⭕️ دیدار مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با معاونین فنی، صنعتی و اداری، مالی، بازرگانی شرکت مغان

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان کیومرث خانمحمدیان، معاون فنی و صنعتی در دیدار با میرسعید سیدمتین، مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اظهار داشت: این بنگاه اقتصادی بعد از ابطال واگذاری علیرغم یکسری پیش بینی ها مبنی بر بوجود آمدن مشکلات فراوان به همت مدیران ارشد شرکت و تلاش پرسنل سختکوش آن تقریباً در تمام عرصه های تولید بخصوص زراعت توانسته است، رکوردهای بخش خصوصی را شکسته و علیرغم مواجهه با بحران کم آبی در تک تک محصولات افزایش تولید داشته باشد که در برخی محصولات از میانگین تولید کشوری نیز جلوتر است.

✅ وی افزود: تعداد کارکنان شرکت در مقایسه با سال های گذشته از افزایش چشمگیری برخوردار بوده و دریافتی های آنان با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل افزایش پیدا کرده است. قبلا پنجاه درصد نیروها بصورت پیمانکاری بود که در حال حاضر مستقیما با خود شرکت فعالیت می کنند.

✅ خانمحمدیان بیان کرد: شرکت کشت و صنعت مغان مجموعه تولیدی بوده و از بخش های متعددی اعم از زراعت، باغات و صنایع تشکیل یافته است. مجتمع دامپروری دارای ۲۱ هزار راس دام سنگین گوشتی و شیری می باشد که این مجتمع در قیاس با بخش خصوصی با افزایش ۲۰ درصدی تعداد گله روبرو است.

✅ معاون فنی و صنعتی شرکت گفت: در حوزه صنایع نیز کارخانجات متعددی به فعالیت می پردازند که اخیراً در همایش کشوری جایزه ملی کیفیت که توسط سازمان استاندارد برگزار گردید، همکاران کارخانه لبنیات موفق به کسب جایزه اهتمام به کیفیت شدند که این امر برای اولین بار در طول تاریخ تاسیس شرکت اتفاق افتاده است. در سطح استان دو- سه واحد تولیدی موفق به کسب این عنوان شده اند.

✅ وی تصریح نمود: معمولاً دولت ها برخی نهادها را برای اعمال یکسری از وظایف حاکمیتی در اختیار دارند که شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بعنوان پدافند غیرعامل نقش بسزایی در مدیریت کمبود گوشت پایتخت و روغن در سال گذشته داشته و اقدامات چشمگیری با ارسال گوساله های پرواری و کره مغانه به بازار هدف به منظور تنظیم بازار گوشت و روغن اجرایی نمود. با توجه به قرارگیری این بنگاه اقتصادی در نقطه صفر مرزی و اهتمام ویژه در بحث تامین امنیت غذایی باقی ماندن آن در دست دولت از اهمیت زیادی برخوردار است.

✅ عسکر قوی پنجه، معاون اداری، مالی و بازرگانی شرکت خاطر نشان ساخت: پارساباد مغان شهر جوانی بوده و بزرگترین مشکل آن اشتغال می باشد و قاطبه بیکاران نیز چشم امید به بنگاه های اقتصادی همچون شرکتین مغان و پارس دارند. این در حالیست که ظرفیت های جدید ایجاد نشده است و شرکت های مذکور توانایی جذب نیرو بیش از این را ندارند.

✅ وی اضافه کرد: بخش عمده ای از مواد اولیه صنایع استان در شرکت مغان تولید گردیده و در صورت توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی می توان بسیاری از مشکلات موجود را حل نمود. توسعه در صورتی اتفاق می افتد که زیرساخت ها تامین شود.

✅ معاون اداری، مالی و بازرگانی شرکت اذعان داشت: با توجه به تقسیم اراضی به قطعات کوچک و بالطبع توزیع ثروت مابین افراد، بایستی اهتمام ویژه به افزایش راندمان و ایجاد ارزش افزوده در محصولات ثانویه جهت بهره وری هر چه بیشتر از اراضی انجام گیرد.

✅ قوی پنجه تاکید نمود: استان اردبیل در انتهای شبکه گازرسانی کشور قرار داشته و با توجه به اینکه در فصول سرد سال سرمای زیادی در استان مذکور حاکم می شود، این امر مشکلات زیادی را از لحاظ افت فشار بدنبال می آورد و ما نیز آماده همکاری با شرکت گاز استان از هر لحاظ هستیم.

✅ سیدسعید سیدمتین، مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اظهار داشت: ما به شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به لحاظ اینکه نگین کشاورزی استان و ایران می باشد، افتخار می کنیم. مدیرعامل این بنگاه اقتصادی نیز به لحاظ سوابق ارزنده مدیریتی و اجرایی از افتخارات استان اردبیل بوده و زحمات زیادی برای بالندگی این مجتمع عظیم ملی متقبل می شود. شرکت مغان دارای تنوع محصولات بوده و تولیدات آن از کیفیت بالایی برخوردار است که این امر را به مدیریت و پرسنل شرکت تبریک می گویم.

✅ مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: ما تعصب ویژه ای به این بنگاه اقتصادی داشته و در اجرای پروژه ها سعی مان بر این است که عملیات با کمترین تخریب انجام شود. با توجه به اینکه اصلاح شبکه به لحاظ فنی برای ما امکانپذیر نیست، درخواست همکاری ویژه در این خصوص را داریم.

✅ وی ادامه داد: افتخار ما گازرسانی به روستاها بوده و پروژه تقویت گاز شمال استان در برنامه کاری قرار دارد و هدف از آن تقویت زیرساخت های منطقه می باشد. با توجه به قرارگیری استان اردبیل در انتهای شبکه، اتلاف انرژی توجیه نداشته و در سایه تدبیر مدیریت گاز استان و اعتماد مردم به مسئولین در خصوص کاهش مصرف و صرفه جویی، افت فشار گاز در سال گذشته مدیریت گردید.

✅ کریم برجی، معاونت بهره برداری شرکت گاز استان بیان کرد: با توجه به شناختی که از مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان وجود دارد، اقدامات توسعه ای در این بنگاه اقتصادی مرهون تجربیات اجرایی و مدیریتی وی بوده و خوشبختانه این شرکت روز بروز رو به جلو می باشد.

✅ معاونت بهره برداری شرکت گاز استان ادامه داد: خدمات زیادی در زمینه گازرسانی در منطقه و علی الخصوص شرکت مغان انجام گرفته و از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که نقش چشمگیری در احیای منطقه داشته است.

✅ لازم بذکر است، در این جلسه رئیس امور مهندسی و اجرا؛ رئیس امور حقوقی و پیمان ها؛ رئیس اجرا؛ رئیس خدمات مهندسی و مشاور مدیرعامل شرکت گاز استان و روسای ادارات گاز شهرستان های پارساباد و اصلاندوز حضور داشتند. همچنین مدیران امورات پشتیبانی فنی و مکانیزاسیون؛ مالی؛ بازرگانی؛ مهندسی و توسعه؛ روابط عمومی و بین الملل و حقوقی و املاک شرکت از حاضران در جلسه بودند.

✍️ امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |