صفحات اختصاصی امور ...

 

 

 

 

 

 

⏪ قاسم محمدی ضمن بیان خبر فوق افزود: احداث مرکز تغذیه در مجتمع دامپروری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با هزینه کرد 90 میلیارد ریال در سایت 6 هزار راسی این بنگاه اقتصادی افتتاح و به مرحله بهره برداری رسید.

✅ به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت اظهار داشت: 18 پروژه در مجتمع دامپروری شرکت در حال اجرایی شدن می باشد که برخی از آنها همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر افتتاح شدند و بقیه نیز با تلاش شبانه روزی کارشناسان مجرب و کارگران زحمتکش در حال عملیاتی شدن هستند.


✅ وی بیان کرد: بعد از ابطال واگذاری و تحویل گیری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از بخش خصوصی با سلسله اقداماتی که از طریق بهداشتی تر نمودن محیط نگهداری و کاهش سقط جنین انجام گرفت، تعداد گله از 17 هزار و 300 راس به 21 هزار راس افزایش پیدا کرده و تولید شیر خام و زایش در بزرگترین مجتمع دامپروری ایران در حد نرمال است. پیش از این جیره غذایی دام ها در یک مکان دیگری مخلوط و میکس شده و بعد از انتقال به سایت در اختیار دام ها قرار می گرفت که نزدیکترین محل به ایستگاه ها می باشد.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: این مرکز با مساحت 2 هزار و 500 مترمربع احداث گردیده و دارای 6 دهنه بین جهت نگهداری انواع کنسانتره و یونجه خُرد شده می باشد.

✅ وی ادامه داد: مرکز تغذیه مجهز به یک دستگاه باسکول 60 تنی جهت توزین خوراک تولیدی و یک دستگاه یونجه خردکن برای خُرد کردن یونجه و علوفه می باشد. روزانه حدود 150 تن خوراک مخلوط در این مرکز تولید می شود.

✅ قاسم محمدی تصریح نمود: بعلت بُعد مسافت طولانی با سایت 8 هزار راسی ضرورت راه اندازی مرکز تغذیه جهت تامین جیره غذایی دام های پرشیر ایستگاه های 4 و 5 شیری در سایت 6 هزار راسی احساس گردید. مسافت طولانی باعث استهلاک فیدرها و تراکتورها و همچنین اتلاف وقت برای خوراک ریزی بموقع می شد. لذا مزایای احداث مرکز تغذیه سایت 6 هزار راسی که مشابه مرکز تغذیه سایت 8 هزار راسی می باشد، این است که از استهلاک فیدرها و تراکتورها جلوگیری شده و خوراک تازه در همان مرکز، تولید و به ایستگاه های سایت 6 هزار راسی انتقال می یابد. همچنین تازه خوری خوراک در بهبود کیفیت تولید تاثیر بسزایی خواهد داشت.

✍️امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan