صمد بهزاد در دیدار با امام جمعه، ریش سفیدان و معتمدین شهرستان پارساباد:
⭕️ پیشنهاد ارزیابی مجدد دارایی های شرکت کشت و صنعت مغان را در مجمع و سازمان خصوصی سازی مطرح نموده ایم

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان صمد بهزاد، مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره شرکت در دیدار با امام جمعه و جمعی از ریش سفیدان و معتمدین شهرستان پارساباد مغان اظهار داشت: حضور و تشریف فرمایی حجت الاسلام باقری بنابی، امام جمعه شهرستان پارساباد به همراه جمعی از ریش سفیدان منطقه علیرغم شناخت متقابلی که وجود دارد، مسئولیت ما را مضاعف تر می کند که با انرژی بیشتر از پیش در سنگر خدمت به نظام و شرکت کوشاتر باشیم. اعضای هیئت مدیره جدید هر کدام تجربیات ارزنده و توانمندی های خاص خود را داشته و امید است، بتوانیم این بنگاه اقتصادی را با اقدامات شبانه روزی در مسیر پویایی قرار دهیم.

✅ وی افزود: ایجاد این مجتمع عظیم ملی در منطقه مغان و سایر نقاط کشور با توجه به مستعد بودن منطقه، خاک حاصلخیز و اقلیم منطقه صورت گرفته و پس از مطالعات فراوان نسبت به راه اندازی شرکت های کشت و صنعت جیرفت، شهید بهشتی، هفت تپه، سفید رود و مغان در دهه پنجاه شمسی اقدام شد.

✅ بهزاد بیان کرد: پیش بینی های کارشناسی ما از دارایی های شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان این است که ارزش دارایی های این مجتمع عظیم ملی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده و بر همین اساس اخیراً در جلسه ای که در مجمع داشتیم، پیشنهاد ارزیابی مجدد دارایی های شرکت را مطرح نمودیم. معنی این سخن آن است که شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان باید به ارزش واقعی آن ثبت شود. اخیراً با رئیس سازمان خصوصی سازی نیز جلسه مفصل دو ساعته ای داشته و پیگیری های لازم را جهت همراهی سازمان مذکور در ارزیابی واقعی شرکت بعمل آوردیم.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: شرکت از بابت تامین منابع در بحران قرار داشته و محدودیت های اصل ۴۴ در خصوص سرمایه گذاری های دولتی و استفاده از منابع بانکی تبدیل به چالش عمده شده است و در صورت حل این مسئله می توان بالای ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جذب شرکت نمود که در صورت راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی ارزش افزوده و درآمدهای هنگفتی عاید این بنگاه اقتصادی خواهد شد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: کارخانه قند مغان از واحدهای صنعتی ضررده بوده و در صورت های مالی سال ۱۴۰۱ مبلغ ۸۵ میلیارد تومان زیان برای آن ثبت شده است. به منظور بهبود عملکرد کارخانه قند مغان اخیراً با یکی از سرمایه گذاران وارد مذاکره شدیم که مقرر گردید، حدود ۳۰۰ هزار تن چغندر قند به صورت مشارکتی تامین و به واحد صنعتی مزبور حمل نموده و علاوه بر مدت فعالیتی که تاکنون داشته است، ۳ ماه دیگر به فعالیت بپردازد و به تولید ۳۰ هزار تن شکر اقدام کند. افزون بر آن سرمایه گذار مزبور پیشنهاد کرده است، کارخانه قند مغان را با وضعیت موجود و نیروی انسانی به مدت ۵ سال اجاره نماید…

[In reply to شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان]
صمد بهزاد در دیدار با امام جمعه، ریش سفیدان و معتمدین شهرستان پارساباد:
⭕️ پیشنهاد ارزیابی مجدد دارایی های شرکت کشت و صنعت مغان را در مجمع و سازمان خصوصی سازی مطرح نموده ایم

بخش دوم خبر👇👇👇

✅ وی ادامه داد: کشت محصولات جدید و تامین بذور مورد نیاز کشور در دستور کار بوده و چنانچه بتوانیم امتیاز چندین بذر را کسب نمائیم، صدها میلیارد تومان از این محل سودآوری خواهد شد. موافقت های ضمنی با موسسه گواهی بذر برای تولید بذور چغندر قند، یونجه و ذرت انجام شده و مقرر گردیده است، طرح آن مطالعه و اجرایی شود. این امر علاوه بر جلوگیری از خروج ارز نقش قابل توجهی در افزایش درآمدهای شرکت خواهد داشت.

✅ صمد بهزاد اذعان داشت: روحیه هم افزایی، تعاون و همراهی در بین اعضای هیئت مدیره حاکم بوده و مدیریت شرکت تحت هیچ شرایطی دنبال مسائل حاشیه ای نمی باشد. ما بعنوان بزرگترین کشاورز ایران ماموریتی برای تامین بخشی از امنیت غذایی مملکت داشته و نهایت کوشش را در این راستا بکار خواهیم بست.

✅ وی اظهار داشت: در مواقع بحران آب براحتی آب این بنگاه اقتصادی قطع و در اختیار اشخاص حقیقی قرار داده می شود. در سال زراعی گذشته ۴۰ درصد آب، تامین و به تبع آن عملکرد محصولات با مشکل مواجه گردیده است. با توجه به اصل چهل و چهاری بودن شرکت، دولت بدلیل محدودیت های وضع شده در قانون، از اعطای تسهیلات برای شرکت های زیر شمول لیست واگذاری جهت اجرای سیستم های نوین آبیاری اجتناب می کند. از طرف دیگر دولت بر اساس قانون مصوب مجلس پیشنهاد می کند، اراضی بخش خصوصی در صورت یکپارچه سازی از تسهیلات بانکی استفاده نماید که از مسئولین بویژه نماینده ولی فقیه در شهرستان پارساباد مغان استدعا دارم، ما را در حل مشکلات همراهی کنند.

✅ صمد بهزاد افزود: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بعنوان قطب و بنگاه اقتصادی در کشور و حتی دنیا مطرح بوده و امیدواریم این شرکت را با جمع بندی کارشناسی به جایگاه شایسته و بایسته اش ارتقا دهیم. به همین منظور برگزاری دوره های تخصصی جهت توانمندسازی افراد و بهره گیری از نیروهای نخبه جوان در کنار احترام به افراد پیشکسوت در دستور کار خواهد بود.

✅ صفرعلی نظریان، عضو هیئت مدیره شرکت خاطر نشان ساخت: این مجتمع عظیم ملی در برخی از حوزه ها نیاز به اصلاح ساختاری دارد. از جمله در بحث منابع نیروی انسانی نیاز به ایجاد انگیزه و سرلوحه قرار دادن تشویق و تنبیه وجود دارد. تولید اصل و اساس بوده و در راستای حمایت های انگیزشی پرسنل فعال در قسمت های تولیدی بایستی کارکنان سطح در اولویت مزایای تشویقی قرار گیرند. این امر موجب می گردد پرسنل شرکت بیشتر از واحدهای غیرتولیدی راغب به فعالیت در بخش ها و قسمت های تولیدی شوند.

✅ وی اذعان داشت: مدیران میانی به لحاظ ارتباط تنگاتنگ با کارکنان، دردآشنای آنان بوده و از نزدیک با مسائل و مشکلات جامعه کارگری آشنایی دارند.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: اینجانب بعنوان عضوی از هیئت مدیره جدید شرکت همانند سایر همکاران با توجه به خدماتی که در طول سال ها خدمت در مجموعه های متعدد و مختلف داشته ام، اندک آبرویی داریم و این امر نیز بصورت قطره- قطره و در گذر زمان جمع آوری شده و اینک آن را به همراه سایر همکاران هیئت مدیره در طبق اخلاص نهاده ایم و امیدوارم شرمنده مردم نشویم…

✅ نظریان با تاکید بر اصلاح ساختار شرکت بیان کرد: پیش از این نحوه استخدام ها سلیقه ای بوده و گاهاً از یک خانواده چندین نفر جذب شده اند و این در حالیست که برخی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران علیرغم پیگیری های زیاد موفق به استخدام حتی یکی از اعضای خانواده خویش نشده اند.

✅ وی ادامه داد: با توجه به اهمیت بحث تولید و افزایش بهره وری بایستی در وهله اول با در نظر گرفتن امکانات و بهره گیری از ظرفیت های شرکت اقدامات موثری برای راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی صورت پذیرد. بسیاری از محصولات تولیدی این بنگاه اقتصادی بصورت فله ای به فروش می رود و این خام فروشی ها ترمزی بر سر راه درآمدزایی، سوددهی و کسب ثروت و به تبع آن اشتغال می باشد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت اضافه کرد: مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از فرزندان بومی، دارای تجربیات فراوان و ارتباطات کلیدی زیادی در سطوح عالیه تصمیم گیری پایتخت بوده و نعمت بزرگی برای این مجتمع عظیم ملی می باشد و ما نیز بعنوان اعضای هیئت مدیره در جهت پیشبرد هر چه بهتر کارها همراه، همگام و پشتیبان سکاندار شرکت هستیم.

✅ حجت الاسلام باقری بنابی، امام جمعه شهرستان پارساباد مغان ضمن عرض تبریک به مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره شرکت و آرزوی توفیق برای آنان گفت: مدیریت جدید شرکت، بومی منطقه بوده و همگی دغدغه رشد و توسعه منطقه و شرکت را دارند و چه بسا هیچکس به اندازه مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در این خصوص دغدغه نداشته باشد.

✅ امام جمعه شهرستان پارساباد مغان افزود: موقعیت بدست آمده مجالی برای خدمت به خلق الله بوده و در صورتیکه کسی در تامین معاشش با مشکل مواجه گردد، معادش نیز زیر سوال خواهد بود.

✅ وی ادامه داد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان زمانی در روزهای اوج خود بوده و بالای ۷ هزار نفر در آن مشغول بکار بوده اند. این شرکت بعنوان محور اقتصاد منطقه نقش بسیاری در رونق اقتصادی منطقه ایفا کرده و در سال های ماضی به هنگام واریز حقوق پرسنل سرزندگی و نشاط خاصی در بازار مشهود می شد.

✅ حجت الاسلام باقری بنابی خاطر نشان ساخت: این مجتمع عظیم ملی قبلا به بخش خصوصی واگذار شده بود و آرزوی ما نیز این است که در بدنه دولت باقی بماند و با تلاش هیئت مدیره دولتی مجدداً به روزهای اوج خویش بازگردد. چنانچه امورات شرکت در اولویت قرار گرفته و با قوت و قدرت در جهت پیشبرد امور تلاش شود، دوباره شکوفایی و بالندگی شرکت را شاهد خواهیم بود.

✅ امام جمعه شهرستان پارساباد مغان اذعان داشت: اظهار نمودن سود سالانه ۵۰ میلیارد تومانی برازنده شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان نبوده و با امعان نظر به امکانات، فرصت ها، پتانسیل ها و ظرفیت های موجود می توان به سود سالانه چند هزار میلیارد تومانی دست یافت.

✅ وی اضافه کرد: با احتساب خانواده های شاغلین شرکت می توان تخمین زد که بیش از ۱۲ هزار نفر با این بنگاه اقتصادی به نوعی در ارتباط بوده و پرداختن به مسائل فرهنگی و اعتقادات این خانواده عظیم و تامین عقیدتی و فرهنگی آنان ضرورت دارد و بایستی بیش از پیش در این مورد برنامه ریزی شود.

✅ لازم بذکر است، در این جلسه که جمعی از ریش سفیدان منطقه حضور داشتند، هر یک به نوبه خویش دغدغه های شان را در خصوص شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان مطرح نمودند که مورد استقبال مدیریت این مجتمع عظیم ملی قرار گرفت.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |