صمد بهزاد در جلسه شورای مدیران:
⭕️ تسریع در روند شرکت کشت و صنعت مغان از ضروریات است

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت در جلسه شورای مدیران ضمن بیان اینکه همه ما سرباز نظام هستیم، اظهار داشت: اینجانب مدت ۱۵ سال در قسمت های مختلف شرکت مشغول بوده ام و بعد از چند سال دوری از این بنگاه تولیدی دوباره فرصتی بدست آمده است که به همراه اعضای هیئت مدیره، مدیران امور و پرسنل زحمتکش در جهت بالندگی آن فعالیت نمایم.

✅ وی افزود: حفظ شان و منزلت هیئت مدیره ضروری بوده و نباید ذره ای خدشه دار گردد و رفتارها و حرکت ها بایستی متناسب با حفظ آبروی سازمانی باشد. تکروی در کارها پذیرفته نبوده و اتحاد، انسجام و وحدت رویه به کارها از اهمیت شایان توجهی برخوردار است.

✅ بهزاد بیان کرد: ضمن اعتماد کامل و حفظ حرمت و جایگاه مدیران امورات، اولویت ما کار و تلاش در جهت پیشبرد اهداف شرکت و خروجی مثبت آن بوده و همه باید کارها را جدی بگیرند و ضمن اینکه برای حوزه کاری شان وقت می گذارند، در مدیریت نمودن فضای کاری خویش کوشش نمایند.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: آبروی مجموعه وزارتخانه، هیئت مدیره و مدیران ارتباط مستقیمی با تولید داشته و چنانچه این امر با شایستگی هر چه تمامتر انجام نگیرد، وجود هیچ یک از ما در جایگاه مان معنی ندارد. هر گونه اقدام، رفتار و تصمیمی از سوی مدیران، بازتاب خود را در سازمان بروز می دهد و در همین راستا افزایش راندمان تولید، کاهش هزینه، جلوگیری از ضایعات، تامین نهاده های دامی و زراعی، دوری از حاشیه، توجه به محصولات کم آب بر و تسریع کارها جهت پیشبرد هر چه بیشتر امور مورد انتظار است.

✅ صمد بهزاد تاکید کرد: استفاده از جایگاه و امکانات دولتی برای فعالیت های سیاسی، انتخاباتی و تبلیغی بر له یا علیه هر یک از کاندیداها ممنوع بوده و هر فردی قصد ورود در این عرصه و فعالیت در این خصوص را داشته باشد، می تواند مرخصی بگیرد. توقف در کارها خدشه اساسی در روند کارها ایجاد خواهد کرد. پروسه آغاز شده در شرکت ضمن اینکه نباید متوقف گردد بلکه تسریع در روند از ضروریات است.

✅ وی اذعان داشت: تجربه و توانمندی کارشناسان و مدیران شرکت فوق العاده بوده و اینجانب اعتقاد راسخی به این امر دارم. در راستای ارتقای مهارت و نیروسازی انتقال دانش و فناوری بایستی در اولویت کاری امور آموزش، پژوهش و ترویج قرار گرفته و برنامه جامعی در این خصوص تدوین و اجرایی گردد.

✅ مدیرعامل شرکت ادامه داد: بنده طی دیداری که با استاندار محترم در تهران داشتم، تاکید نمودم دغدغه رفع مسائل و مشکلات کشاورزی در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان را دارم و با این دیدگاه از نظرات، پیشنهادات و طرح های ابتکاری اهالی دانش و فن استقبال می کنم.

✅ نایبعلی رحیمی، رئیس هیئت مدیره شرکت خاطر نشان ساخت: ماموریت محول شده به ما در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان خطیر بوده و اصل ۴۴ مسئولیت ما را سنگین تر می کند. این بنگاه اقتصادی دارای افراد مجرب، بااستعداد و فرهیخته زیادی بوده و پرهیز از تصمیمات ناپخته و غیرکارشناسی با رویکرد علمی و علم محور در دستور کار خواهد بود.

✅ رئیس هیئت مدیره شرکت اضافه کرد: تفکر عدم توسعه یافتگی عامل عقب ماندگی بوده و بر اساس این تفکر اشتباه تا زمانیکه بحران بوجود نیاید، راهکاری نیز برای آن اندیشیده نمی شود. در تفکر توسعه یافتگی مسائل اموراتی از قبیل نهاده های دامی و مشکلات صنایع و کارخانجات از قبل پیش بینی شده و راه برون رفت از آن برنامه ریزی می گردد…

✅ وی تصریح نمود: بنا بر اذعان دانشمندان افت فکری، توقف دانایی و قضاوت سریع از دلایل عقب ماندگی بوده و ما باید ضمن پرهیز از توهم دانایی، استماع راهکارهای اهالی فن را سرلوحه امور قرار دهیم. ایراد اساسی ما این است که بجای توجه به نظرات نخبگان، متکلم وحده بوده و توجهی به ایده های متخصصین امر در حوزه های مختلف نداریم.

✅ رحیمی اظهار داشت: تعالی رفتاری در سازمان ها مهم بوده از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. شایستگی، اخلاق مداری و سلامت نفس در اولویت می باشد و مدیرانی که شایستگی های ذاتی خویش را در ارتقای عملکرد مجموعه به منصه ظهور و بروز برسانند، مورد توجه قرار خواهند گرفت.

✅ منصور عالی پور، عضو هیئت مدیره شرکت گفت: بحث کشاورزی بصورت زنجیروار بهم متصل بوده و وقفه در آن جایز نیست و چنانچه توقفی در کارها بوجود آید، در خروجی و عملکرد با مشکل مواجه خواهیم شد. حاصل و برونداد کارهای انجام گرفته شرکت در بخش درآمد تبلور یافته و بروز مشکل در این ناحیه قابل قبول نیست و همگی باید در سایه اتحاد و کار تیمی و جمعی چالش ها را به هر نحو ممکن حل کنیم.

✅ وی افزود: این بنگاه اقتصادی در زمینه تامین آب با بحران روبرو بوده و تامین نهاده های دامی آن و زهداری اراضی به چالش عمده مبدل شده است. در حوزه تحقیقات نیاز به کار کارشناسی در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بوده و در دسترسی به اولویت ها تعویض ریل و کوتاه کردن مسیر نقش بسزایی دارد. کاهش هزینه و افزایش درآمد از اولویت برخوردار است.

✅ صفرعلی نظریان، عضو هیئت مدیره شرکت بیان کرد: پیش از این مشکلاتی گریبانگیر شرکت شده و انگیزه ها را سست نموده بود که امیدوارم با روی کار آمدن فرزندان انقلاب موانع توسعه این بنگاه اقتصادی را یکی پس از دیگری از سر راه برداریم. اخوت، توجه مضاعف به تولید، عدالت محوری و پرهیز از ناعدالتی در سرلوحه کار بوده و با توجه به شرایط فعلی کشور که در جنگ اقتصادی قرار داریم، پیش بردن امور با همدلی و همفکری برای افزایش راندمان بایستی در کانون توجه باشد.

✅ وی اضافه کرد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در نقطه حساس و سرنوشت سازی بسر برده و چنانچه نسبت به قبل یک گام جلوتر عمل ننمائیم، با مشکل مواجه خواهیم شد.

✅ محبوب فروزنده، عضو هیئت مدیره شرکت خاطر نشان ساخت: مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از افراد بومی منطقه بوده و اینجانب شخصاً نسبت به ایشان شناخت و ارادت قلبی دارم. وی فردی پاک، شایسته و دارای روحیه سالم بوده و وظیفه تک تک اعضای هیئت مدیره، همراهی نمودن مدیرعامل بعنوان بازو می باشد. نقش ما این است که برنامه های کلان را جلو برده و در رونق تولید به ایفای نقش بپردازیم.

✅ وی ادامه داد: نیروی انسانی بزرگترین نعمت شرکت بوده و جوانان زیادی در کنار مدیران و کارشناسان باتجربه قرار دارند. مسئولیت ها در نظام جمهوری اسلامی امانت بوده و ما در خطه ای از ایران بنام مغان در قبال بیت المال مسئولیم. صداقت و سلیم النفسی در اولویت بوده و در موفقیت شرکت تاثیر بسزایی دارد.

✅ فروزنده تصریح کرد: انسان های فرهیخته و بزرگی در این بنگاه اقتصادی مشغول به خدمت بوده و زحمات زیادی برای سر پا نگه داشتن آن کشیده اند و ما نیز باید ادامه دهنده خدمت بوده و در رشد مجموعه تلاش خواهیم کرد. اعضای هیئت مدیره جدید برای رفع مشکلات آمده اند و امیدواریم، شرمنده مردم و پرسنل نباشیم…

✅ حسن نظیفی، معاون کشاورزی و دامپروری شرکت اظهار نمود: در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در سال زراعی جاری ۱۰۰۰ هکتار ذرت بذری کشت شد و این بنگاه اقتصادی قابلیت تامین ۸۰ درصد ذرت بذری ایران را دارد.

✅ معاون کشاورزی و دامپروری شرکت اضافه کرد: ۱۶۵ هزار تن ذرت سیلویی نیاز سالانه مجتمع دامپروری بوده و ۹۰ هزار تن از آن تامین شده است و مابقی باید از خارج شرکت خریداری گردد که البته سال گذشته نیز ۳۰ هزار تن از کسری آن خریداری شده بود.

✅ عسکر قوی پنجه، معاون اداری، مالی و بازرگانی بیان داشت: عمده ترین بحث در معاونت اداری، مالی و بازرگانی مدیریت منابع بوده و با توجه به اینکه عدم فروش بموقع محصولات و کسب بموقع درآمد چالش عمده بازرگانی می باشد، اولویت کاری این معاونت رفع کاستی مزبور است. در برخی از مواقع کارها و خدمات غیرضروری انجام شده و هزینه هایی را به شرکت تحمیل می کند. مدیریت هزینه ها در شرکت آغاز شده و خودداری از خریدها و هزینه های غیرضروری در دستور کار قرار دارد.

✅ معاون اداری، مالی و بازرگانی ادامه داد: مدیریت بهینه منابع انسانی، اصلاح رفتار سازمانی، آموزش و بهسازی نیروی انسانی، محتواسازی، تامین نهاده ها و رفع مشکل نقدینگی از طریق ال. سی بانکی از اولویت های کاری معاونت اداری، مالی و بازرگانی است. شرکت ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی به سازمان ها و بخش خصوصی داشته و دارای ۲۶۰ میلیارد تومان نیز طلب می باشد.

✅ کیومرث خانمحمدیان، معاون فنی و صنعتی شرکت گفت: حاصل و خروجی اقدامات انجام گرفته در دامپروری از طریق تامین بموقع نهاده های دامی بوده و خرید جو، ذرت و کنجاله سویا در افزایش سرانه شیر خام به ازای هر راس دام دوشا موثر می باشد. درآمد مستمر شرکت از مجتمع دامپروری و کارخانه لبنیات شرکت بوده و تقویت هر چه بیشتر دامپروری از ضروریات است. بالغ بر ۴۱ درصد درآمد شرکت از خروجی تولیدات لبنی بوده و درآمدهای حاصله سهل الوصول و در مدت زمان به مراتب کوتاه تری بدست می آید.

✅ بابک کبیری، معاون برنامه ریزی، امور اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت خاطر نشان کرد: پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل و تامین نهاده های دامی و زراعی در اولویت تخصیص منابع بوده و پس از آن طرح های توسعه ای زراعت همچون تیپ و کشت بافت در باغات می باشد. زهداری اراضی نیز از اولویت های کاری است.

✅ معاون برنامه ریزی، امور اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت ادامه داد: در پیش بینی درآمدهای سالجاری کارخانه لبنیات ۴۱ درصد، زراعت ۲۱ درصد، دامپروری ۱۴ درصد، باغات ۳ درصد، کارخانه قند مغان ۱۸ درصد و کارخانجات پروسس میوه و رب ۴ درصد پیش بینی شده و ۳۳ درصد هزینه ها مربوط به حقوق و دستمزد، ۸ درصد هزینه ها متعلق به خدمات قراردادی، ۴ درصد مربوط به تامین نهاده ها و ۱۵ درصد متعلق به خدمات سرباری می باشد.

✅ لازم بذکر است، در این جلسه مدیران امورات مختلف به معرفی، طرح مسائل و مشکلات حوزه کاری خویش با عالی ترین مقام اجرایی و هیئت مدیره شرکت پرداختند که مسائل مطروحه مورد بحث قرار گرفته و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید و مقرر شد هر امور بصورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

 

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

ادامه خبر در لینک زیر👇👇👇
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |