صفحات اختصاصی امور ...

 

 

 

 

 

 

⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت اظهار داشت: این بنگاه اقتصادی با تلاش پرسنل زحمتکش وارد دوران تحول شده و طرح های عمرانی و سرمایه گذاری زیادی در دست پیگیری است که بخش عمده ای از آنها اجرایی گردیده و به مرحله بهره برداری رسیده است و تعداد کثیری از آنها در دست انجام می باشد.

✅ وی افزود: پروژه آبیاری زیرسطحی جهت اجرا پس از طی جلسات مختلف در مراحل پایانی بوده و قرارداد آن نیز منعقد گردیده است و 200 هکتار از آن بصورت پایلوت با حضور مسئولین کلنگ زنی خواهد شد. قرارداد اجرایی مدیریت زهکشی 2 هزار هکتار از اراضی با شرکت خدمات مهندسی آب و خاک کشور (پارس) منعقد و مطالعات آن در مراحل پایانی می باشد و در آینده نزدیک این پروژه نیز عملیاتی شده و هزینه آن پس از اتمام طرح بصورت مشارکتی پرداخت خواهد شد. برای مدیریت هر چه بهتر آب دستگاه تولید تیپ خریداری شده و بصورت وسیع مورد استفاده واقع خواهد شد. افزون بر آن در حال مطالعه ایجاد ایستگاه های پمپاژ برای روزهای مبادا و کم آبی هستیم. پیگیری بند موسوم به 8515 که 85 درصد از هزینه اجرای سیستم های آبیاری بصورت وام بلاعوض از سوی دولت تامین می شود، از طریق برنامه هفتم توسعه در دست انجام می باشد.


✅ محمدی بیان کرد: قرارداد انتقال هزار عدد جنین دام سنگین نژاد جرزی با موسسه ابن سینا منعقد گردیده و بزودی ایستگاه دام مذکور در دامپروری راه اندازی خواهد شد. جثه نژاد جرزی در مقایسه با سایر دام ها سبک تر و میزان تغذیه آن کمتر بوده و شیر تولیدی آن از درصد چربی به مراتب بالاتر برخوردار می باشد که بدلیل همین موضوع شیر خام آن گران تر و از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: با توجه به اینکه تولید درآمد، ثروت و ایجاد اشتغال مولد و پایدار در اجتناب از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش می باشد، خطوط تولید ماست موسیر و روغن زرد در کارخانه لبنیات و دستگاه بسته بندی شکر 900 گرمی در کارخانه قند مغان راه اندازی شده است. فعالیت دستگاه تمام اتوماتیک شیشه پرکنی روغن زیتون در کارخانه پروسس میوه آغاز گردیده و برنامه ریزی های اولیه برای بسته بندی رب در قوطی های شیک و مشتری پسند صورت پذیرفته است.

✅ وی ادامه داد: مذاکرات اولیه جهت احداث 1000 هکتار هلو زعفرانی هسته جدا برای تامین مواد اولیه کارخانه پروسس میوه شرکت گلدشت جهت تولید آب میوه، پالپ و کنسانتره انجام گرفته و موافقت آن از مجمع اخذ شده است که بعنوان یکی از طرح های ماندگار در افزایش میزان تولید، بهره وری و درآمد نقش قابل توجهی در اشتغال خواهد داشت.

✅ قاسم محمدی تاکید نمود: در طول دهه های گذشته سرمایه گذاری خاصی در مجتمع باغات صورت نگرفته و 1000 هکتار از درختان بدلیل کهنه و فرسوده بودن باردهی چندانی ندارند. 120 هکتار از درختان مجتمع مذکور نوسازی و اصلاح شده و 300 هکتار نیز در برنامه جبرانی قرار دارد.

✅ عضو هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تصریح کرد: مذاکرات و پیگیری هایی با کشورهای صربستان، ایتالیا، ترکیه، آذربایجان و ازبکستان در زمینه تولید و تامین بذر انجام گرفته و ارقام مقاوم، کیفی و پربازده بصورت پایلوت کشت شده و از سال آینده بصورت وسیع و گسترده به منظور تامین بذر کشور و منطقه انجام خواهد شد.

✅ وی اذعان داشت: علیرغم مرغوبیت و کیفیت بالای تولیدات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان سیستم فروش این بنگاه اقتصادی سنتی بوده و اقداماتی برای تحول در بازرگانی شرکت صورت پذیرفته است. بازرگانی می تواند، مرکز تجارت باشد و در همین راستا پیگیری های لازم برای بازاریابی، مشتری یابی و صادرات انجام شده است.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان تصریح کرد: خاک مغان زمانی طلا خواهد بود که به چشم کالای باارزش، گران قیمت و ثروت آفرین به آن نگریسته شود. با سلسله اقداماتی که در زمینه تامین بموقع نهاده ها و مدیریت مصرف آنها در مزرعه صورت گرفته است، امسال رکورد تولید در 4 محصول جابجا شد که در طول تاریخ تاسیس این بنگاه اقتصادی بی نظیر بوده است و امسال نیز با همت پرسنل شرکت در فرآیند کاشت، داشت و برداشت رکوردهای جدیدی ثبت خواهد شد.

✅ حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری شرکت خاطر نشان ساخت: امسال برای اولین بار میانگین عملکرد شرکت در مقایسه با کشاورزان از افزایش قابل توجهی برخوردار بود که این امر در سال های گذشته از عملکرد زارعین خُرد به مراتب پایین تر بوده است. در حال حاضر بدلیل بحران ناشی از کم آبی و به منظور مدیریت این امر الگوی کشت بر اساس سیاست های ترسیمی از سوی وزارت جهاد کشاورزی بوده و متاسفانه این الگو از طرف بخش خصوصی رعایت نمی گردد.

✅ قدیر پسندی، عضو هیئت مدیره شرکت اظهار داشت: آمار قطعه بندی اراضی شرکت موجود بوده و منطبق با واقعیت است و اگر اختلافی نیز مشاهده شود، جزئی است. از سال 1395 به بعد میزان 8 هزار هکتار گندم جهت تامین امنیت غذایی کشت می شود.

✅ اسداله محسن زاده، عضو هیئت مدیره شرکت بیان کرد: انگیزه نیروی انسانی در امر تولید معجزه می کند. با تصویب هیئت مدیره 20 درصد بعنوان حق جذب به پرسنل فاقد حق فوق العاده بازار کار اعطا گردید که این موضوع در بالا بردن راندمان تولید موثر بوده است. تامین بموقع نهاده ها و مدیریت مصرف آن در سر مزرعه نیز در افزایش میزان بهره وری نقش قابل توجهی داشته است.

✅ سیدعبدالله طباطبایی، دادستان اردبیل گفت: در راستای نظارت هایی که بر عهده دادسرا و دادستان مرکز استان و پیگیری حقوق عامه و بیت المال است، در نیمه دوم سال نیز بازدیدی از شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان دادیم. اتفاقات موثر و چشمگیری در حوزه مدیرعامل، مدیران و کارگران در این بنگاه اقتصادی صورت گرفته است. در سایر حوزه ها نیز وضعیت خوبی در حال شکل گیری بوده که برخی شروع و برخی دیگر در مرحله مطالعاتی و تحقیقاتی است. با توجه به بسترسازی های خوبی که انجام گرفته است، امیدوارم؛ کارهای فاخر و مناسبی انجام گیرد.

✅ وی افزود: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و کم آبی مطالعات طرح آبیاری زیرسطحی انجام گرفته و اجرای آن بصورت آزمایشی در سال جدید انجام خواهد شد. با توجه به دستور مقام معظم رهبری تاکید دادستانی این است که این طرح منسجم با انگیزه بالا و پرقدرت شروع و جایگزین آبیاری سنتی و حتی صنعتی حال حاضر باشد.

✅ دادستان اردبیل تصریح نمود: در سالی که مزین به استفاده از فناوری و دانش بنیان بود، امیدوارم شروع خوبی برای سال های آتی در چشم انداز کوتاه مدت و بلندمدت باشد و اتفاقات شگرفی برای تولید و اشتغال صورت گیرد تا جایگاهی که امنیت غذایی بعنوان پدافند غیرعامل دارد، به مرحله اجرا گذاشته شده و با هیچ تهدیدی در کشور مواجه نباشیم.

✅ طباطبایی اذعان داشت: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان فاقد صنایع تبدیلی همچون کمپوت می باشد. راه اندازی آن ارزش افزوده فوق العاده ای را به همراه داشته و گشایش هایی را برای منطقه در پی خواهد داشت و ما نیز در حد امکان می توانیم، کمک کنیم.

✅ وی تاکید کرد: پارساباد در مرکز کشور قرار نداشته و در حاشیه کشور واقع شده است و از بازار هدف دور می باشد و پیگیری دیپلماسی بین المللی از طرف مراجع ذیصلاح جهت رساندن محصولات تولیدی به بازار هدف لازم و ضروری است. فرودگاه پارساباد مغان نیز به سایر فرودگاه ها وصل نشده است. فعالیت فرودگاه صرفاً برای جابجایی مسافر توجیه چندانی نداشته و ایجاد پروازهای باری جهت صادرات محصولات تولیدی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و بخش خصوصی به بازار هدف در اسرع وقت، ضروری است که از طریق مسئولین پیگیری گردد.

✅ دادستان اردبیل اضافه نمود: یکی از دلایل زیان ده بودن کارخانه قند مغان این است که خرید چغندر قند با قیمت مصوب بوده و شکر تولیدی نیز با قیمت مصوب به فروش می رود. این در حالی است که کارخانجات بخش خصوصی اینگونه عمل ننموده و سود خود را در اولویت قرار می دهند.

✅ طباطبایی خاطر نشان ساخت: بسیاری از کشورهای اروپایی مواد اولیه و حتی ثانویه را از ایران خریداری کرده و در بسته بندی های شیک، بازارپسند و منطبق با ذائقه مشتری روانه بازار کرده و سود سرشاری را کسب می کنند که متاسفانه از این امر غفلت کرده ایم.

✅ لازم بذکر است، در این دیدار امین رنجبر، معاون دادستان در اجرای احکام؛ حسن شاهی، معاون دادستان در حوزه حقوق عامه؛ علایی، معاون دادستان در ارجاعات و بازپرسی؛ محبی، معاون دادستان در حوزه دادستانی؛ نورالهی، مدیر دفتر حوزه دادستانی و بی آزار، مدیر دفتر حوزه اجرای احکام دادستانی حضور داشتند. همچنین هوشنگ محمدی، مدیر امور فنی و عمرانی و کیکاوس پوراصغر، مدیر امور روابط عمومی و بین الملل شرکت نیز از حاضران در جلسه بودند.

✍️امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan