اضافه کرد: بدلیل اجرای سیاست های غلط، ساختار شرکت از ریل توسعه خارج شده و انباشت نیرو بجای واحدهای تولیدی در ستادها متمرکز گردیده است و این امر بخش اعظمی از انرژی و توان این مجتمع عظیم ملی را روبه تحلیل می برد. در همین راستا ساماندهی نیروی انسانی از ضرورت فوق العاده ای برخوردار بوده و در دستور کار می باشد.

✅ بهزاد بیان نمود: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان توانمند و قابلیت دار بوده و شرکت ها و موسسات مشابه می توانند، نیروهای شان را جهت گذراندن دوره های عملی به منظور الگوبرداری از موفقیت های آن اعزام نمایند. در دهه های قبلی افرادی که برای گذراندن دوره های عملی روانه شرکت می شدند، به سبب کسب تجربه های کاربردی توانایی های فراوانی را از خویش در حوزه های اجرایی و مدیریتی بروز می دادند.

✅ مدیرعامل شرکت گفت: ماموریت این مجموعه در راستای اجرای سیاست های دولت و نظام بوده و ما نیز در این سمت و سو حرکت می کنیم تا بتوانیم در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر رشد تولید و مهار تورم گام برداریم.

✅ علی حسن زاده، مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت فاطمه الزهرا (س) استان اردبیل اظهار داشت: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان مجموعه بزرگ اقتصادی در منطقه و استان بوده و از قابلیت های فراوانی در حوزه های مختلف زراعت، دامپروری، باغبانی و صنایع تبدیلی و تکمیلی برخوردار می باشد و به جهت ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در عرصه های گوناگون می تواند علاوه بر شمالغرب در سطح کشور نیز تاثیرگذار باشد.

✅ وی افزود: علاوه بر فعالیت هایی که در قالب خادم یاری آستان قدس رضوی و هیئت رزمندگان اسلام در استان اردبیل انجام می گیرد، قرارگاه فرهنگی و اجتماعی خاتم الاوصیا در سطح کشور و حضرت فاطمه الزهرا (س) در استان اردبیل بحث مردمی سازی فعالیت های ادارات، ارگان ها و نهادهای منتسب به نظام مقدس جمهوری اسلامی را در سطح استان مطرح و طراحی نموده است که این موضوع در شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور محترم نیز طرح شده بود.

✅ حسن زاده بیان کرد: وظیفه قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت فاطمه الزهرا (س) احصای مسائل در عرصه های مختلف با همکاری ادارات، یافتن راهکارها و کمک به حل آنها می باشد. اخیراً دستیار مردمی وزارتخانه ها منصوب شده و انشاالله این امر در استان ها و شهرستان ها نیز تسری خواهد یافت.

✅ مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت فاطمه الزهرا (س) استان اردبیل خاطر نشان ساخت: با تدبیر عالی ترین مقام اجرایی استان، اخیراً این قرارگاه در جهت ایجاد اشتغال و احیای واحدهای راکد و نیمه راکد وارد فعالیت شده و پس از بررسی های بعمل آمده نسبت به حل مشکل تعدادی از آنها اقدام نموده است که بدنبال معرفی به بانک ها تسهیلات کم بهره با اقساط بلند مدت از طریق بانک های عامل اعطا گردید.

✅ وی تاکید نمود: فعالیت های قرارگاه عمدتا فرهنگی بوده و در سطح استان و شهرستان های مختلف آن بصورت محله محور و توسط نیروهای خودجوش مردمی انجام می گیرد و آنان با کمک قرارگاه، برنامه های فراوانی را در عرصه های مختلف تعریف و اجرایی می کنند.

✅ لازم بذکر است، در این دیدار کامیار ستوده، مشاور اجرایی و مدیر حوزه مدیریت شرکت و سینا الهامی، مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت فاطمه الزهرا (س) در شهرستان پارساباد مغان حضور داشت.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |