صفحات اختصاصی امور ...

 

 

 

 

 

 

⏪ به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت اظهار داشت: شورای اسلامی کار بعنوان نهاد هم افزا رابط بین کارگران و کارکنان با هیئت مدیره بوده و بصورت جدی و برنامه محور مسائل کارگری را پیگیرند. کارگران فعالان عرصه تولید بوده و بعنوان افسران تلاش و جهاد در سنگر امنیت غذایی کشور در تکاپو هستند. بیان و تبیین مسائل و ابراز نگرانی ها توسط شورای کارگری مهم و سازنده است.

✅ وی افزود: شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان متعلق به جمهوری اسلامی و کارگران شریف این بنگاه اقتصادی است و بایستی فعالیت ما برای بهداشت روانی و امنیت این قشر زحمتکش بعنوان سرمایه اجتماعی باشد. خداوند متعال که بنا به فرمایش حضرت امام (ره) کارگر است، روحش را در کالبد بشر دمیده و آبرو، عِرض و شخصیت انسان، مبارک و گرامی است. گرفتار شدن جهان در بالانس های نامتعادل بیشتر بخاطر این است که کرامت انسانی حفظ نشده و برای بشر به دیده کالا نگریسته می شود. این در حالیست که بر اساس بینش و دیدگاه اسلامی انسان، جانشین برحق الهی است.


✅ محمدی بیان کرد: فلسفه غدیر متاسفانه مورد غفلت واقع شده و بر اساس این فلسفه بدون اینکه از امام، جلوتر و یا عقب تر باشیم، بایستی همراه، همگام و دوشادوش وی حرکت کرده و به حجت خدا نزدیکتر شویم. پیام مقام معظم رهبری حجت بوده و وظیفه همگی ماست که از ایشان بعنوان لیدر و فرماندهی که در این سن و کسوت در فضای گلوبالیستی جهانی در مقابل دشمنان ایستاده است، تبعیت و حمایت کنیم.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان آبروی این بنگاه اقتصادی را در سایه زحمات کارگران و کارکنان شرکت توصیف نموده و گفت: علیرغم اینکه نهاده ها بدلیل تحریم و افزایش کذایی قیمت دلار و سکه 1000 درصد افزایش یافته است ولی با توجه به عدم بن بست در راه و مرام جهادی بر مشکلات پیش آمده فایق شده ایم. جو، ذرت و سویا با زحمات و مرارت های فراوان تامین و در اختیار دام ها قرار گرفته است. تنظیم بازار شمالغرب کشور در زمینه گوشت بر عهده شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بوده و همانطور که این بنگاه اقتصادی اخیراً نقش بی بدیل و بی نظیر خویش را در کنترل گرانی و حمایت از مصرف کنندگان در پایتخت کشور به منصه ظهور رساند، کما فی السابق در شمالغرب کشور نیز نقش محوری خواهد داشت.

✅ قاسم محمدی ادامه داد: هیئت مدیره مسئول تمام موفقیت ها و شکست ها بوده و میزها اعتباری و موقتی جهت خدمت می باشد. با توجه به نقش تاثیرگذار شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در تامین امنیت غذایی کشور و ایجاد اشتغال مولد و پایدار در منطقه مغان باید همگی نسبت به این بنگاه تولیدی- اقتصادی حمیّت و تعصب داشته و برای حفظ و بالندگی آن نهایت تلاش و کوشش را بکنیم.

✅ وی مطرح بودن این بنگاه اقتصادی را در سطح ایران مرهون ثبات و آرامش حاکم بر آن ارزیابی کرده و اضافه نمود: قرارداد زهکشی 2 هزار هکتار از اراضی و آبیاری زیرسطحی که اخیراً امضا شده است، بزودی وارد فاز عملیاتی شده و کلنگ آغاز اجرای پروژه های مذکور به زمین زده خواهد شد. در کنار این پروژه ها مجوزهای لازم جهت احداث مسکن برای کل پرسنل شرکت اخذ شده و بزودی شاهد آغاز عملیات اجرایی خواهیم بود.

✅ حسن نظیفی، رئیس هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری شرکت خاطر نشان ساخت: شرکت مغان موهبت خداوندی می باشد که قسمت منطقه مغان شده است و رمز توسعه این خطه از ایران اسلامی نیز وجود و فعالیت این بنگاه اقتصادی می باشد و برای اداره آن هر اندازه وقت گذاشته شده و با تفکر اجماعی گام برداشته شود، موفقیت بیشتری حاصل خواهد شد.

✅ وی اذعان کرد: منابع انسانی که همان کارگران، مهندسان و دامپزشکان هستند، نقش برجسته ای در توسعه داشته و بصورت شبانه روزی در فعالیت و ممارست می باشند و موفقیت های حاصله نیز با تلاش آنان بدست می آید. اگر شورای اسلامی کار بتواند، روابط ارگانیک بین مجموعه پرسنل شرکت و هیئت مدیره را برقرار کند، بسیاری از گره ها باز خواهد شد. طرح مسائل و مشکلات شیوه خاص خود را داشته و راه آن نیز این است که ایده ها از افراد در عرصه اخذ گردد. پیش از این شورای کارگری در شرکت تشکیل نیافته بود و این امر برای اولین بار اتفاق افتاده است و بدون شک نتیجه مثبتی خواهد داشت.

✅ رضا شهبازی، رئیس شورای اسلامی کار شرکت اظهار داشت: تصمیم اعضای شورای کار شرکت این است که افتتاح رسمی دفتر این شورا با حضور مدیرعامل ساعی و انقلابی این بنگاه اقتصادی بصورت رسمی انجام گیرد. این شورا نهایت تلاش خود را بکار می بندد تا مسائل کارگری را پیگیری کرده و به مدیریت انتقال دهد و به روان سازی ارتباط کمک کند.

✍️امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan