شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : برگزاری مراسم تجلیل از ایثارگران و رزمندگان شاغل در شرکت کشت و صنعت مغان به مناسبت هفته دفاع مقدس


⭕️ برگزاری مراسم تجلیل از ایثارگران و رزمندگان شاغل در شرکت کشت و صنعت مغان به مناسبت هفته دفاع مقدس

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان مراسم تجلیل از تمامی ایثارگران و رزمندگان ۸ سال جنگ تحمیلی شاغل در شرکت به مناسبت هفته دفاع مقدس در مهمانسرای پایین شهرک شهید آیت الله غفاری برگزار گردید.

✅ صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: غلبه بر کشورهای قدرتمند و سلطه طلب و کسب پیروزی در جنگ تحمیلی ۸ ساله با شیوه مدیریت جنگی صورت گرفته و حضور سروران بزرگواری از شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در جبهه های جنگ حق علیه باطل مایه برکت برای این مجتمع عظیم ملی است و از اینکه این همایش بزرگ و مبارک جهت تجلیل از عزیزان ایثارگر برگزار می شود، فخر و مباهاتی برای مدیریت شرکت می باشد. اعضای هیئت مدیره نیز بحمدلله منتسب به خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران هستند که این امر برای اولین بار اتفاق افتاده است.

✅ وی افزود: استفاده از ظرفیت های خالی شرکت در دستور کار بوده و اقداماتی در این خصوص صورت پذیرفته است که زراعت چوب یکی از آنها بوده و جلسه ای کاری با رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور برگزار شد و مقرر گردید تیم اعزامی، اراضی شرکت را مورد مطالعه و بررسی قرار دهند تا برای اولین بار با کشت وسیع و گسترده آن زمینه ای برای تولید بیشتر و اشتغال مولد و پایدار فراهم شود.

✅ بهزاد بیان کرد: تولید بذور از مواردی است که سالیان متمادی از آن غفلت گردیده و تعطیل شده است و در حال حاضر این امر در دستور کاری مدیریت شرکت قرار دارد و به همین منظور ۵ نوع بذر انتخاب شده است تا به مرحله اجرا برسد.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: شیر استحصالی در مجتمع دامپروری شرکت تبدیل به محصولات لبنی شده و در بازار هدف عرضه می گردد که در راستای استفاده از ظرفیت های خالی این بنگاه اقتصادی تولید بخش عظیمی از علوفه مورد نیاز دام ها از خود شرکت مد نظر می باشد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: کارخانه قند مغان و مجتمع باغات میوه از واحدهای ضررده بوده و به دغدغه ای برای شرکت تبدیل شده است و با توجه به پتانسیل های موجود جای تاسف دارد اما در هیئت مدیره به این نتیجه رسیده ایم، واحدهای مذکور با رعایت نکات فنی و حقوقی بصورت مشارکتی به اجاره واگذار گردد.

✅ وی اذعان داشت: اصل ۴۴ و محدودیت های آن از قبیل ممنوعیت تخصیص اعتبارات و سرمایه گذاری های دولتی، تسهیلات بانکی، تضامین، عرضه اوراق بهادار و مشارکت های دولتی و خصوصی از چالش های اصلی بزرگترین بنگاه اقتصادی استان اردبیل بوده و پیگیری هایی نیز در این خصوص صورت گرفته است که اخیراً نیز در دیدار با رئیس سازمان خصوصی سازی مقرر گردید، بازدیدی از شرکت انجام بگیرد و ضمن بررسی مجدد نسبت به خارج شدن این مجتمع عظیم ملی بعنوان پدافند غیرعامل دولت و حاکمیت اقداماتی صورت پذیرد تا امید و نشاطی برای پرسنل شرکت و مردم منطقه در نقطه صفر مرزی فراهم آید.

✅ صمد بهزاد ادامه داد: آرامش و ثبات از اولویت های ما در شرکت بوده و با توجه به ماموریت اصلی ما که تولید می باشد، بعنوان بزرگترین کشاورز ایران از حاشیه اجتناب کرده و به کار، تلاش و تولید برای تامین بخشی از امنیت غذایی کشور می پردازیم. علم روز نیروی انسانی را اصل و اساس هر سازمان بخصوص بنگاه تولیدی- اقتصادی محسوب داشته و بهره مندی از توانمندی ها و تجربیات آنان را جهت پیشرفت، لازم و ضروری می داند که این امر در برنامه کاری شرکت مغان نیز قرار دارد.

✅ مدیرعامل شرکت اضافه کرد: ظرفیت دشت مغان بی نظیر بوده و این خطه زرخیز در سطح جهان لنگه ای ندارد. این مجتمع عظیم ملی دانشگاه عملی زراعی بوده و نقش بسزایی در وارد نمودن تکنولوژی های نوین، الگوگیری، الگوسازی، صدور، بسط و توسعه کشاورزی نوین در سطح منطقه، استان و کشور داشته است.

✅ داود نوری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل خاطر نشان ساخت: اعضای هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان بوده و بدست گیری سکان تولید توسط نیروهای انقلابی متخصص و متعهد در برهه زمانی فعلی در این مجتمع عظیم ملی باعث عزت و غرور می باشد. این عزیزان در دوران دفاع مقدس فداکاری های فراوانی را انجام داده و بعد از اتمام جنگ تحمیلی نیز در مقاطع مختلف خدمات فراوانی را در عرصه اجرایی و مدیریتی به منصه ظهور و بروز رسانده اند.

✅ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان افزود: شهرستان پارساباد مغان ۵ هزار و ۵۰۰ ایثارگر را تقدیم کشور نموده که با توجه به میزان جمعیتش در دهه ۶۰ شمسی رقم بالایی می باشد و آرامش و امنیت کشور مدیون و مرهون این عزیزان می باشد که در سایه رشادت های آنان وجب به وجب خاک مملکت از لوث وجود اغیار پاک شده و ذره ای از آن در اشغال دشمن باقی نماند.

✅ وی تاکید نمود: مقاومت هشت ساله دفاع مقدس جنگ با یک کشور متخاصم نبوده و کشورهای زیادی در یاری رسانی تجهیزاتی و لجستیکی به بعثیون نقش فعالی داشتند که شهدای ما با ایثارگری های بی مثال از جان شیرین شان گذشته و کشور اسلامی را بعنوان هدیه ای برای ما بجای گذاردند. فرزندان غیور ایران اسلامی قهرمانان واقعی کشور بوده و حتی در بین شان شهدای ۱۲ ساله و ۱۳ ساله حضور داشته است.

✅ داود نوری اظهار داشت: در کشور ۱۰۳۶ قانون برای خدمات به خانواده های ایثارگر مصوب شده که فقط ۳۰ درصد آنها اجرایی می شود و لازم است، در خصوص اجرایی نمودن بقیه قوانین اهتمام کافی و وافی صورت گیرد. بر اساس قانون ۳۰ درصد جذب ها بایستی از این عزیزان بوده و استدعا دارم در خصوص جذب فرزندان فاقد شغل جانبازان و ایثارگران در شرکتین مغان و پارس اقداماتی را شاهد باشیم که البته پیش از این اقداماتی صورت گرفته و تداوم آن مورد انتظار است تا بهای لازم به این عزیزان داده شود.

✅ جواد صبور، مشاور امور ایثارگران استاندار اردبیل و نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دفاع از وطن وظیفه فطری ما بوده و ترویج فرهنگ شهادت از وظایف همه ما می باشد. جنگ های متعددی در قرون متمادی در کشور بوقوع پیوسته و جنگ ۸ ساله تحمیلی تنها جنگی می باشد که وجبی از خاک کشور تقدیم دشمن نگردید. ما باید ایثار، فداکاری و دینداری را اصل و اساس کار خویش قرار داده و به ارزش ها پشت نکنیم.

✅ مشاور امور ایثارگران استاندار اردبیل ادامه داد: حضرت مهدی (عج) را خداوند حفظ کرده تا انقلاب اصلی مسلمین بدست مبارک ایشان اتفاق بیفتد و ما نیز در طول عمرمان منتظر منجی بشریت خواهیم ماند.

✅ وی تصریح نمود: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان جزو انفال بوده و متعلق به خداوند تبارک و تعالی می باشد و همانند فدک حضرت زهرا (س) است. ایثارگرانی که در مجموعه این بنگاه اقتصادی مشغول به فعالیت می باشند، از وظیفه خطیری در قبال شرکت برخوردارند و بایستی تلاش مضاعفی در بحث تولید و ایجاد محل های جدید اشتغال از خودشان به نمایش بگذارند.

✅ صدقعلی محمدی، مشاور امور ایثارگران مدیرعامل شرکت ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: خوشبختانه ترکیب هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از ایثارگران و خانواده های شهدا بوده و تمامی آنان بهتر و بیشتر از ما شرایط و مشکلات جامعه ایثارگری را درک کرده و بدان وقوف کامل دارند.

✅ مشاور امور ایثارگران مدیرعامل شرکت افزود: جامعه ایثارگری شرکت خواسته ای فراتر از قانون نداشته انتظارشان از مسئولین بجا و قانونی است. از جانبازان و ایثارگران شاغل در شرکت تقاضا دارم، مسائل و مشکلات خویش را با اینجانب بعنوان مشاور امور ایثارگران در میان بگذارند تا موارد مطروحه از طرف این عزیزان مورد پیگیری قرار گیرد.

✅ لازم بذکر است، در این مراسم که نایبعلی رحیمی، رئیس و صفرعلی نظریان، عضو هیئت مدیره و جمعی از مدیران شرکت حضور داشتند، با اهدای لوح سپاس و کارت هدیه تجلیل بعمل آمد.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |