صفحات اختصاصی امور ...

 

 

 

 

 

 

 


⏪ به گزارش امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قاسم محمدی، مدیرعامل شرکت اظهار داشت: علیرغم اینکه این بنگاه اقتصادی نگین کشاورزی ایران و یکی از نظام های سهامی بزرگ کشاورزی کشور می باشد؛ علما، فرهنگ و امورات فرهنگی و فرهیختگی در غربت کامل قرار داشت که جهت پر کردن خلا موجود در این خصوص اقداماتی انجام شد. پیش از این در زمینه کار فرهنگی در شرکت مغان غفلت شده و دیالوگ های حاکم قابل قبول نیست.

✅ وی ضمن بیان اینکه مقام معظم رهبری بزرگترین کتابخوان دنیاست، افزود: کتاب و کتابخوانی هویت ساز بوده و انسان های موفق، کریم و فاضل سر و سرّی با کتاب دارند. کتاب مغرافزار توسعه بوده و بایستی همگی برای کتاب، مسجد و فرهنگ اهتمام ویژه داشته باشیم و تاکید اینجانب این است که کارهای عمرانی و سرمایه گذاری انجام شده نیز رنگ و لعاب فرهنگی داشته باشد. قرآن مجید تنها کتاب بزرگ و مانیفست جهانی و انسانی بشریت بوده و متاسفانه این کتاب راه گشا و راه گستر مظلوم واقع شده است و بایستی با عمل به آموزه هایش آن را از کنج و حاشیه به متن زندگی بیاوریم.


✅ محمدی بیان کرد: هانزن، وزیر کشاورزی اسبق دانمارک که در حوزه یورو نقش قابل توجهی در مدیریت پروتئین دارد، علاوه بر تجربه و تخصص در حوزه کاری خویش به لحاظ شخصیت فرهنگی بالایی که دارد، مورد توجه است. در کابینه های دولت های مختلف ایران نیز هر کسی که وجهه و صبغه فرهنگی داشته، محبوب تر بوده است.

✅ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ضمن بیان اینکه منشور اخلاقی کار جهادی و صیانت تهیه و نگاشته شده است، گفت: برنامه های فرهنگی خوبی در دهه مبارک فجر در شرکت اجرا شد و اخیراً نیز به مناسبت نیمه شعبان در جشن میلاد حضرت امام زمان (عج) 3 هزار نفر از خانواده کارکنان زحمتکش این بنگاه اقتصادی اعم از زن و مرد سرود «سلام فرمانده» را همخوانی کردند که خستگی دو سال گذشته از تنم رفت. امثال این برنامه ها چون مختص به قائم آل محمد (عج) می باشد، روح انسان را صیقل می دهد.

✅ وی تصریح نمود: فرهنگ سازی و کار فرهنگی روی خردسالان و کودکان اهمیت وافری داشته و یکی از بهترین جاهایی که می تواند، این قشر آینده ساز را دور هم جمع کند، اتاق کتابخانه است. بازسازی مدرسه شهرک شهید آیت الله غفاری انجام شده و تجهیز و راه اندازی بیمارستان شهرک که زمانی به 85 روستا و قشلاق ارائه خدمات می نمود، در دستور کار قرار دارد و اقدامات اولیه نیز در این خصوص انجام گرفته است. شن ریزی، بازسازی، تعمیر و آسفالت جاده های مواصلاتی روستاهای اطراف و اهدای شن و ماسه برای اجرای طرح هادی تعدادی از روستاها از جمله کارهایی است که در راستای مسئولیت های اجتماعی صورت پذیرفته است. تجهیز کتابخانه شهرک و برخی از کتابخانه های دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

✅ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل خاطر نشان ساخت: مدیرعامل انقلابی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان دارای سوابق درخشان مدیریتی و اجرایی بوده و در مسئولیت های قبلی که داشته اند، موفق عمل نموده و منشا اثرات ماندگار شده اند. ایشان فردی پویا، فعال و مثمر ثمر هستند.

✅ وی اضافه کرد: همزمان با نیمه شعبان کتابخانه مرکزی قم که مجهز به سیستم های رایانه ای است، افتتاح گردید و در استان اردبیل نیز تیم بازطراحی کتابخانه مرکزی را راه اندازی خواهیم کرد.

✅ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل اذعان نمود: نهاد کتابخانه های عمومی استان دارای یک کتابخانه مشارکتی در شهرک شهید آیت الله غفاری بوده و نیازمند یکسری امکانات برای تجهیز می باشد. در روستای ملاکندی نیز کتابخانه ای موجود است که فاقد امکانات بوده و طی صحبت هایی که با فرماندار محترم شهرستان پارساباد مغان داشتیم، هزینه اولیه ای را برای کلنگ زنی و ساخت تخصیص دادند. اعتبار اولیه برای این پروژه 750 میلیون تومان بوده ولی به لحاظ اینکه این میزان کفاف نمی کند، نیازمند اعتبارات ویژه می باشد و از حضرتعالی درخواست مساعدت در این خصوص داریم.

✅ حجت الاسلام امین پورمحمد، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان پارساباد اظهار داشت: ایام فاطمیه مسابقه کتابخوانی با همکاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان برگزار کردیم و در جشنواره رضوی نیز برنامه ای مشابه برای این بنگاه اقتصادی داریم. همه ساله مسابقه کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ منور رضوی برگزار می گردد که امسال بخش ویژه آن اختصاص به امام حسن عسگری (ع) دارد. در مسابقه مزبور چندین کتاب برای مقاطع مختلف معرفی و مسابقه اجرایی می شود که امسال در نظر داریم برای یکسری ادارات پرجمعیت از جمله شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان نیز اتفاق بیفتد.

✅ لازم بذکر است، در این دیدار عظیمی، مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل حضور داشت. همچنین کیکاوس پوراصغر، مدیر امور روابط عمومی و بین الملل؛ کیومرث برقی، مدیر امور رفاه، بیمه و خدمات عمومی و یوسف روزگاری، مدیر امور فرهنگی و مراسمات شرکت نیز از جمله افراد حاضر در جلسه بودند.

✍️امور روابط عمومی و بین الملل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

تلگرام، اینستاگرام و ایتا
@keshtsanatemoghan