⭕️ دیدار مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان با عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت در دیدار با سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: حضرت آیت الله سیداحمد خاتمی از یاران فقیه و دانشمند مقام معظم رهبری و از رفقای شهید حاج قاسم سلیمانی بوده و زحمات شایان توجهی را برای نظام جمهوری اسلامی متحمل شده اند.

✅ وی افزود: پیش از این چنین تحلیل شد که شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بدلیل زیان ده بودن به بخش خصوصی واگذار شود و در ادامه بنا بدلایل قضایی، فنی و حقوقی بعد از یک و نیم سال ابطال شده و هیئت داوری نیز ابطال را تائید کرد و از تاریخ ۱۵/۱۰/۱۳۹۹ هیئت مدیره دولتی مستقر گردید.

✅ محمدی بیان کرد: هیئت مدیره دولتی شرکت را با ۲ هزار و ۶۲۷ نفر نیرو، ۵ نوع قرارداد کارگری، ۱۸۵ میلیارد تومان بدهی به سیستم بانکی و پیمانکاران و سایر مشکلات باقیمانده همچون تبعات عدم کار حرفه ای حفاظت خاک تحویل گرفته و ضمن پرداخت بدهی های باقیمانده از بخش خصوصی نسبت به ثبت اسامی کارکنان این بنگاه اقتصادی در سیستم پاکنا اقدام گردید.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: در حال حاضر ۳ هزار و ۵۰۰ نفر بصورت رسمی، روزمزد، محدود موقت، پیمانکاری و راننده استیجاری مشغول به فعالیت بوده و در مواقع فعالیت کارخانه قند، رب و باغات میوه ۱۵۰۰ نفر نیز بکارگیری می شوند. در بدو تحویل گیری شرکت ۱۶ میلیارد تومان، در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲۷ میلیارد تومان، در سال گذشته ۴۷ میلیارد تومان و امسال ۷۲ میلیارد تومان حقوق و دستمزد و … پرداخت می شود.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تصریح نمود: در حالیکه متوسط تولید گندم توسط بخش خصوصی ۳/۲ تن در هر هکتار بود، این میزان هم اکنون به بالای ۷ تن در واحد سطح افزایش پیدا کرده است. میانگین تولید کلزا در کشور ۱/۷ تن در هکتار می باشد که ما با مدیریت جهادی این میزان را به ۳/۲ تن در واحد سطح ارتقا داده و ۲۷ هزار تن گندم و ۵ هزار تن کلزا تحویل دولت داده ایم. این افزایش راندمان در شرایطی اتفاق افتاده که میزان تخصیص آب زراعی در سال گذشته ۶۲ درصد و در سالجاری ۴۲ درصد بوده است.

✅ وی اذعان داشت: خرید بموقع نهاده ها، مدیریت مصرف نهاده ها در سر مزرعه و تلاش و همت شبانه روزی مدیریت، کارشناسان و کارگران شرکت از عوامل افزایش راندمان در تولید محصولات بوده است.

✅ قاسم محمدی ادامه داد: در طول ۵۰ سال گذشته سرمایه گذاری خاصی در مجتمع باغات میوه انجام نشده و حاصل آن پیر و فرسوده شدن ۱۰۰۰ هکتار از مجتمع ۲ هزار و ۳۰۰ هکتاری باغات میوه بوده است ولی در طول دو و نیم سال گذشته ۳۰۰ هکتار از آن نوسازی گردیده و ۲۰۰ هکتار دیگر امسال اصلاح و جوان سازی خواهد شد…

✅ مدیرعامل شرکت اضافه کرد: تعداد گله از ۱۷ هزار و ۳۰۰ راس به بالای ۲۱ هزار راس و تولید شیر خام از ۱۶۵ تن به ۲۰۰ تن در روز افزایش پیدا کرده است. علاوه بر کارهای عمرانی اساسی در مجتمع دامپروری در حوزه ژنتیک نژاد جدید گاو جرزی از طریق انتقال جنین اتفاق افتاده و ایستگاه جداگانه آن به میزان ۱۰۰۰ راس راه اندازی خواهد شد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت تاکید نمود: افزایش ۱۰۰۰ درصدی نهاده های دامی، محدودیت منابع، بحران آب و ممنوعیت های اصل ۴۴ مشکلات اساسی بر سر راه توسعه شرکت بوجود آورده و استدعای ما بعنوان سربازان نظام از یار دیرین امام (ره) و رهبر عظیم الشان انقلاب این است که برای خروج شرکت از لیست شمول واگذاری های اصل ۴۴ یاریگر ما باشند.

✅ وی خاطر نشان ساخت: کارخانه لبنیات شرکت بصورت ۳ شیفته فعالیت نموده و تولیدات لبنی آن از ۷ قلم به ۱۰ قلم افزایش پیدا کرده است. بسته بندی شکر ۹۰۰ گرمی خانوار در کارخانه قند مغان و دستگاه شیشه پرکنی روغن زیتون نیز در کارخانه پروسس میوه نیز راه اندازی شده است.

✅ قاسم محمدی افزود: سال گذشته ۱۵۰ هکتار از اراضی شرکت به کشت گوجه فرنگی تخصیص پیدا کرده و امسال جهت افزایش طول دوره بهره برداری این واحد صنعتی میزان کشت گوجه فرنگی به ۵۰۰ هکتار افزایش یافته و ۲۰۰ هکتار دیگر از بخش خصوصی خریداری و پس از فرآوری به محصول ثانویه تبدیل خواهد شد.

✅ مدیرعامل شرکت تصریح کرد: پیش از این حقابه استان اردبیل از رودخانه ارس ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون مترمکعب بود که در حال حاضر به ۶۵۰ میلیون مترمکعب تقلیل یافته و از این میزان نیز بخشی بصورت غیرقانونی در بالادست برای کشت محصولات غیراستراتژیک برداشت می گردد. با توجه به تامین ۸ الی ۱۰ درصدی قوت لایموت مملکت از این بنگاه اقتصادی از عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی جهت حمایت از برنامه های توسعه ای شرکت برای تامین امنیت غذایی کشور و ایجاد اشتغال مولد و پایدار استمداد می طلبیم.

✅ سیداحمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: ما در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان انگیزه کار، تلاش، امید و چشم انداز آینده روشن را مشاهده می کنیم. با اینکه در گزارش مدیرعامل محترم شرکت، مشکلات هم منعکس شد ولی در این گزارش یاس و عدم توانایی به هیچوجه ممکن وجود نداشت. غلبه بر مشکلات و توفیقات کسب شده از موضوعاتی است که حضرت امام (ره) می پسندید و مقام معظم رهبری نیز می پسندد.

✅ امام جمعه موقت تهران بیان کرد: چهارشنبه گذشته اعضای کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری شرفیاب محضر مقام معظم رهبری شدند که حضرت آیت الله سیدحسن عاملی نیز در این جمع حضور داشت. رهبر عظیم الشان انقلاب مطالبی را در خصوص مسائل مختلف بیان فرمودند که اصل ۴۴ نیز از آن جمله بود…

✅ عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: حضرت آقا در جلسه هفته گذشته فرمودند که ۳ نوع برخورد با اصل ۴۴ اتفاق افتاده است. برخی از دولتی ها، شرکت ها و سرمایه ها را ملک خودشان پنداشته و اصلاً حاضر به واگذاری نشدند. برخی به بخش خصوصی واگذار و بد عمل شد و در اندکی از شرکت های واگذار شده هم درست عمل شد.

✅ سیداحمد خاتمی اضافه نمود: مردم، سرمایه انقلاب بوده، هستند و خواهند بود و بالندگی بیش از پیش انقلاب وابسته به رضایت مردم بوده و قدم هایی که در مسیر تحقق رضایت مردم و ایجاد اشتغال جوانان برداشته می شود، گام هایی خداپسندانه می باشد.

✅ عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: گزارش مدیرعامل در خصوص فعالیت های انجام یافته در شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بسیار امیدوارکننده است. شما قطعا مراجعه کننده زیادی در خصوص اشتغال داشته و بخوبی واقف هستید که بیکاری بلا و ام المصائب می باشد.

✅ امام جمعه موقت تهران اذعان داشت: این بنگاه اقتصادی دارای آبرو بوده و فعالیت های زیادی در حوزه های زراعی، دامی، باغی و صنعتی انجام می دهد. شما در حد توان تان تلاش های تان را انجام دهید و در مواردی نیز که ظرفیت حل مشکل مردم را ندارید، برخوردتان همراه با مهر، شفقت و منطقی باشد. تندی با مردم جواب نداده و باید در برخورد با آنان خودمان را در جای آنها قرار دهیم.

✅ عضو فقهای شورای نگهبان به بیان خاطره ای از نحوه برخورد مقام معظم رهبری با یکی از مراجعین پرداخته و ادامه داد: یکی از بستگان یکی از امامان جمعه استان مازندران مشکلی برایش پیش آمده و وی را بعنوان کارآفرین به این نتیجه رسانده بود که برخی از کارگزاران کارشکنی می کنند. مقام معظم رهبری استاندار مازندران را به همراه مدیران کل به حضور فرا خوانده و با حوصله هر چه تمامتر ضمن بررسی مدارک و مستندات کارآفرین مذکور، موضوع را به استاندار مزبور ارجاع داد.

✅ عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید نمود: رهبر عظیم الشان انقلاب شخصیت بزرگواری بوده و شما نیز بعنوان خادمان نظام، انگیزه خدمت زیادی داشته و چنانچه به قصد عبادت به مردم خدمت کنید، خداوند متعال نیز کمک تان خواهد کرد.

✅ لازم بذکر است، در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر باقری بنابی، امام جمعه شهرستان پارساباد؛ سرهنگ علی پیرجاهد، فرمانده سپاه ناحیه شهرستان پارساباد؛ حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری؛ عسکر قوی پنجه، معاون اداری، مالی و بازرگانی؛ کیومرث خانمحمدیان، معاون فنی و صنعتی؛ بابک کبیری، معاون برنامه ریزی، امور اقتصادی و سرمایه گذاری؛ کیکاوس پوراصغر، مدیر امور روابط عمومی و بین الملل؛ کیومرث برقی، مدیر امور رفاه، بیمه و خدمات عمومی؛ یوسف روزگاری، مدیر امور فرهنگی و اجتماعی شرکت و همچنین بهروز فخیمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پارساباد مغان حضور داشت.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

 

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |