قاسم محمدی در دیدار با مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل:
⭕️ حمایت از شرکت کشت و صنعت مغان ضرورت ملی و میهنی همگانی است

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت در دیدار با علی حیدری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل اظهار داشت: علیرغم تامین بموقع نهاده ها، مدیریت مصرف آنها در سر مزرعه و تلاش و همت شبانه روزی مدیریت، کارشناسان و کارگران این بنگاه اقتصادی در مراحل کاشت، داشت و برداشت متاسفانه بدلیل نوبت بندی غیراصولی آب و خلف وعده امور آب و شبکه بهره برداری در عمل به تعهد موجود در قرارداد، محصولات زراعی شرکت در بازه زمانی مناسب از آب به میزان مورد نیاز محروم شد و این امر در عملکرد محصولات تاثیر سوء بر جای نهاد.

✅ وی افزود: خسارات تحمیلی بر شرکت مغان از ناحیه بحران آب هنگفت بوده و علاوه بر آن، از ناحیه تامین علوفه دام ها نیز با مشکل مواجه شده و مجبور به خریداری و تهیه آن از خارج شرکت شویم که بار مالی زیادی را بر گُرده این مجتمع عظیم تولیدی- اقتصادی وارد نماید.

✅ محمدی بیان کرد: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان زنجیره تولید بوده و ایجاد اختلال در یکی از قسمت ها تاثیر سوء خویش را در سایر امورات نیز نشان می دهد. این بنگاه اقتصادی دارای بیش از ۲۱ هزار راس دام سنگین بوده و تامین علوفه مورد نیاز آن به دغدغه ای برای شرکت تبدیل شده است. البته برای تامین کسری نهاده دامی برنامه ریزی گردیده است.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: این شرکت بعنوان پدافند غیرعامل حاکمیت و دولت ۸ الی ۱۰ درصد امنیت غذایی مملکت را تامین کرده و با ایجاد ۵ هزار اشتغال مستقیم و ۲۰ هزار اشتغال غیرمستقیم نقش شایان توجهی در نقطه صفر مرزی ایفا می کند و به همین دلیل حمایت از آن ضرورت ملی و میهنی همگانی است.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: جهت مدیریت بحران آب خریداری پمپاژ برای استفاده از آب ته مانده کانال ها، احداث دریچه انشعاب و خط انتقال و حوضچه رزروار، توسعه تیپ و خریداری دستگاه تولید نوار تیپ و قرارداد با مرکز نهاد پیشران برای اجرای آبیاری زیرسطحی در سطح ۱۲۰۰ هکتار در دستور کار قرار دارد.

✅ قاسم محمدی اذعان داشت: هر چند خدمات لایروبی و زهکشی وظیفه شرکت نبوده و در چارچوب تعهدات امور آب می باشد ولی با توجه به بحران پیش رو لایروبی و لاینینگ کانال ها از طریق شرکت مغان انجام شده و حدود ۶ کیلومتر در مجتمع باغات میوه و ۳ کیلومتر در بخش ۱۰ زراعی انجام شده است.

✅ علی حیدری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل خاطر نشان ساخت: مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از تاثیرگذاران استان و کشور بوده و دارای سوابق ارزنده مدیریتی و اجرایی در قوای مجریه و مقننه می باشد و در طول دوران خدمت خویش منشا خدمات بزرگ و ماندگاری به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

✅ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل ادامه داد: علیرغم کاهش نزولات آسمانی و تقلیل آورده رودخانه ارس که به بحرانی برای کشاورزی منطقه تبدیل شده است، آب منطقه ای اردبیل سعی می کند در حد توان خویش در خدمت زراعت و تامین امنیت غذایی کشور باشد.

✅ لازم بذکر است، در این جلسه بهروز محمدی، عضو هیئت مدیره؛ حمید فضائلی، معاون حفاظت و بهره برداری؛ فراهم کاظمی آذر، مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی و ناصر عشقی آذر، رئیس گروه درآمد و مشترکین شرکت آب منطقه ای اردبیل حضور داشت. همچنین حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری؛ کریم هلالی، مدیر مجتمع زراعت و هوشنگ محمدی، مدیر امور فنی و عمرانی شرکت نیز حضور داشت.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام ، ایتا و اینستاگرام
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |