صمد بهزاد در سومین کنفرانس بین المللی کشاورزی ارگانیک و مرسوم:
⭕️ شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان شرایط منحصر بفردی در کشور و سایر ممالک دارد

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت در سومین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی کشاورزی ارگانیک و مرسوم که در محل دانشگاه محقق اردبیلی مرکز استان برگزار شد، ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت اظهار داشت: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان یکی از بنگاه های اقتصادی کشور در خاورمیانه می باشد. در سطح دنیا از لحاظ جایگاه فقط دو شرکت با این شرایط وجود دارد که اولی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و دومی کشت و صنعتی است که در گوشه از کشور شیلی فعالیت داشته و شاید نصف بزرگترین بنگاه اقتصادی استان اردبیل باشد.

✅ وی افزود: نعمت و پتانسیلی که تحت عنوان کشت و صنعت و دامپروری مغان در استان فعالیت می کند، باید قدر آن را بدانیم و با کمک هم از این ظرفیت و توانمندی در بهره وری بخش کشاورزی آنگونه که شایسته و بایسته است، استفاده کنیم.

✅ بهزاد بیان کرد: باور ما در بحث تولید ارگانیک یک اعتقاد است و برگزاری این همایش را به فال نیک گرفته و در این مسیر فعال و همراه هستیم. پیشگیری از بیماری ها که در برخی نقاط استان در جایگاه بالا قرار دارد، مهم بوده و ما در امنیت تولید محصولات سالم ورود کرده و در کنترل بیماری ها تلاش می کنیم.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: امنیت غذایی، افزایش جمعیت و بحث تحریم ها از مواردی است که باید کمک شود تا نقش خویش را به نحو احسن ایفا کنیم. ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای ما یک فرصت است و از پتانسیل های موجود در کشور نباید غفلت کنیم. ما از فعالیت های دانش بنیان استقبال کرده و از فعالین این حوزه دعوت و بسترهای لازم را نیز برای آن فراهم می کنیم.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: در حوزه دانش بنیان اقداماتی انجام شده است. انتقال جنین جرسی در مجتمع دامپروری شرکت صورت گرفته و بحث مبارزه با بیماری زیتون و مدیریت آن با همکاری یکی از دانشگاه ها در دستور کار می باشد و پیشنهادات خوبی هم ارائه شده که قابل توجه است.

✅ صمد بهزاد اذعان داشت: زنجیره ارزش بحث روز بوده و در برخی مراکز توفیق حاصل نشده است. شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان زنجیره کامل بوده و در حال اجرایی نمودن آن می باشد که با توجه به اهمیت موضوع، اخیراً نخستین همایش ملی زنجیره ارزش، برندینگ و صادرات در بخش کشاورزی و دامپروری برگزار شده است.

✅ وی ادامه داد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با دارا بودن حجم وسیعی از زمین های کشاورزی و نیروهای متخصص شرایط منحصر بفردی را در کشور و سایر ممالک دارد. کارخانه قند مغان بعنوان کارخانه ای که مواد اولیه آن چغندر قند است، در سطح خاور میانه بزرگترین واحد صنعتی با ظرفیت اسمی ۵ هزار تن می باشد. کارخانه لبنیات شرکت نیز یک فرصت برای استان است. این واحد صنعتی نسبت به فرآوری و تولید انواع محصولات لبنی سالم اقدام می کند که بدلیل تولید محصولات کیفی و ممتاز چندین سال پیاپی رتبه برتر استاندارد کشور را اخذ نموده است.

✅ مدیرعامل شرکت اضافه کرد: تامین علوفه از زراعت خود شرکت برای ۲۱ هزار راس دام سنگین مجتمع دامپروری صورت پذیرفته و انتقال شیر خام تولیدی از حداقل ترین مسافت به کارخانه لبنیات شرکت انجام می گیرد که در کشور چنین شرایطی در این سطح وجود ندارد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تاکید نمود: بحث آب از مسائل گریبانگیر در سطح دنیا بوده و دشت مغان نیز با آن مواجه است. زندگی بدون این مایه حیاتی ممکن نبوده و مجموعه کشت و صنعت مغان نیز با آن دست به گریبان است و برای مدیریت این موضوع، برنامه ریزی های لازم در حال انجام بوده و از ایده های نوین متخصصین این حوزه استقبال می کنیم.

✅ نایبعلی رحیمی، رئیس هیئت مدیره شرکت خاطر نشان ساخت: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان نگین کشاورزی ایران بوده و در ترویج کشاورزی نوین با تکنولوژی مدرن و الگوسازی آن مابین زارعین منطقه، استان و حتی کشور نقش بسزایی ایفا نموده است و در حال حاضر نیز تاثیر قابل توجهی در تولید محصولات استراتژیک دارد.

✅ رئیس هیئت مدیره شرکت اظهار نمود: تولید اولویت این بنگاه اقتصادی بوده و ماموریت اساسی مدیریت در این مجتمع عظیم ملی می باشد. در همین راستا با همدلی و همراهی اعضای هیئت مدیره، برنامه ریزی های لازم در این خصوص صورت گرفته و با همت مدیران، کارشناسان و کارگران به مورد اجرا گذارده می شود.

✅ وی گفت: ما تولید محصولات سالم و ارگانیک را ضامن تغذیه سالم و سلامت جامعه می دانیم و به همین منظور نهایت تلاش خویش را در این خصوص بکار خواهیم بست.

✅ لازم بذکر است، سومین کنفرانس بین المللی و هفتمین کنفرانس ملی کشاورزی ارگانیک و مرسوم در روزهای ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه سالجاری در دانشگاه محقق اردبیلی مرکز استان برگزار شده و اساتید و پژوهشگرانی از دانشگاه های معتبر داخلی و همچنین دانشگاه می سی سی پی آمریکا، دانشگاه فلوریدای آمریکا و دانشگاه وروتسواف لهستان نسبت به ارائه مقالات پژوهشی اقدام کردند.

✅ شایان ذکر است، ناصر سیف الهی، عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی؛ سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل؛ اسماعیل چمنی، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی و نوبخت اژدری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این کنفرانس حضور داشته و به سخنرانی پرداختند.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |