نایبعلی رحیمی در بازدید از آزمایشگاه های دانشکده کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی:
⭕️ تولید بذور محصولات استراتژیک نقش قابل توجهی در افزایش درآمدهای شرکت خواهد داشت

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان نایبعلی رحیمی، رئیس هیئت مدیره شرکت در جلسه با گروه زراعت دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: بزرگترین بنگاه اقتصادی استان اردبیل کشت محصولات جدید و تامین بذور مورد نیاز کشور را مورد توجه قرار داده و اقداماتی را در این خصوص آغاز نموده است. سرمایه گذاری در این زمینه صدها میلیارد تومان عاید شرکت خواهد کرد. در همین راستا مذاکراتی با موسسه گواهی بذر برای تولید چندین بذر از جمله بذور چغندر قند، یونجه و ذرت انجام شده و مقرر گردیده است، طرح آن مطالعه و اجرایی شود.

✅ رئیس هیئت مدیره شرکت افزود: تولید بذور محصولات استراتژیک ضمن تامین نیاز منطقه، استان و کشور از واردات بذور جلوگیری بعمل آورده و از خروج ارز ممانعت می کند. این امر علاوه بر استقلال و خودکفایی مملکت نقش قابل توجهی در افزایش درآمدهای شرکت خواهد داشت. همچنین با صادرات آنها می توان در اقتدار غذایی و ارزآوری نقش بسزایی ایفا نمود.

✅ رحیمی بیان کرد: پیش از این شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اقدامات قابل توجهی در تامین بذر انجام داده و بخشی از نیاز کشور را تامین می کرد که متاسفانه بدلیل غفلت از این کار، کشت بذر تعطیل شده است. مدیریت جدید شرکت با امعان نظر به اهمیت این موضوع، اقدامات عملی را در دستور کار قرار داده و با جدیت پیگیری می کند.

✅ وی گفت: صاحب بذر و لاین شدن شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و با پیگیری هایی که انجام می گیرد، نقیصه مذکور رفع و این بنگاه اقتصادی صاحب بذر و لاین خواهد شد.

✅ رئیس هیئت مدیره شرکت ضمن بازدید از آزمایشگاه های دانشکده کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی خاطر نشان ساخت: ارتباط بنگاه های اقتصادی با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و این مجتمع عظیم ملی نیز به نوبه خود تعاملات با این مراکز را افتخاری برای خود دانسته و در دستور کار دارد و از تجربیات اساتید و پژوهشگران و طرح ها و ایده های آنان استقبال و حمایت می کند.

✅ نایبعلی رحیمی اذعان داشت: انجام تمامی آزمایش های مربوط به حوزه های کاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در خود شرکت لازم و ضروری بوده و راه اندازی آن در این بنگاه اقتصادی در دستور کار می باشد. این امر مایه خیر و برکت مضاعف است و علاوه بر ارائه خدمات به بزرگترین بنگاه اقتصادی استان اردبیل می تواند در تامین نیازهای مربوط به حوزه آزمایشگاهی به اشخاص حقیقی و حقوقی منطقه و استان مثمر ثمر باشد. در این مسیر به تعامل، تعاون و همکاری مراکز علمی و پژوهشی نیازمندیم.

✅ این بازدید به همراه بهنام آزادمرد، رئیس آزمایشگاه شرکت مغان انجام گرفت و مقرر شد تیمی از دانشگاه محقق اردبیلی ضمن حضور در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان همکاری های لازم را در خصوص تجهیز آزمایشگاه شرکت بعمل آورند.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |