⭕️ برگزاری تودیع و معارفه مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت مغان

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان طی مراسمی با حضور فرزاد زلقی، عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی تودیع و معارفه مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره این بنگاه اقتصادی برگزار شد.

✅ در این مراسم صمد بهزاد بعنوان مدیرعامل، نایبعلی رحیمی بعنوان رئیس هیئت مدیره و محبوب فروزنده، صفرعلی نظریان و منصور عالی پور بعنوان اعضای هیئت مدیره شرکت معارفه و از خدمات قاسم محمدی، مدیرعامل سابق؛ حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره سابق؛ قدیر پسندی، نایب رئیس هیئت مدیره سابق؛ وکیل سپه و اسداله محسن زاده، اعضای هیئت مدیره سابق تجلیل شد.

[In reply to شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان]
با حضور عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی صورت گرفت:
⭕️ تودیع و معارفه مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره سابق و جدید شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان طی مراسمی که با حضور فرزاد زلقی، عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی صورت گرفت، تودیع و معارفه مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره سابق و جدید این بنگاه اقتصادی برگزار شده و صمد بهزاد بعنوان مدیرعامل، نایبعلی رحیمی بعنوان رئیس هیئت مدیره و محبوب فروزنده، صفرعلی نظریان و منصور عالی پور بعنوان اعضای هیئت مدیره شرکت معارفه گردید و از خدمات قاسم محمدی، مدیرعامل سابق؛ حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره سابق؛ قدیر پسندی، نایب رئیس هیئت مدیره سابق؛ وکیل سپه و اسداله محسن زاده اعضای هیئت مدیره سابق تقدیر و تشکر بعمل آمد.

✅ در این مراسم فرزاد زلقی، عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی ضمن تشکر از اعضای هیئت مدیره سابق و عرض تبریک به اعضای هیئت مدیره جدید اظهار داشت: در طول دو و نیم سال گذشته شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بعنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت شهرک های کشاورزی شاهد ۳ اتفاق بوده است. تغییر مدیریتی از بخش خصوصی به دولتی، آزادسازی یارانه ها و هدفمندسازی یارانه ها و همچنین بحران آب از آن جمله می باشد که در مورد اخیر شرایط بسیار سختی برای کشاورزی رقم خورد.

✅ وی افزود: کشت و صنعت ها حائز اهمیت بوده و در دوران گذر مدیریت خاصی را می طلبید که در مقطعی آقای محسن زاده و در مقطع بعدی آقای محمدی توانستند، آبرومندانه از بحران های موجود عبور کنند. تغییرات امر طبیعی بوده و تصمیم بر این گرفته است که دکتر بهزاد مدیریت شرکت را بعهده داشته باشد.

✅ زلّقی بیان کرد: مدیرعامل جدید شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از جنس شرکت بوده و در مقطعی در این مجتمع عظیم ملی مسئولیت داشته است و همه نسبت به وی شناخت خوبی دارید. در برهه ای سمت مدیرکلی در شرکت شهرک های کشاورزی داشته و واقعا از لحاظ شخصیت، کار کارشناسی و سلامت کار خیلی مورد رضایت بود و با جمیع جهات تصمیم بر این واقع شد که با تیم جدید مدیریتی بعنوان مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان معرفی گردد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی ضمن بیان اینکه هیچ چیزی به اندازه حضور فیزیکی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره در سر مزرعه نمی تواند موثر باشد، گفت: کشاورزی به بن بست نرسیده و راه برای توسعه باز است و با آبیاری نوین و تغییر فصول کشت می توان به تولید دست پیدا کرد و انتظار داریم با تلاش و کوشش کشور را نجات دهید.

✅ فرزاد زلّقی تصریح نمود: همه امید وزارتخانه به کشت و صنعت ها بوده و چنانچه این شرکت ها فعال نباشند، در زمینه تولید محصولات استراتژیک با مشکل روبرو خواهیم شد. باید با کوشش شبانه روزی و حرکت جهادی کار را پیش ببرید.

✅ صمد بهزاد، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ضمن تقدیر و تشکر از حسن اعتماد وزیر جهاد کشاورزی، مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی، استاندار اردبیل و نماینده منطقه خاطر نشان ساخت: اینجانب دارای ۱۵ سال سابقه فعالیت در قسمت های مختلف این بنگاه اقتصادی بوده و آخرین سمت بنده در سال ۹۲ معاونت فنی و صنعتی این شرکت بوده است و پس از آن نیز ۴ سال مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و امور بین الملل استانداری البرز، دو سال مدیر امور مجامع شرکت مادر تخصصی و تولید محصولات کشاورزی و منابع طبیعی و بالای ۶ سال مدیرکل دفتر توسعه بازار، بازرگانی و فناوری های نوین شرکت شهرکهای کشاورزی بوده و در کارگروه های مختلفی همچون شورای گفتگو با بخش خصوصی، تنظیم بازار، رفع موانع تولید و هیئت موسس تجارت جامعه کشورهای اسلامی در خاورمیانه حضور داشته ام و خداوند را شاکرم که فرصت خدمتی دیگر در شرکت و منطقه نصیب اینجانب شد.

✅ وی تاکید نمود: الزامات کار ایجاب می کند که بدانیم، شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در کجا قرار داشته و برنامه برای حل مشکلات آن چیست و قصد داریم به کجا برسیم و در همین راستا شناسایی چالش ها، فرصت ها و تهدیدها ضرورت دارد. ما راه توسعه این بنگاه اقتصادی را ادامه خواهیم داد و از توانمندی ها، پتانسیل ها و ظرفیت های همکاران به نحو احسن بهره خواهیم بُرد.

✅ بهزاد بیان کرد: اصل ۴۴، عدم استفاده از تسهیلات بانکی و محدودیت منابع آبی از چالش های شرکت بوده و با همکاری اعضای جدید هیئت مدیره نتایج خوبی در ادامه فعالیت های این مجتمع عظیم ملی کسب خواهد شد. ما به نخبگان و توانمندی های نیروهای موجود در شرکت باور داریم و با تشکیل کمیته راهبردی از تجربیات همکاران به نحو احسن استفاده خواهیم کرد تا مسائل و مشکلات امورات مختلف را حل نمائیم.

✅ نایبعلی رحیمی، رئیس هیئت مدیره شرکت گفت: تغییر و تحولات طبیعی بوده و نوبت به ما نیز خواهد رسید. اصل بر این است که در موقع تحویل سمت به فرد دیگری صالحات باقیات از خود بجای بگذاریم و سبب روسفیدی همکاران شویم.

✅ رئیس هیئت مدیره شرکت اضافه نمود: به باور اقتصاددانان وجود یک بخش کشاورزی نیرومند جزو ضروریات اقتصادی و پیش شرط توسعه اقتصادی در هر کشوری بوده و تا زمانیکه موانع توسعه بخش کشاورزی از سر راه برداشته نشود، در سایر حوزه ها نیز پیشرفتی اتفاق نخواهد افتاد.

✅ وی ادامه داد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در زمینه کشاورزی پیشرو و نیرومند بوده و به اذعان خیلی ها پیشانی سفید ایران می باشد. برند این بنگاه اقتصادی در فراز و نشیب ها به چالش کشیده شده و انشاءالله برند بودن خویش را بزودی بازیابی خواهد کرد.

✅ رحیمی اظهار داشت: امیدوارم با همکاری سایر دوستان از طریق تعامل با مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی اصل چهل و چهاری بودن این مجتمع عظیم ملی را کم رنگ کنیم. این شرکت باید برای واحد‌های تولیدی غیردولتی و خصوصی بعنوان الگو و پایلوت مطرح گردیده و الگوسازی بکند.

✅ صفرعلی نظریان، عضو هیئت مدیره شرکت خاطر نشان ساخت: اینجانب قبلا عضو شورای شهر بوده و در قسمت های مختلف شرکت دارای سابقه مدیریتی و اجرایی می باشم و امیدوارم در سمت جدید نیز که مسئولیت سنگینی است، با یاری خداوند متعال به همراه سایر اعضای هیئت مدیره در خدمت توسعه و تعالی شرکت گام برداریم.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت اضافه کرد: اعضای هیئت مدیره شرکت از فرزندان انقلاب بوده و با یاری همکاران برای حل مسائل و مشکلات این بنگاه اقتصادی برنامه ریزی خواهیم کرد.

✅ منصور عالی پور، عضو هیئت مدیره شرکت گفت: بعنوان سرباز مملکت، مسئولیت جدید به ما سپرده شده تا در خدمت بخش کشاورزی و شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان باشیم. این شرکت پیشران کشاورزی کشور بوده و مسیر آغاز شده تداوم خواهد یافت.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تاکید نمود: امیدوارم سیستمی ایجاد شود که اعضای هیئت مدیره جدید به همراه سایر دوستان مجرب و با راهنمایی ها و مشاوره های آنان راه های آزموده شده قبلی در معرض آزمون قرار ندهند. از خداوند متعال خواستارم، فرصت بدست آمده را با عنایات خویش مجالی برای خدمت قرار دهد.

✅ محبوب فروزنده، عضو هیئت مدیره شرکت اظهار داشت: کار کردن در مجموعه تولیدی سختی های خاص خود را دارد. در حال حاضر رونق تولید یکی از اساسی ترین موضوع بوده لذا در این خصوص بایستی تلاش مضاعف با همدلی و وحدت صورت پذیرد. رشد و توسعه اتفاق افتاده شرکت در سایه زحمات همگانی بوده و امیدوارم خداوند توفیق پیمودن راه کسانی که صادقانه در این مجموعه زحمت کشیده اند را به ما عطا نماید. در هیئت مدیره از ظرفیت، توانمندی و تجربیات افراد فرهیخته و صاحب تجربه استفاده خواهد شد تا شاهد تعالی و شکوفایی در شرکت باشیم و هر فرد نقش خود را در راندمان تولید و بهره وری نمایان سازد.

✅ قاسم محمدی، مدیرعامل و عضو سابق هیئت مدیره شرکت خاطر نشان ساخت: ما علیرغم چالش ها توانستیم ۳۰۰ هکتار از باغات میوه را که بدلیل عدم سرمایه گذاری ۱۰۰۰ هکتار از درختان آن پیر و فرسوده شده بود، اصلاح کنیم و عملیات آماده سازی ۲۰۰ هکتار دیگر را انجام داده ایم…

✅ مدیرعامل سابق شرکت اذعان داشت: کشت بافت در حال انجام بوده و ۱۰ هزار اصله نهال از صربستان بصورت رایگان وارد شرکت شده است و ۱۵ هزار اصله نهال دیگر در فصل خزان وارد خواهد شد و همکاری های خوبی برای توسعه زیتون با کشور اسپانیا در حال انجام می باشد.

✅ عضو سابق هیئت مدیره شرکت ادامه داد: با همکاری دانشگاه های تهران و محقق اردبیلی مرکز استان اولین همایش ملی زنجیره ارزش، برندینگ و صادرات در بخش کشاورزی و دامپروری با حضور اساتید دانشگاه و پژوهشگرانی از سراسر کشور برگزار شد و همایش آب نیز با همکاری دانشگاه های مذکور در سالجاری برگزار خواهد شد. مبلغ ۳ میلیارد تومان نیز از محل بودجه عطف دانشگاه شهید بهشتی جهت انجام پروژه تحقیقاتی بر روی آفات زیتون تخصیص خواهد یافت.

✅ وی اضافه کرد: ۲ سیلوی خندقی ۲۵ هزار تنی، ۱۰ جایگاه خشک دام، ۳۶۰ باکس گوساله دانی و مرکز تغذیه در مجتمع دامپروری شرکت احداث گردیده و ۱۱۰ راس انتقال جنین نژاد گاو جرزی با همکاری جهاد دانشگاهی و مرکز ابن سینا اتفاق افتاده و ۹۰۰ راس دیگر نیز از مهر ماه سالجاری تا پایان سال انجام خواهد شد.

✅ قاسم محمدی تاکید نمود: نهاده های دامی از چالش های اساسی شرکت بوده و تکانه های جنگ اوکراین، آزادسازی نرخ ارز، حذف ارز ترجیحی و گران شدن ۱۰۰۰ درصدی بهای نهاده ها این بنگاه اقتصادی را با مشکل مواجه ساخته است.

✅ عضو سابق هیئت مدیره شرکت اظهار نمود: آبیاری زیرسطحی و زهکشی اراضی منجر به قرارداد شده و طرح ساخت مسکن پرسنل به امضای وزارتخانه های جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی رسیده است. ارتباطات بین المللی شرکت محقق شده و بازرگانی خارجی آن فعال گردیده است.

✅ حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره سابق شرکت بیان کرد: بدنبال استقرار هیئت مدیره دولتی در دیماه ۱۳۹۹ سعی کردیم، برنامه استراتژیک تدوین و نیازها را برآورده کنیم. عملکرد ما در بخش های مختلف از جمله در حوزه های دامی و زراعی بالا رفت و راندمان تولید محصولات کشاورزی و میزان استحصال شیر خام در مقایسه با بخش خصوصی ارتقا یافت.

✅ رئیس سابق هیئت مدیره شرکت افزود: ورود محصولات جدید، افزایش تعداد گله، تحول در زیرساخت های ژنتیکی، ایجاد نهالستان و باغ مادری و تحول در حوزه عمرانی از جمله اقداماتی است که انجام گرفته و راه برای توسعه در این حوزه ها همچنان باز است.

✅ قدیر پسندی، نایب رئیس سابق هیئت مدیره شرکت گفت: به محض ابطال واگذاری اقدامات اساسی جهت بازگردانی شرکت به مدار دولتی انجام و اسامی کارکنان در سامانه پاکنا ثبت گردید. سازمان امور استخدامی بر بازگردانی استخدامی ها و تبدیل وضعیت شدگان زمان بخش خصوصی به پیمانکاری تاکید داشت که در سایه جلسات متعدد این مورد نیز حل شد.

✅ نایب رئیس سابق هیئت مدیره شرکت ادامه داد: آب در سطح جهانی، ملی و منطقه ای به چالش تبدیل شده و علیرغم ممنوعیت کشت بهاره مجوز کشت علوفه اخذ گردید و با این حال در بحث خوراک دام ها و تامین نهاده ها بنا بدلایلی با مشکل مواحه هستیم.

✅ اسداله محسن زاده، عضو سابق هیئت مدیره شرکت اذعان داشت: فرزاد زلّقی از خبرگان بخش کشاورزی است و دکتر صمد بهزاد از متخصصین این بخش می باشد و دارای تجربیات گرانقدر در این حوزه بوده و آشنا به مسائل منطقه و کشاورزی هستند.

✅ عضو سابق هیئت مدیره شرکت تاکید نمود: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان دارای ویژگی های خاصی بوده و افزایش راندمان در محصولات زراعی و دامی در سایه زحمات شبانه روزی مدیریت، کارشناسان و کارگران آن اتفاق افتاده و اطمینان داریم این موفقیت ها استمرار یابد.

✅ لازم بذکر است، در این مراسم احکام مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره جدید که به امضای علیرضا بزرگی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی رسیده بود، توسط فرزاد زلّقی تقدیم و مدیرعامل، رئیس و اعضای هیئت مدیره قبلی با اهدای لوح تقدیر مورد تجلیل قرار گرفتند.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام ، ایتا و اینستاگرام
@keshtsanatemoghan

 

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |