پرتال های سازمانی


چرا باید از پرتال سازمانی استفاده کنیم؟

اصلی‌ترین ضرورت استفاده از پرتال سازمانی نیاز به دیجیتالی کردن فعالیت‌ها و خدمات سازمان‌ها و تعاملات بین سازمان‌ها با مشتریانشان است. به همین دلیل بهره‌گیری از یک پرتال سازمانی به ویژه در سازمان‌های بزرگ‌تر که با تعداد زیادی ارباب رجوع و مشتری سروکار دارند اهمیت زیادی دارد. این در حالیست که بدون پرتال سازمانی، کیفیت خدمات سازمان به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و می‌تواند موجب از دست دادن مشتریان شود. استفاده از پرتال سازمانی برای بهبود بهره‌وری و رقابتی ماندن سازمان نیز ضروری است. بنابراین سازمان‌ها باید برای گسترش و یکپارچه‌سازی خدمات خود، تعامل بهتر با کارکنان و مشتریان، بهبود عملکرد، ایجاد سهولت در دسترسی برای کاربران، پاسخ‌گویی بهتر و شفافیت و اثربخشی بیشتر، از پرتال سازمانی استفاده کنند. بدون استفاده از پرتال‌های سازمانی، شما از رقبای خود عقب خواهید ماند و هم‌چنین در برآوردن نیازهای کاربران به مشکل خواهید خورد.

پرتال اطلاعات سازمانی (EIP) چیست؟

پرتال اطلاعات سازمانی یا Enterprise Information Portal (EIP) ابزاریست که سازمان‌ها برای مدیریت فرآیندها، ارائه خدمات و مدیریت اطلاعات سازمانی به صورت آنلاین از آنها استفاده می‌کنند. این پرتال‌ها نوعی از نرم‌افزارهای کاربردی محسوب می‌شوند که سازمان‌ها را قادر می‌سازند تا اطلاعات ذخیره‌شده در داخل و خارج سازمان را به یکدیگر متصل کنند و یک دروازه واحد برای ارائه اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم‌گیری آگاهانه مدیران در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهند.

پرتال‌های اطلاعات سازمانی همچنین ابزاری مفید برای ایجاد دسترسی یکپارچه به چندین سیستم سازمانی مجزا هستند که سازمان‌ها می‌توانند از آنها به عنوان یک دریچه واحد برای ارتباطات سازمانی، ارائه خدمات به کارکنان، جمع آوری اطلاعات مشتریان، همکاری با شرکای سازمان و … استفاده کنند.

پورتال‌های سازمانی ۲ کارکرد اصلی دارند:

۱- تسهیل عرضه اطلاعات و خدمات: ابتدایی‌ترین و اصلی‌ترین کارکرد پورتال سازمانی برای تسهیل عرضه اطلاعات و خدمات سازمان است. زیرا با کمک این ابزار، سازمان‌ها می‌توانند ارتباطات خود با کارکنان سازمان و سایر افراد را به صورت مجازی و تحت وب برقرار کنند. به این ترتیب نیاز به رفت و آمدهای فیزیکی حذف شده و امکان دیجیتالی‌سازی و اتوماسیون کارها نیز افزایش پیدا می‌کند.

۲- یکپارچه‌سازی خدمات سازمان: پورتال‌های سازمانی ابزاری مفید برای دسترسی یکپارچه به چندین سیستم جداگانه هستند. به طوری که سازمان‌ها می‌توانند از آنها به عنوان یک دریچه واحد برای ارائه ارتباطات سازمانی، خدمات به کارکنان، جمع آوری اطلاعات مشتریان، همکاری با شرکای خارج از سازمان و … استفاده کنند. بنابراین استفاده از این پورتال‌ها تجمیع، مدیریت، تجزیه و تحلیل و توزیع اطلاعات در داخل و خارج از یک شرکت را تسهیل می‌کند و در نتیجه به سازمان‌ها کمک می‌کند تا خدمات و فرآیندهای خود را تسریع کرده و کیفیت آنها را بهبود ببخشند. به عبارتی، این پورتال‌ها اطلاعات را از چندین منبع استخراج کرده و آنها را در پورتال ادغام می‌کنند.

به اشتراک بگذارید : | | |