شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : صمد بهزاد در بازدید از مزارع شرکت: ایجاد انگیزه در کارکنان واحدهای تولیدی تاثیر مثبتی در افزایش عملکرد دارد

صمد بهزاد در بازدید از مزارع شرکت:
⭕️ ایجاد انگیزه در کارکنان واحدهای تولیدی تاثیر مثبتی در افزایش عملکرد دارد

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت به منظور بررسی و نظارت بر فعالیت های مجموعه زراعت ضمن بازدید از مزارع از نزدیک در جریان فعالیت های زراعی از قبیل کشت محصولات پاییزه و برداشت محصولات بهاره قرار گرفت.

✅ وی در بازدید از مزارع این بنگاه اقتصادی اظهار داشت: با توجه به وضعیت آبی آماده سازی اراضی زراعی جهت کاشت پائیزه از ۲۶ شهریور ماه سالجاری طبق دستور مدیریت و با هماهنگی هیئت مدیره آغاز شده و در وقت مقرر به اتمام رسیده است که این امر در کاشت بموقع محصولات تاثیر شایانی دارد و لازم است، در مرحله داشت نیز سمپاشی، کودپاشی و آبیاری نیز در وقت و زمان لازم انجام گیرد.

✅ بهزاد بیان کرد: به منظور مدیریت بحران آب و مقابله با خشکسالی علاوه بر تمهیدات بعمل آمده از قبیل تامین بخشی از علوفه مورد نیاز مجتمع بزرگ دامپروری شرکت با کشت محصولات علوفه ای پاییزه همچون تریتیکاله مخلوط با ماشک گل خوشه ای در سال زراعی جاری بر اساس الگوی کشت تدوینی بیش از ۶۰ درصد برنامه به کشت محصولات پاییزه اختصاص یافته است.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: در برنامه کشت امسال کشت گندم آبی در سطح ۳ هزار و ۷۶۴ هکتار، کلزا در سطح ۱۶۶۰ هکتار، تریتیکاله در سطح ۱۳۲۳ هکتار و چغندر قند پاییزه در سطح ۸۰۰ هکتار برنامه ریزی و تاکنون بیش از ۹۸۱ هکتار کلزا کشت گردیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۰ درصد جلوتر از برنامه زمان بندی می باشد. همچنین در محصول گندم آبی بیش از ۶۴۴ هکتار و یونجه بیش از ۴۱۸ هکتار و تریتیکاله ۱۷۳ هکتار کشت گردیده که ۱۰۰ درصد نسبت به برنامه زمانی مشابه سال قبل بیشتر می باشد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: نهاده ها و تامین بموقع آنها و همچنین مدیریت مصرف نهاده های زراعی در مزرعه تاثیر مستقیم و معناداری در راندمان تولید و میزان بهره وری داشته و در همین راستا نهاده های مورد نیاز تامین اعتبار شده و خریداری گردیده است و هیچگونه مشکلی از این لحاظ وجود ندارد و امید می رود، با توجه به تامین بموقع نهاده های کشاورزی و اجرای دقیق و باکیفیت عملیات خاکورزی و کاشت و رعایت پروتکل های زراعی سالی پربار برای مجموعه شرکت رقم بخورد.

✅ وی اذعان داشت: به لحاظ آماری کاشت محصولات در مقایسه با سال زراعی گذشته از روند بهتر و مناسب تری برخوردار بوده و در ادامه نیز بایستی موضوع تغذیه با جدیت هر چه تمامتر مورد توجه واقع شود.

✅ مدیرعامل شرکت ادامه داد: این بنگاه اقتصادی زنجیره تولید بوده و فعالیت قسمت ها و واحدهای مختلف آن ارتباط زنجیرواری به هم دارند. چنانچه یکی از واحدها از لحاظ کارکرد با مشکل مواجه گردد، تاثیر بلاواسطه ای در عملکرد واحد دیگر بر جای می گذارد. زراعت تامین کننده علوفه دامپروری و دامپروری نیز بعنوان تامین کننده ماده اولیه کارخانه لبنیات به ایفای نقش می پردازد…

✅ عضو هیئت مدیره شرکت اضافه کرد: بحران آب جدی بوده و بایستی از منابع آبی موجود به نحو مطلوب بهره برداری و چالش موجود با دید کارشناسی مدیریت شود. روی آوری به سیستم های نوین آبیاری همچون آبیاری زیرسطحی و تیپ و همچنین خریداری پمپ برای استفاده از قطرات آب ته مانده کانال ها و احداث حوضچه های رزروار در مجتمع باغات میوه می تواند بخشی از مشکل را کاهش دهد.

✅ صمد بهزاد در ادامه از مزارع ذرت بذری بازدید و با اشاره به وضعیت مناسب مزارع ابراز امیدواری نمود: با توجه به نیاز کشور به بذر استراتژیک ذرت، انشاالله عملکرد مناسبی از این مزارع بدست خواهد آمد.

✅ وی با اشاره به توسعه و ترویج زراعت چوب در اراضی لم یزرع و تپه ماهور شرکت تاکید کرد: در سال گذشته بیش از ۴ هکتار از اراضی شرکت با تامین نهال های مناسب صنوبر از ارقام سالار و نیگرا به کشت صنوبر اختصاص یافته بود که بر اساس موقعیت یابی و شناسایی زمین های لم یزرع مناسب کشت صنوبر، این میزان در سالجاری به ۲۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت.

✅ مدیرعامل شرکت در ادامه از مزارع محصول سورگوم علوفه ای نیز بازدید و با اشاره به مزایای بی شمار این محصول علوفه ای خصوصاً نیاز آبی بسیار کم این محصول در شرایط خشکسالی و بحران کمبود آب و اهمیت آن در تامین علوفه مورد نیاز مجتمع دامپروری از برداشت ۲ چین محصول در شرکت خبر داد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت خاطر نشان ساخت: نیروهای تولیدی زحمات زیادی را متحمل و متقبل می شوند و بایستی از مزایا، اضافه کاری، پاداش و دریافتی بیشتری نسبت به شاغلین ستادی برخوردار باشند. ایجاد انگیزه در کارکنان واحدهای تولیدی تاثیر مثبتی در افزایش عملکرد داشته و به همین منظور مشوق هایی برای زحمتکشان این حوزه ها اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

✅ صمد بهزاد ادامه داد: نیروی انسانی از ارکان اصلی سازمان بوده و توجه به آنان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. رعایت جایگاه و شان مدیران، کارشناسان و کارگران مهم بوده و ساماندهی آنان و مدیریت بهینه نیروی کار در عملکرد مجموعه تاثیر متقابلی بدنبال دارد و به همین دلیل در دستور کار می باشد.

✅ لازم بذکر است، در این بازدید از مزارع بخش ۲، کارگاه بخش ۲ و مزرعه ذرت سیلویی بازدید بعمل آمد و مدیر مجتمع زراعت و رئیس بخش ۲ زراعی ضمن ارائه گزارش فعالیت ها، مسائل و مشکلات حوزه شان را با مدیرعامل بزرگترین بنگاه اقتصادی استان اردبیل در میان گذاردند که عالی ترین مقام اجرایی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان پس از استماع، دستورات مقتضی را صادر کرد.

✅ شایان ذکر است، در این بازدید محبوب فروزنده، نایب رئیس هیئت مدیره؛ منصور عالی پور، عضو هیئت مدیره؛ کامیار ستوده، مدیر حوزه مدیریت و کیکاوس پوراصغر، مدیر امور روابط عمومی و بین الملل شرکت حضور داشت.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |