مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان:
⭕️ ۱۲۰۰ هکتار از چغندر قند پائیزه برداشت و فرآوری شده است

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت در جلسه هماهنگی تسریع برداشت و فرآوری چغندر قند پائیزه که در کارخانه قند مغان برگزار شد، اظهار داشت: از زمان برداشت چغندر قند پائیزه از دهه دوم تیر ماه تاکنون ۱۲۰۰ هکتار از محصول مذکور برداشت شده که ۱۰۰۰ هکتار آن از اراضی شرکت و ۲۰۰ هکتار نیز از زمین های بخش خصوصی بوده است و عملیات برداشت، بارگیری، حمل و فرآوری آن با سرعت هر چه تمامتر ادامه داشته و تا ۱۵ روز دیگر به اتمام خواهد رسید.

✅ وی ضمن بیان اینکه حاشیه ها نباید بر متن غلبه کند، افزود: برخی از حاشیه سازان که بدنبال تخریب عملکرد شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان هستند، چنین به مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی گزارش داده اند که برداشت چغندر قند پائیزه در شرکت متوقف و فعالیت کارخانه قند مغان تعطیل شده است. این در حالیست که برداشت محصول مذکور با همت مدیریت، کارشناسان و کارگران در گرمای طاقت فرسای تابستان انجام می شود. بنده تعصب خاصی به این بنگاه اقتصادی و پرسنل آن داشته و آبروی آنها را عِرض خویش می پندارم و تا جان در بدن دارم از حقوق آنان دفاع خواهم کرد.

✅ محمدی بیان کرد: علیرغم بحران آب، تنش هوایی بی سابقه و کهنگی کارخانه قند مغان خوشبختانه خللی در پروسه برداشت و فرآوری بوجود نیامده و با تلاش مجموعه پرسنل این روند استمرار خواهد یافت. افزون بر آن جهت تسریع در فروش محصول ثانویه، شکر تولیدی روزانه از انبار محصولات کارخانه قند مغان بارگیری و در بازار هدف عرضه می گردد.

✅ حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری شرکت گفت: برابر تصمیم وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر کشت چغندر قند پائیزه نسبت به کشت ۱۵۰۰ هکتار از محصول مزبور اقدام شد که پروسه برداشت آن آغاز شده و در حال انجام است و این روند با سرعت هر چه تمامتر استمرار دارد و تسریع هر چه بیشتر آن مد نظر می باشد.

✅ بابک کبیری، معاون برنامه ریزی، امور اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت خاطر نشان ساخت: با توجه اهمیت فعالیت بدون توقف کارخانه قند مغان تمهیدات لازم برای تامین قطعات مورد نیاز در موارد خرابی برخی از قسمت های این واحد صنعتی اتخاذ و قطعات لازم تامین شده است تا به محض خرابی یکی از قسمت ها بدون هیچگونه مشکلی در اسرع وقت تعمیر گردیده و خللی در روند فعالیت آن بوجود نیاید.

✅ محرم بنیادی، مدیر امور بازرسی و ارزیابی عملکرد شرکت کشت و صنعت مغان تاکید نمود: آنانیکه با گزارشات غلط در خصوص متوقف شدن برداشت چغندر قند پائیزه و تعطیلی کارخانه قند مغان به مسئولین بالادستی درصدد ایجاد حاشیه هستند، دلسوز منطقه، شرکت و پرسنل آن نبوده و نیستند. همه ما مسافران یک کشتی بوده و بایستی برای اعتلا و بالندگی بیش از پیش این مجموعه عظیم ملی کوشش کنیم.

✅ مصطفی حبیبی، مدیر کارخانه قند مغان اظهار کرد: برداشت چغندر قند از مزارع شرکت و بخش خصوصی از ۱۳ تیر ماه سالجاری آغاز شده و تفاوت آن با سال های قبل این است که بدلیل تنش هوایی درصد خلوص آن نسبت به سال های گذشته تقلیل پیدا کرده است که هر چند این مسئله کشوری بوده و کشت و صنعت هایی مثل جوین نیز با پایین آمدن درجه خلوص محصول روبرو شده اند ولی پروسه برداشت، حمل، بارگیری و فرآوری با سرعت ادامه داشته و بزودی به اتمام خواهد رسید.

✅ کریم هلالی، مدیر مجتمع زراعت بیان داشت: منطقه مغان در آخرین نقطه عرض جغرافیایی کشت چغندر قند قرار دارد. امسال علاوه بر کشت ۱۵۰۰ هکتار چغندر قند پائیزه ۲۰۰ هکتار دیگر توسط بخش خصوصی کشت شده است که تمایل به تداوم کشت پائیزه این محصول دارند.

✅ لازم بذکر است، مدیر امور مالی؛ مدیر و معاون امور پشتیبانی فنی و مکانیزه؛ مدیر امور روابط عمومی و بین الملل و معاون کارخانه قند مغان در جلسه حضور داشت و از قسمت های مختلف کارخانه بازدید بعمل آمد.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام ، ایتا و اینستاگرام
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |