صمد بهزاد در شورای مدیران و جلسه بررسی مسائل و مشکلات امورات شرکت: ⭕️ چابک سازی شرکت در دستور کاری مدیریت می باشد

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت در جلسه بررسی مسائل و مشکلات امورات شرکت اظهار داشت: بررسی مسائل امورات و بدنه مدیریت این بنگاه اقتصادی بخصوص واحدهای تولیدی گامی مهم در جهت چابک سازی شرکت بوده و در دستور کاری مدیریت می باشد. رویکرد مدیریت در این خصوص جدی بوده و از بدو آغاز بکار هیئت مدیره جدید جلسات و نشست های متعددی برگزار شده است تا به یک جمع بندی مشخص برسیم.

✅ وی افزود: بررسی مسائل و مشکلات امورات این بنگاه اقتصادی از بدو استقرار مدیریت جدید احساس شده و حتی می توان گفت یک ضرورت است و برای همین هم این جلسه برگزار شده و مدیران نیز مواردی را که لازم می دانند طرح نمایند تا پس از مورد تنقیح و مداقه قرار گرفتن، تصمیم گیری اجرایی انجام گردد.

✅ بهزاد بیان کرد: ما باید پتانسیل های تمامی امورات را مطالعه نموده و بر اساس آن ظرفیت های جدید را کشف و پیشنهاد کنیم. این امر در تمامی زمینه ها بخصوص واحدهای تولیدی از اهمیت مضاعفی برخوردار بوده و استارت آن باید هر چه سریعتر زده شود. البته اقدامات اولیه انجام گرفته و با برگزاری جلسات کاری سعی خواهد شد، ایده های نو طرح و مورد چکش کاری قرار گیرد. اصلاح از طریق ایده پردازی و اجرایی کردن آنها ضرورت هر بنگاه اقتصادی از جمله شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان است.

✅ مدیرعامل شرکت گفت: استفاده از دانسته ها برای افزایش بهره وری شروع خوبی بوده و راندمان تولید را افزایش می دهد که آن نیز در کسب درآمد، ثروت افزایی و سوددهی بیشتر این مجتمع عظیم ملی موثر می باشد. امید است، نگاه اجرایی تلنگری برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر باشد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: نیمه دوم سال فصل بودجه بندی برای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بوده و مدیران امورات مختلف شرکت بودجه پیشنهادی خویش را به معاون برنامه ریزی، امور اقتصادی شرکت در اسرع وقت تحویل نمایند.

✅ صفرعلی نظریان، عضو هیئت مدیره شرکت خاطر نشان نمود: کار با خودباوری، توکل به خدا و تقوا خروجی مثبتی را در پی داشته و نتیجه مطلوبی را به همراه می آورد. چنانچه باور و اعتقاد قلبی به توانایی های خویش داشته باشیم و با برنامه ریزی های کاری و راهبردی امورات شرکت را به پیش ببریم، ضمن بهره گیری از سرمایه های انسانی می توان در جهت رشد و بالندگی این بنگاه اقتصادی گام های بزرگی برداشت.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت ادامه داد: قبلاً بصورت سلیقه ای عمل شده و کارهای زیربنایی انجام نگردیده است که این موضوع از مسائل شرکت می باشد و انشاالله در دوره جدید با کار کارشناسی و فنی برنامه ریزی های لازم تدوین و عملیاتی خواهد شد.

✅ دکتر علی امانی زاده، از مشاوران اصلاح ساختار سازمانی اظهار داشت: ما با بررسی شرکت از زمان بخش خصوص تاکنون تا حدودی شناختی از این مجتمع عظیم ملی داشته و در حال حاضر نیز به بررسی ساختار شرکت ادامه می دهیم. یکی از مشکلات عمده این بنگاه اقتصادی به فرآیند آن ارتباط دارد. پرداخت به مشکلات و سمت و سوی هدف از استراتژی های ما بوده و غایت اصلی آن تولید می باشد و در این میان واحدهای ستادی نقش پشتیبانی کننده را ایفا می کند.

✅ امانی زاده اضافه کرد: روند فعلی مدیریت شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان خوب بوده و همه آنان دغدغه مند و دارای تخصص و سوابق اجرایی و مدیریتی درخشان در حوزه های مختلف می باشند و مشتاق به اصلاح ساختار شرکت بوده و اهتمام و جدیت کافی در این خصوص دارند.

✅ وی اذعان نمود: ماموریت واحدها و خدمات آنها در راستای حمایت از تولید به تفکیک شناسایی گردیده و افزون بر آن مشاغلی که برای وظایف تدوینی مذکور لازم می باشد، در حال بررسی است…

✅ دکتر امانی زاده تاکید کرد: تشکیلات ما با فرآیندهای مان متفاوت بوده و باید ساختار را به سمت فرآیند سوق دهیم. لازم است فاصله واحدهای تولید بررسی و مهندسی ارزش صورت پذیرد تا مدیران بتوانند نسبت به انتخاب درست اقدام کنند. تشکیل کارگروه ها و بررسی مسائل توسط اهل فن با حضور مدیرعامل شرکت ضرورت دارد.

✅ دکتر امانپور، از پیشکسوتان و مدیران جهاد کشاورزی کشور خاطر نشان ساخت: اعضای هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در این گوشه از مملکت کارها را بصورت متعهدانه به پیش برده و دارای استراتژی مدیریتی هستند. همه ابزارهای لازم برای موفقیت در این بنگاه اقتصادی وجود دارد.

✅ پیشکسوت و از مدیران موفق جهاد کشاورزی ادامه داد: اولین موردی که مایه نگرانی می شود، بلاتکلیفی آن در وضعیت مابین دولتی و خصوصی می باشد. این مجتمع عظیم ملی علیرغم پتانسیل های فراوان برای رشد و توسعه در اختیار سازمان خصوصی سازی بوده و عدم تعیین تکلیف آن مانع و ترمزی بزرگ در جهت شکوفایی آن می باشد. با این حال نگرانی های موجود بی مورد بوده و نباید بر تصمیم گیری و انجام کارها تاثیر منفی بگذارد.

✅ وی افزود: ما در جایگاهی هستیم که باید وظایف خویش را به نحو مطلوب انجام داده و به سرانجام برسانیم. آموزه های اقتصاد دینی ۱۰ قسمت بوده و ۹ بخش آن مربوط به کسب و کار حلال می باشد که سرشار از استراتژی است. بهره گیری از تجربه های موفق سرزمینی و علم روز جهان در کنار مدیریت جهادی، ایجاد هم افزایی و توانمندسازی سازمانی متکی به جهاد علمی و رضای پروردگار می تواند موتور محرکی بسوی پیشرفت می باشد.

✅ دکتر امانپور بیان داشت: کسب صلاحیت حرفه ای مهم بوده و بایستی در دستور کار قرار گرفته و از طریق استعدادسنجی نسبت به کشف استعدادهای مدیران، کارشناسان و کارگران اقدام نمود. رویکرد مدیریتی که سبب تحول می گردد، عبارت از شناسایی، حفاظت و بهره برداری پایدار از داشته ها است. صلاحیت حرفه ای، ساختار دانش بنیان و فعالیت دانش محور همراه با تعهد و تقوا ساختار سازمانی را به نحو فزاینده ای متحول می کند.

✅ پیشکسوت و فرهیخته جهاد گفت: مدیریت جامع منطقه لازم و ضروری بوده و کسب اطلاعات پایه ای منطقه، اطلاعات آمایش منطقه، اتخاذ منابع، چگونگی بهره برداری از منابع و تعیین تکلیف بهره برداران و صنایع در افزایش ظرفیت ها و متحول نمودن مجموعه تاثیر قابل توجهی دارد.

✅ وی تاکید نمود: درک مفهوم توانمندسازی برای هم افزایی ضرورت داشته و مدیریت اقتصادی بایستی در اولویت قرار گیرد. بررسی این موضوع که چگونه می توان با منابع موجود اقتصادی تر عمل نموده و بهره وری ها را افزایش داد، مهم است و معتقدم با وضعیت موجود حتی بدون سرمایه گذاری نیز کارهای بسیاری می توان انجام داد.

✅ دکتر احسانی اظهار کرد: تغذیه دام در مجتمع دامپروری خوب بوده و می تواند، بهتر از این نیز باشد. از طریق سرمایه گذاری های جدید می توان ۲۵۰ نوع محصول را فرآوری و به ارزش افزوده بالا دست پیدا نمود. با روحیه جهادی متکی به جهاد علمی و تقوای الهی بر مبنای هم افزایی امکان تحول در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان وجود داشته و این بنگاه اقتصادی بایستی محل برگزاری رویداد به شرکت های دانش بنیان در سراسر کشور باشد.

✅ وی ادامه داد: مهندسی مالی علم روز جهان بوده و ساختار، ابزار و جریان می سازد. انجام کارهای نوآورانه مورد تأکید بوده و نیروی انسانی بعنوان دارایی و سرمایه مهم شرکت می تواند، کارساز باشد.

✅ لازم به ذکر است، در این جلسه که محبوب فروزنده، عضو هیئت مدیره، معاونین مدیرعامل و کلیه مدیران شرکت حضور داشتند؛ هرکدام از آنان مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را مطرح کردند و در پایان مقرر شد جلسات آتی ادامه این روند با حضور کارشناسان و پیشکسوتان دعوت شده، مورد چالش و بررسی قرار گیرد.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |