صمد بهزاد در دیدار با فرماندار شهرستان پارساباد مغان:
⭕️ اعضای هیئت مدیره با اتفاق و همدلی دغدغه رفع مسائل و احیای شرکت را دارند

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان مدیرعامل شرکت در دیدار با فرماندار شهرستان پارساباد مغان که به همراه رئیس و اعضای هیئت مدیره این بنگاه اقتصادی انجام گرفت، ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: حضور در شرکت مغان فرصت دوباره ای برای تلاش در مجموعه ای تولیدی با ظرفیت و پتانسیل بالا بوده و ما نهایت کوشش را در جهت برنامه ریزی برای تولید و افزایش راندمان انجام می دهیم که انسجام و اتحاد هیئت مدیره محور اصلی ماموریت سازمانی می باشد و در این راستا باید از هرگونه حاشیه سازی پرهیز گردد.

✅ وی افزود: در گذشته ریل توسعه شرکت از مسیر خارج شده و تغییر و جابجایی نیروی انسانی بدون حساب و کتاب نیز انجام شده است و پست های دور از چارت سازمانی اتفاق افتاده و در برخی از مواقع جذب نیروها بر اساس توانمندی ها و نیازهای سازمانی صورت نپذیرفته است.

✅ بهزاد بیان کرد: کارخانه قند مغان و مجتمع باغات میوه شرکت علیرغم اینکه ظرفیت های خوبی هستند، زیان ده بوده و قرارگیری این بنگاه اقتصادی در زیر شمول واگذاری های اصل ۴۴ و محدودیت های ناشی از آن همچون ممنوعیت تخصیص اعتبارات و سرمایه گذاری های دولتی، تسهیلات بانکی، عرضه اوراق بهادار، وثایق، تضامین و هرگونه مشارکت اعم از خصوصی و دولتی مانعی جدی بر سر راه توسعه این مجتمع عظیم ملی می باشد و از فرماندار شهرستان پارساباد مغان بعنوان نماینده عالی دولت انتظار مساعدت و کمک را جهت فایق آمدن بر مشکلات موجود داریم.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: به منظور احیای باغات میوه حذف درختان فرسوده و نوسازی آن از طریق جایگزینی با نهال های کیفی، کمی و پربازده ایده مناسبی بوده و راه اندازی کشت بافت در این مسیر نقش قابل توجهی در اصلاح باغات میوه خواهد داشت.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: مجتمع دامپروری شرکت از واحدهای سودده شرکت بوده و بخش مهمی از درآمد مستمر این بنگاه اقتصادی از این قسمت می باشد. با توجه به اینکه تامین نهاده های دامی از قبیل ذرت، جو و کنجاله سویا در افزایش میزان استحصال شیر خام تاثیر چشمگیری دارد، تامین آن از اولویت های مدیریت است.

✅ صمد بهزاد ادامه داد: مجتمع زراعت از دیگر قسمت های سودده بوده و تنش آبی موجود معضل اساسی در این حوزه می باشد و اعضای هیئت مدیره با اتفاق و همدلی دغدغه رفع مسائل و احیای شرکت را داشته و در این امر جدی هستند تا در سایه تولید، اشتغال مولد و پایدار محقق گردد.

✅ وی اضافه کرد: نیروی انسانی زیادی در ستاد چیدمان شده و با توجه به رویکرد مدیریت در زمینه اهمیت تولید، تقویت واحدهای تولیدی و در نظر گرفتن مشوق ها برای شاغلین در این حوزه ها مد نظر خواهد بود.

✅ مدیرعامل شرکت اذعان داشت: تلنبار نمودن مشکلات در طول سال های گذشته موجب کندی روال توسعه، عمران و سرمایه گذاری ها در شرکت شده و در نظر داریم برنامه ریزی اساسی جهت حل مسائل به منصه ظهور و بروز برسانیم.

✅ نایبعلی رحیمی، رئیس هیئت مدیره شرکت ضمن تبریک هفته دولت خاطر نشان ساخت: دامپروری روستایی، دامداری و کشاورزی نقش بزرگی در فرهنگ منطقه داشته و دارد. در حال حاضر که اعتماد بالایی جهت سپردن امور به هیئت مدیره جدید بوجود آمده است، بایستی با استفاده از اعتماد دولتمردان نهایت کوشش را در راستای ارائه خدمات صادقانه بکار ببندیم.

✅ رئیس هیئت مدیره شرکت تاکید نمود: مسائل متعددی در این بنگاه اقتصادی وجود دارد که باید بصورت شبانه روزی برای حل آنها تلاش نمائیم. حواشی زیادی وجود دارد و این امر مجالی برای اندیشیدن باقی نمی گذارد. تولید، کسب ثروت، درآمدزایی و سوددهی غایت بنگاه داری اقتصادی بوده و بایستی در وهله اول نسبت به این امر اهتمام ورزیم تا حداقل در کوتاه مدت بتوانیم برخی مسائل را حل کنیم.

✅ صفرعلی نظریان، عضو هیئت مدیره شرکت ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار نمود: اینجانب به هنگام ریاست جمهوری شهید رجایی در محضر ایشان حضور داشته و این افتخار نصیب اینجانب شده است که عالی ترین مقام اجرایی کشور را بعنوان دومین رئیس جمهور تاریخ ایران از نزدیک در پارساباد مغان ملاقات نمایم. ساده زیستی بزرگترین الگویی است که از این مدیر انقلابی و ولایی می توان درس گرفت…

✅ عضو هیئت مدیره شرکت با تقدیر و تشکر از اعتماد مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی افزود: بزرگترین مشکل شهرستان عدم بهره مندی از پتانسیل های ویژه و خاص آن بوده و بایستی با برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده جهت رفع آن تلاش کنیم. قبلاً ۷ هزار نفر در این بنگاه اقتصادی مشغول به فعالیت بوده اند و در حال حاضر نیز توقع اشتغال این میزان در افواه عمومی بوجود آمده است.

✅ نظریان ادامه داد: به سبب قرارگیری شرکت در لیست شمول واگذاری های اصل ۴۴ سیاست انقباضی اتفاق افتاده و این امر مانعی عمده در اجرای طرح های اشتغالزا همچون سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی و تکمیلی بوده است و بایستی به کمک مراجع ذیصلاح تصمیم گیر پیگیری های لازم را جهت خروج شرکت از اصل ۴۴ انجام دهیم.

✅ محبوب فروزنده، عضو هیئت مدیره شرکت ضمن تبریک هفته دولت بیان کرد: طرح واقعیت ها، به کنار گذاردن گذشته ها، ایجاد انگیزه در پرسنل، بهره وری از کارآیی نیروی انسانی و اجرایی کردن هدف و دیدگاه هایی که قابلیت اجرایی شدن را دارند، در اولویت بوده و در این راستا رعایت عدالت و انصاف مد نظر می باشد. شفافیت سرلوحه کارها بوده و هر کس وظایف محوله سازمانی را به نحو احسن انجام دهد، مورد تشویق قرار خواهد گرفت.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت اذعان داشت: از رفاهیات پرسنل همچون مسکن غافل نشده و با جدیت آن را پیگیری خواهیم کرد. ۴۲۰ هکتار زمین برای این امر اختصاص پیدا کرده و مجوزهای لازم از وزارتخانه های جهاد کشاورزی و مسکن و شهرسازی اخذ گردیده است که اقدامات لازم در این زمینه بعمل خواهد آمد.

✅ فروزنده تصریح نمود: شفافیت در بازرگانی و معاملات در دستور کار بوده و بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی مد نظر می باشد. استفاده از توانمندی های فروشگاه ها در پویایی عرضه محصولات تولیدی موثر بوده و جهت افزایش هر چه بیشتر راندمان تولید کمیته بهره وری راه اندازی خواهد شد. کاهش هزینه های جاری نقش فوق العاده ای در افزایش درآمدهای شرکت داشته و برای اجرایی نمودن برنامه های فوق الذکر به همراهی و همیاری مسئولین نیاز شدیدی داریم.

✅ منصور عالی پور، عضو هیئت مدیره شرکت ضمن تبریک هفته دولت و با بیان اینکه موضوعات بصورت کارشناسی شده مدیریت گردد، گفت: اصل ۴۴ پاشنه آشیل این بنگاه اقتصادی بوده و دغدغه مندی مسئولین شهرستانی و استانی با مد نظر قرار دادن شرایط اجتماعی جهت کمک به حل مسئله در رفع بسیاری از مشکلات کارساز خواهد بود.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت اضافه نمود: واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به بخش خصوصی به مصلحت نبوده و باقی ماندن آن بعنوان پدافند غیرعامل حاکمیت و دولت ضروری می باشد. پیش از این نیز تجربه واگذاری شرکت های دولتی حاکی از موفقیت آمیز نبودن آن است. باید برای خروج از اصل ۴۴ برنامه داشته باشیم و در این امر به همدلی و مساعدت مسئولین نیازمندیم تا شاهد تاثیرگذاری آن بر اقتصاد مغان، مغانی، استان و کشور باشیم که البته دور از انتظار نیست.

✅ جابر جهان بین، فرماندار شهرستان پارساباد مغان خاطر نشان ساخت: هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان آشنایی کافی به منطقه داشته و دارای تجربه کافی در مناصب مختلف می باشند. با توجه به متفاوت بودن مسئولیت واگذار شده و با امعان نظر به اینکه قبول مسئولیت در شرایط فعلی جرات و شهامت می خواهد، هیئت مدیره این مجتمع عظیم ملی ایثار به خرج داده است.

✅ فرماندار شهرستان پارساباد مغان ادامه داد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ظرفیت استان و سرمایه شهرستان بوده و واگذاری به بخش خصوصی یا باقیماندن در بدنه دولت بستگی به عملکرد مدیریت شرکت دارد. عدم برخورد سیاسی با این بنگاه اقتصادی، برنامه ریزی برای احیای آن، پای کار آوردن سرمایه گذاران، خدمت صادقانه، در اولویت قرار دادن شایسته سالاری، راه اندازی منابع درآمدی جدید همچون شیلات، افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و پیش بردن کارها بصورت اقتصادمحور در بالندگی و شکوفایی این مجتمع عظیم ملی نقش چشمگیری داشته و باید در اولویت کاری قرار گیرد.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |