شما اینجا هستید   |


حسن نظیفی در جلسه تامین نهاده ها:
⭕️ خریداری نهاده های دامی از سایر شهرستان ها و استان ها تبدیل به یک ضرورت شده است

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری شرکت در جلسه تامین نهاده ها اظهار داشت: بخشی از نهاده های مورد نیاز دامپروری از خود شرکت و بخشی دیگر از خارج شرکت تامین می شود که برنامه ریزی های لازم در این خصوص صورت گرفته است. ذرت سیلویی، یونجه و کلش از داخل شرکت تامین شده و امسال برای کشت ۱۰۰۰ هکتار تریتیکاله و ۵۰۰ هکتار نخود با جو در پائیز برنامه ریزی شده است.

✅ نظیفی بیان کرد: جهت تامین آب جلسه ای در فرمانداری شهرستان پارساباد برگزار شد و مقرر گردید، امور آب مغان و شرکت بهره برداری بر اساس قرارداد ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب به شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تحویل دهد. این در حالیست که امسال ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب نیز تخصیص نیافت.

✅ رئیس هیئت مدیره شرکت گفت: توسعه کشاورزی به کاتالیزورهایی همچون سرمایه گذاری نیازمند بوده و اولویت اصلی ما در این خصوص تامین نهاده ها بخصوص نهاده های دامی است که خوشبختانه برنامه ریزی های لازم در این مورد صورت پذیرفته و با تخصیص منابع نسبت به خریداری نهاده های دامی اقدام خواهد شد.

✅ معاون کشاورزی و دامپروری شرکت تصریح نمود: تامین نهاده هایی همچون ذرت، جو و کنجاله سویا در افزایش میزان عملکرد تولید شیر خام و به تبع آن کسب درآمد، ثروت آفرینی و ارزش افزوده تاثیر شایان توجهی داشته و مطمئناً این امر در سرمایه گذاری های عمرانی و تجهیز شرکت موثر می باشد.

✅ وی ادامه داد: وضعیت امسال این بنگاه اقتصادی نسبت به سال گذشته به کلی فرق کرده و تامین آب زراعی برای کشت محصولات استراتژیک و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی با مشکلات بیشتری مواجه گردیده است. به تبع این امر خریداری نهاده های دامی از سایر شهرستان ها و استان ها تبدیل به یک ضرورت شده است.

✅ عسکر قوی پنجه، معاون اداری، مالی و بازرگانی شرکت خاطر نشان ساخت: اولین موضوع در حوزه بازرگانی تامین سرمایه در گردش یعنی نقدینگی است. در همین راستا خریداری شیر خشک به مشتریان شکر الزام گردیده و از این طریق ۵۰۰ تن شیر خشک به فروش رفته است.

✅ معاون اداری، مالی و بازرگانی شرکت اضافه کرد: ماهانه مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق و دستمزد و سایر هزینه ها نیاز بوده و بایستی این میزان بموقع تامین گردد. مبلغ ۱۷۸۰ میلیارد تومان درآمد برای سالجاری پیش بینی شده و چنانچه درآمد مذکور در بازه زمانی کوتاه تری محقق شود، از این طریق می توان نسبت به تامین نهاده های دامی، زراعی و همچنین سرمایه گذاری های عمرانی اقدام نمود.

✅ بابک کبیری، معاون برنامه ریزی، امور اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت اذعان داشت: در ۴ ماهه اول سال گذشته ۲۲ هزار تن شیر خام در مجتمع دامپروری شرکت استحصال شده و ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد از این مجتمع تولیدی محقق گردیده است.

✅ وی تاکید نمود: درآمد مستمر شرکت از دامپروری و لبنیات بوده و تامین نهاده های دامی در عملکرد این دو قسمت تولیدی تاثیر مستقیمی دارد. جهت تسریع امر بایستی یک نفر جهت پیگیری این موضوع تعیین شود تا دغدغه ای از این ناحیه نداشته باشیم.

✅ کبیری بیان کرد: پیش از این کمیته تخصیص فعال بوده و نیازهای شرکت، اولویت بندی می گردید و منابع لازم تخصیص می یافت. شورای معاونین مصوب نموده است که درآمدهای حاصله از فروش غلات صرف تامین نهاده ها شود.

✅ منصور کریمی، مدیر مجتمع دامپروری گفت: ۲۶ هزار و ۸۰۰ تن ذرت سیلویی تامین شده که بیش از ۶ هزار تن آن به مصرف رسیده و در حال حاضر ۲۰ هزار تن ذخیره موجود می باشد.

✅ مدیر مجتمع دامپروری افزود: بدلیل گرانی قیمت نهاده های دامی و مشکل تامین جو، ذرت و کنجاله سویا میزان مصرف سرانه کنسانتره در دام ها کاهش یافته و برای جبران این امر بایستی نسبت به خریداری نهاده ها در اسرع وقت اقدامات لازم صورت گیرد که برنامه ریزی های لازم برای رفع مشکل صورت پذیرفته است.

✅ وی تاکید نمود: با توجه به ضرورت داشتن ذخیره ۳ ماهه خوراک دام ها تلاش ها برای تامین هر چه سریعتر آن ادامه دارد و انشاالله منتج به نتیجه مثبت خواهد شد.

✅ کریم هلالی، مدیر مجتمع زراعت اظهار داشت: بحث تریتیکاله مهم بوده و برنامه ریزی های لازم برای کشت آن در سالجاری انجام شده است. این نهاده ارزان قیمت بوده و کشت ذرت علوفه ای و چغندر علوفه ای نیز در دستور کار قرار دارد.

✅ لازم بذکر است، علی جهانگیرفرد، مدیر امور مالی؛ کیکاوس پوراصغر، مدیر امور روابط عمومی و بین الملل؛ یونس قویدل، معاون امور بازرگانی و معاونین مجتمع دامپروری شرکت نیز در این جلسه حضور داشتند.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |