صفحات اختصاصی امور

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت، دکترعلایی عضو هیئت مدیره و معاون کشاورزی و دامپروری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در مراسم امروز کاشت بیش از 200 نهال محوطه مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: امروزه بیشتر کشورهای دنیا روز درختکاری را محترم شمرده و در این روز به کاشتن درخت ها و نهال های متفاوت اقدام می کنند و البته تاریخ این روز با توجه به آب و هوای هر کشور متفاوت است و بیشتر سعی می کنند تا در موقعی از سال این کار را انجام دهند که درخت قابلیت رشد کردن را داشته باشد.

وی گفت: درختکاری در ایران دارای پشتوانه ‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی است، تاریخ نشان می ‌دهد که ایرانیان باستان، جشن های خاصی داشتند و در این جشن ها به درختکاری پرداخته و به خاک و زراعت احترام می‌ گذاشتند.

دکتر علایی با بیان اینکه دولت برای تولید محصولات روغنی اهمیت بیشتری را میدهند و ما نیز در نظر داریم دربخش کاشت نهال زیتون سرمایه گزاریهای خوبی را به سرانجام برسانیم افزود: در کشور ما روز درختکاری در 15 اسفند هر سال برگزار می شود و مردم با حضور در پارک ها، جنگل ها و اقصی نقاط شهر اقدام به کاشت نهال های جوان می کنند. ایرانی ها هر سال با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز می گردانند.

دکتر میرزازاده رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی کشت و صنعت مغان نیز در این مراسم باتوجه به اهمیت و جایگاه درخت در زندگی انسان گفت : به مناسبت 15 اسفند روز درختکاری وباتلاش و کوشش دانشجویان این مرکز و همچنین با حضور مدیران آن شرکت بیش از 200 نهال در محوطه مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت به دست مدیران و دانشجویان این مرکز کاشت گردید.

 

 

 

روابط عمومی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

نوشتن دیدگاه

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
برای تماس با شما لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد کنین تا با شما اگر لازم باشد در تماس باشیم .


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید